Forum despre Accenture Romania

Y Joi, 12 Decembrie 2013
Salutare,

Imi poate spune cineva la ce trebuie sa ma astept in cadrul unui assessment center pentru pozititia de junior consulting analyst si mai ales in ce consta ?
user Joi, 12 Decembrie 2013
@ Acc faza este ca inca nu am primit un raspuns, maine fac o saptamana de cand am dat testul. Nu stiu ce sa cred, o sa ma sune, nu o sa ma sune, eu astept. Tu ai primit un raspuns de la ei?
@ user
Inca nu am primit raspuns pt test. De asta te intrebam in cat timp ai primit raspuns pt test si daca da unde, pe mail, telefonic?
Mersi
User Joi, 12 Decembrie 2013
@Acc probabil procesul de recrutare mai dureaza. Nu am primit absolut nimic de la ei nici pe telefon, nici pe mail ceea ce mi se pare foarte ciudat. O sa ne trezim ca ne suna dupa Revelion :)))
@ user
Ai spus ca ai trecut testul de franceza...de asta te intrebam: la cat timp dupa ce ai dat testul ti-au dat rasspuns si unde (mail, telefon) ca l-ai trecut?
Am inteles ca acum esti in asteptare pentru urmatoarea etapa si nu ai raspuns pana acum...
@ user
Am sunat ieri la ei si i-am intrebat daca au un raspuns pt ca a trecut o saptamana de la tesstare si daca are vreo relevanta ca a trecut atata timp, adica sa deduc eu raspunsul (negativ) sau nu. Si a zis tipa ca nu are relevanta ca a trecut o saptamane deja, ci ca in functie de cum se corecteaza testele se trimite si raspuns. Nu stiu acum, te tin la curent...
User Joi, 12 Decembrie 2013
@Acc
Sunt cam inceti, un test se verifica in 15-20 de minute poate chiar mai repede daca au raspunsurile in fata. Merci pentru info. Daca ma vor contacta te tin si eu la curent. Merci beaucoup et bonne chance!
ravellesh Joi, 12 Decembrie 2013
pe portugheza stiti cam care i salariu? merci :)
ravellesh Joi, 12 Decembrie 2013
puteti sa-mi dati ceva info pt limbile spaniola si portugheza cum este echipa ?
Catalina Duminica, 15 Decembrie 2013
Vad ca mai sunt multi oameni interesati de postul pe franceza. Am fost si eu la ei pentru test si nu am avut din partea lor niciun raspuns, nici pozitiv, nici negativ. Oare mai merita sa astept?
cineva Duminica, 15 Decembrie 2013
eu am avut ultimul interviu acum aproape 4 saptamani. nu am primit niciun raspuns .
cris Joi, 19 Decembrie 2013
buna, daca vei fi respins , mai poti aplica in viitor, vei mai fi contactat? cam dupa cat timp poti sa aplici din nou si sa fii contactat? si referitor la salarii, dupa cat timp primesti o marire? ma refer la postul de AP sau AR ..multumesc
ABCD Joi, 19 Decembrie 2013
Eu am primit de la ei raspuns foarte repede..m-au chemat pt testul in limba franceza, a doua zi mi-au comunicat raspunsul pozitiv si m-au chemat la interviul face-to-face
salariu Sambata, 21 Decembrie 2013
cat se primeste pt AP spaniola?
la la Duminica, 5 Ianuarie 2014
Eu am primit raspunsul dupa fiecare etapa la o zi sau doua distanta. Procesul de recrutare a durat foarte putin, cam 2 saptamani pana la rs final.
al Joi, 9 Ianuarie 2014
In ce consta testul de franceza?Multumesc
Mada Joi, 9 Ianuarie 2014
@ al

E un test scris, 1h30min.
Exercitii tip grila, sa pui verbele la timpul corect sau ti se dau cuvinte si le pui la locul potrivit in text. Sau faci legatura intre doua coloane de cuvinte si in ce context le poti folosi. La final eseu despre un client care e nemultumit de serviciile companiei si cum il intampini tu.
ana Sambata, 11 Ianuarie 2014
Pt Mada, cam la ce nivel ai incadra testul? daca l-ai dat, cat de repede ai primit un raspuns?multumesc
Mada Luni, 13 Ianuarie 2014
@ ana

Pai mediu as spune eu. Cam in 3 saptamani mi-au dat raspunsul pe mail. Oricum, daca nu il primesti poti suna sa intrebi.
A Vineri, 17 Ianuarie 2014

A fost cineva pentru postul de HR Administrator pe limba spaniola? Cam ce salarii sunt si dupa cat timp ati primit raspuns?