Forum despre AC HELCOR Pharma

ppp Vineri, 1 August 2014
ce sar avocatii sa apere onoarea maramuresenilor de la helcor ,bravo,banuiesc ca sunteti platiti la cate postari aveti pe aici.pai am semnat din lipsa de alte variante si acum imi pare rau,o sa se schimbe situatia in curand si o sa plec de la aceasta firma,sunt satul pana peste cap de ei . voi astia de la mm care tot comentati pe aici nu mai dezinformati lumea,aici sunt multe pareri contra si orice om cu oarecare experienta si minte nu alege helcor decat ultima varianta ,daca se plictiseste acasa,eu am venit de la alta firma si acum imi pare rau pasul facut,deaia comentez,nu astept sa imi pice bani din ceruri cum insinueaza expertul in CIM si toate expresiile de hr
anomimus Marti, 12 August 2014
Evitati aceasta firma, nu este serioasa, sefii sa ne intelegem incearca sa pacaleasca sa atraga salariatii buni care nu le pune mai nimic la dispozitie, ati mai auzit promovare cu hartii, salarii mici nu depasiti 6-12 luni au schimbat si au plecat pe zona sud aprox. 50-60 persoane in 4 ani.
Anonim Sambata, 23 August 2014
anomimus,

la firmele concurente in ultimii 6 au au plecat peste 100 de persoane !
898989 Joi, 28 August 2014
100 persoane daca au plecat ,din 700-800 angajati e ok , dar aici sunt max 10-15 angajati pe tot depozitul Buc si pleaca la fiecare luna cate un om, mult succes ca o sa aveti nevoie ,eu am reusit sa imi gasesc si plec cu sufletul impacat,o sa aveti neoie de multa sansa ca ce a urma nu e de bine.....
Anonim Joi, 28 August 2014
898989 ,

ieri am vorbit cu un agent de vanzari de la o firma din Tg Mures si am ramas tablou cand mi-a spus ca un singur agent face toata zona de EST -Bucuresti, Iasi, Suceava, Constanta, Brasov, neamt, Braila, Botosani - 1 singur agent de distributie si el singur odata da 2,3 luni face si distributie si retributia lunara este de 1200 net in mana :)

Acuma ce sa psun vad ca unii pot face vanzari si nu se plang , altii nu pot !

bafta la toti .
898989 Vineri, 29 August 2014
intradevar vad ca anumite persoane de la MM intra aici dezinformeaza si manipuleaza realitatea, dvs vorbiti de acea firma de la targu mures care este cunoscuta de altfel ca schimba repede agentii,acea firma se ocupa de productie si are si produse de la alti producatori pe care le distribuie,faza aceea ca este o persoana care se ocupa de Buc ,Iasi etc,este o mare abureala,acea firma au 4 agenti in Buc,deci duceti discutia in derizoriu,nu inteleg de ce nu acceptati realitatea,dvs nu sunteti la nivelul firmei din mures,sunt cunoscuti in piata ,au o imagine in randul medicilor/farmacistilor,ceea ce Helcorul nu are,nu aveti o politica coerenta etc, mai aveti decat 2 reprezentanti pe zona de sud si un director care le stie pe toate,aveti pretentii de mari corporatisti dar Helcorul nu a fost niciodata o corporatie,daca va intreb ce inseamna o corporatie nu stiti,decat asta visati ,stit vb aia vrabia malai viseaza si ....... haine noi , eu zic sa lasati lumea sa isi dea cu parerea despre ceea ce se intampla in aceasta firma nu dezinformati si manipulati adevarul,firma vad ca are o pers care urmareste ceea ce se scrie aici in loc sa se ocupe de fisa postului lui,hr juridic sau ce titulatura mai are
a lu mama Duminica, 31 August 2014
clar ca este urmarit noroc cu postarile sub anonimat ca altfel peste 5 min iti semnezi demisia...cam asa merge
ADMIN - undelucram.ro Marti, 2 Septembrie 2014

Buna ziua,

Avem rugamintea sa va pastrati acelasi nume cand comentati in sectiunea de forum, altfel vom fi nevoiti sa nu aprobam comentarii multiple venite de la acelasi utilizator dar care foloseste nume diferite. Regulamentul complet al acestui forum il puteti gasi AICI.

De asemenea, pentru o mai buna structura si intelegere a acestui topic, va rugam sa folositi si sectiunile de Evaluari, Salarii si Interviuri, sectiuni ce pot fi gasite langa sectiunea de Forum.

Va multumim pentru intelegere !
Echipa undelucram.ro

amomimus Miercuri, 3 Septembrie 2014

Au o conducere neprofesionista , cei de la Baia Mare au plecat sau nu le mai prelungesc perioada de proba la repr. medic. si vanzari deci urmeaza ANGAJARI masive pe zona sud au 1AG, 1CT, 1IL,IF,B pe vanzari ,rep. med. nu mai au nici un om , nu sfatuiesc pe nimeni sa si piarda timpul cu aceasta firma decat daca nu au de munca ,salari mici target de nerealizat, masini daca va da Fiesta pleci si nu stii daca te mai intorci ,Sandero e ok , in rest numai de bine

Anonim Miercuri, 3 Septembrie 2014
1. Nu stiu de ce voi aveti impresia ca lucrez in aceasta firma ?
Cunosc firma de multi ani !
2. Voi cei care comentati aiurea de ce nu va faceti voi firma sa vedeti cat de usor ii?

amomimus,

Pe zona de sud sunt 1000 de posibili candidati care asteapta sa fie angajati, deci nu este o pierdere mare ca pleaca 10 , vin altii mai buni in locul lor !

Bafta la toti !
898989 Miercuri, 3 Septembrie 2014

intradevar ai dreptate anonimus , 1000 sunt la usa,dar cei cu adevarat valorosi nu vin sa lucreze cu directorul de operatiuni si madam doctora care nu stiu ce e aia firma producatoare de medicamente,de lucrat lucrezi acolo mai ales dupa expresiile alea de hr,cu Cim si toate cele,de cand nu se mai ocupa patronii cei in varsta ,s-a ales praful ,l-au adus pe omul de valoare cu exp de 20 ani in piata si l-au pus director operatiuni ca dir vanzari era ocupat,dar s-a ocupat si de dir vanzari,si a plecat omu ca nu se putea pune cu barbie de la Buc ,nu m-ar mira in curand sa fie director executiv ca si asa le stie pe toate , eu cel putin deabia ce am scapat de ei dupa ce cautau motive si puneau presiune aiurea,politica asta haotica o sa se vada in max 6 luni ca atunci urmeaza insolventa si barbie o sa zica ca el nu e de vina ci oamenii care au fost aici (acele cateva sute - si nu exagerez deloc

amomimus Joi, 4 Septembrie 2014
Hr de la b mare sa ne lase , cu vrajeala a uitat ca dupa o luna de angajare pe ejobs trimetea 5 - 6 CV si acelea praf si acum se lauda cu 1000 de oameni ,ganditi va bine cand va duceti la interviu ,intrebati ca ei tin un monolog de 30 min. ce firma sunt , dar cu cat incercati sa va laudati- HELCOR SA STII CA INCEPII MIC SA DEVII
amomimus Sambata, 6 Septembrie 2014
E nr. 1 in top cele mai neprofesioniste firme unde am lucrat , FERITI VA
898989 Luni, 8 Septembrie 2014

cum sa se fereasca lumea ,cica sunt 1000 oameni la usa,iti dai seama e bataie pe ei,toata lumea ar vrea sa se angaeze la ei,firma serioasa,sefi profesionisti ,au toate conditiile pt performanta ,ei cel putin asa se vad dar realitatea este rece, ce viitor ,ce sanse de dezvoltare ale carierei,posibilitatea de a pune umarul la ridicarea brandului helcur , astea sunt balivernele care le spun la interviu,pe langa astea te mai intreaba si ceva personal ,ce lucreaza sotia,ce face mama/tata ,daca acum nu ai un job din ce supravietuiesti etc.situatia e simpla ai job stabil si serios aici nu ai ce cauta ,nu ai job si esti disperat poti veni 3 luni si iei niste bani (mai mult de 1500 ron nu o sa iei),nu ai job si ai mai multe variante,aceasta varianta nu o pune in calcul ca o sa iti pierzi timpul cu ei si poate ratezi niste oportunitati bune, in concluzie aici ori vii pt 3 luni si iei ceva maruntis si dupa pleci ori nu vii deloc

amomimus Joi, 11 Septembrie 2014

Dupa un an de promovare intensa si profesionista vanzarile sunt la pamant , in curand depozitul din Petresti se va inchide. BAIA MARE TREZITI VA URMATI VOI

amomimus Marti, 16 Septembrie 2014
barbuta va inchide afacerea , cand va vinde si el ceva in plus fata de ce se vindea sa il tineti .
gabi Sambata, 27 Septembrie 2014
898989 Confirm cele spuse de tine. Am fost la interviu si am fost intrebata unde lucreaza parintii, daca sunt casatorita, unde lucreaza sotul etc.
Luigi Vineri, 10 Octombrie 2014
gabi,

Sunt intrebari standard pe care le primesti cand mergi la orice interviu !

@ 898989,

Acuma sunt 1500 de aplicanti !
amomimus Duminica, 12 Octombrie 2014
Intrebari standard despre familie ???? , aberatii ,iar ca aveti 1500 de aplicanti , angajati cativa ......
Luigi Luni, 13 Octombrie 2014
amomimus,

cand am fost la interviu la mai multe banci intrebarile au fost mai mult despre familie

1. unde lucreaza mama, tata, sora , fratele?
2. daca sunt casatorit/a ?
3. din partea cui vin din interior?
4. daca cunosc pe vineva in cadrul bancii?
5. daca vreau sa fac copii si cand?
6. cu cine stau cu mama, tata, prietena,sotia?
si altele .
7 daca am copii ? Cati?
8.Esti membru al vreunui partid?
9.Ai vreo problema de sanatate?
10.Ai vreo dizabilitate?
11.Ai suferit condamnari?
12.Ce greutate ai?
etc
In primul rand tu nu esti obligat sa mergi la interviu, apoi daca mergi la interviu nimeni nu te obliga saraspunzi la toate intrebarile !

Astfel de intrebari sunt puse pentru a te cunoaste mai bine, sa se vada cum te prezinti si comporti .

amomimus, nu te supara dar se vede ca nu prea ai fost la interviuri !

Cand o sa fi tu patron si o sa angajezi pe toata tara , intrebari asemanatoare o sa pui la interviul de angajare .

Bafta