Forum despre Accenture Romania

Madalina Marti, 3 Decembrie 2013
@Aida - uite un raspuns scris de cineva care a fost :

Desdemona

E un test scris, 1h30min.
Exercitii tip grila, sa pui verbele la timpul corect sau ti se dau cuvinte si le pui la locul potrivit in text. Sau faci legatura intre doua coloane de cuvinte si in ce context le poti folosi. La final eseu despre un client care e nemultumit de serviciile companiei si cum il intampini tu.
Madalina Marti, 3 Decembrie 2013
@ Aida

Are si un exercitiu sa traduci din engl in fr 3 propozitii parca. Ti-am cam rezumat tot ce te asteapta, poate ma tii la curent cu parerile tale de dupa.
abc Marti, 3 Decembrie 2013
mai este cineva in situatia de a nu fi primit niciun raspuns in urma interviului final pt postul de AP, in conditiile in care au trecut deja 2 saptamani de la ultimul interviu ?
@abc Marti, 3 Decembrie 2013
Suna la ei, eu asa am facut, si am primit raspunsul in ziua respectiva. Am sunat la o saptamana dupa interviul final.

Am si eu o intrebare, activitatea celor de pe AP/AR/GL unde se va desfasura? La sediul Accenture? Caci mie mi-au spus astazi la semnarea contractului ca e posibil ca trainingul sa se tina in alta locatie.
alta locatie? Miercuri, 4 Decembrie 2013
Mie nu mi-au zis ca s-ar tine in alta parte... si ti-au zis unde?
1234 Miercuri, 4 Decembrie 2013
pt ce limba straina ati aplicat?
intrebare Vineri, 6 Decembrie 2013
Dintre cei care au semnat pt un post pe spaniola cu data de inceput pe 9, la cat v-au chemat luni?
@intrebare Vineri, 6 Decembrie 2013
la ora 9. Pe tine ?
12 Sambata, 7 Decembrie 2013
Stie cineva cate etape are interviul de angajare si care sunt acestea?Multumesc!
Irina Sambata, 7 Decembrie 2013
Buna! A fost cineva angajat pe postul de franceza, sau a primit un raspuns pozitiv pana acum?
Intrebare Sambata, 7 Decembrie 2013
Buna! Stie cineva ce presupune interviul cu HR-ul? Careva detalii, pls?Multumesc!
user Duminica, 8 Decembrie 2013
Eu sunt interesata de postul pe franceza, poate cineva sa-mi spuna daca a trecut testul de limba si cum se petrece interviul cu HR? Va multumesc anticipat!
Mihaela Luni, 9 Decembrie 2013
Chiar nu stie nimeni nimic despre interviul cu HR-ul? Nu a ajuns nimeni pana aici ? :)
user Marti, 10 Decembrie 2013
Buna! Stie cineva cand incepe proiectul pe franceza? Adica acesta http://www.bestjobs.ro/locuri-de-munca-career-opportunities-for-french-speakers/629937/1V-as fi foarte ...
question Marti, 10 Decembrie 2013
dau vreun raspuns negativ pe mail in cazul in care nu esti acceptat? sau nu ti se mai spune nimic?
Acc Miercuri, 11 Decembrie 2013
@ userDin ianuarie incepe proiectul pe franceza.
user Miercuri, 11 Decembrie 2013
@Acc iti multumesc pentru informatie. Inca o intrebare : nu stii in cat timp voi fi contactat pentru a mi se comunica daca ma angajeaza sau nu?
Acc Miercuri, 11 Decembrie 2013
@ userNu stiu sa iti spun. Si eu tot in asteptare sunt. Tu ai trecut de etapa cu testarea in franceza si contabilitate, testele scrise ma refer?
user Miercuri, 11 Decembrie 2013
@Acc Am trecut doar testul de franceza, eu am canditat pentru un post legat de asigurari, nu contabilitate. Sper sa ne sune!
Acc Miercuri, 11 Decembrie 2013
@ userSi in cat timp ai primit raspunsul?