Forum despre Accenture Romania

Marius Joi, 22 Septembrie 2011
stie cineva informatii despre aceasta companie accenture? ce cer exact la interviu am vazut ca au multe posturi pe limbi straine. va multumesc. marius
Gabi_23 Marti, 11 Octombrie 2011
Marius, eu am fost la interviu prin august pt HR Admin cu franceza. Nu am fost acceptata pt ca nu am fost de accord cu salariul si anume 1400 ron pe luna.
tom_tom Miercuri, 12 Octombrie 2011
14mil e cel mai mic mi se pare si evident depinde de proiect. astea cu hr sunt toate mai mici, deci depinde de proiect.
Adina Mar. Miercuri, 19 Octombrie 2011
hei. este adevarat ca exista pozitii cu contracte pe perioade determinate gen intre 3 si 6 luni? ce se intampla dupa aceea, asa sunt proiectele sau este doar pt prima parte determinat dupa nedeterminat?
Interviu Joi, 20 Octombrie 2011
interviul preliminar este cu cineva de la resurse umane, ai o discutie preliminara dupa urmeaza doua teste de cunostiinte de limba straina: limba pt care ai aplicat si limba engleza apoi. dupa iar o discutie de incheiere cu persoana de la HR. dupa trebuie sa astepti un pic pt a-ti da un mail/telefon cu rezultatul.
@Interviu Joi, 20 Octombrie 2011
"dupa trebuie sa astepti un pic pt a-ti da un mail/telefon cu rezultatul". cat trebuie sa astepti? tre luni e de ajuns? :D
TinaR Vineri, 21 Octombrie 2011
eu am avut interviu in engleza si spaniola cu raspuns in aceeasi zi :D eu zic sa-i contactezi daca nu ai primit raspuns, sigur au incurcat hartzogaraiele :P
Andrei Catu Marti, 22 Noiembrie 2011
buna ziua. ce sistem de dezvoltare profesionala e in accenture? daca ma angajez pe level entry ai vreo sansa de promovare si care ar fi astea? sunt curios de detalii.
Mantea Marti, 31 Ianuarie 2012
imi poate spune cineva cam in ce interval este salariul pe spaniola in accenture pt o pozitie entry? ce se cere mai exact la interviu si cate interviuri sunt? va rog cine a mai avut sa-mi zica si mie.
Iulia Miercuri, 1 Februarie 2012
ce traininguri se fac in accenture? sunt tare curioasa despre posibilitatile de formare din cadrul firmei. la alte firme gen gepact (funny, gen genpact :D) sunt foarte multe trainiguri :) danke ;)
eric_polsk_De Luni, 27 Februarie 2012
testul de limba straina in accenture este prin telefon sau la sediul firmei? va multumesc.
anne-marie Luni, 2 Aprilie 2012
as dori sa stiu cum se desfasoara interviul pe spaniola in accenture. e pe telefon? ce intrebari se pun?
alexxxxx Joi, 19 Aprilie 2012
gasesc acest articol de pe realitatea destull de interesant despre accenture romania si putem comenta mai departe aici daca e cazul.

"Accenture angajeaza zeci de persoane lunar in outsourcing

Accenture Romania, o companie de consultanta in management, solutii tehnologice si sevicii de externalizare a proceselor de afaceri care a ajuns la peste 400 de angajati pe piata locala, continua recrutarile in urma castigarii de noi proiecte, dar si pe fondul transferului unor angajati din Bucuresti in alte tari.
"Recrutam in mod constant cateva zeci de persoane pe luna. Aceste pozitii fie sunt pentru proiectele noi ale biroului din Bucuresti, fie sunt consecinta a transferului colegilor nostri in echipe din alte birouri Accenture, in special in tarile din Europa Centrala si de Est", a spus Irina Minzala, recruitment lead in cadrul Accenture.

Pentru pozitiile de entry level, candidatii cautati trebuie sa vorbeasca fluent o limba straina europeana, cele mai cautate fiind italiana, germana, maghiara, spaniola sau franceza.

Salariile in outsourcing difera foarte mult in functie de numarul de limbi straine cunoscute: daca cei care cunosc doar limba engleza primesc salarii nete care incep de la 400 de euro, cei care cunosc o limba nordica pot castiga peste 1.000 de euro, potrivit datelor din piata. In 2010, Accenture a avut o cifra de afaceri cumulata de 19,8 milioane de euro."
alexxxxx Joi, 19 Aprilie 2012
sorry era ziarul financiar :D my bad.

oricum, tot despre accenture este.

"cei care cunosc doar limba engleza primesc salarii nete care incep de la 400 de euro, cei care cunosc o limba nordica pot castiga peste 1.000 de euro" hmmmmmmmmm?!?!?!?!?!?
Iulia Vineri, 20 Aprilie 2012
eu nu vad unde Accenture angajeza zeci de persoane lunarr.

pe bestjobs nu e nimic :(
Iulia Vineri, 20 Aprilie 2012
Jean-Marie Luni, 7 Mai 2012
ola. ceva nou despre Accenture in Bucuresti in ultima perioada de timp?
Alina Marti, 12 Iunie 2012
la fel, eu despre accenture nu prea gasesc posturi disponibile. just a mention
anne-marie Marti, 12 Iunie 2012
ia d-aici: http://www.ejobs.ro/user/toate_an_comp/Accenture/29115

oricum nu mai sunt asa cum erau inainte in Accenture. ciudat.
ralu Joi, 14 Iunie 2012
ceva pe spaniola in Accenture?