Forum despre Accenture Romania

ABC Vineri, 17 Ianuarie 2014
stie cineva daca am fost respinsa, mai pot aplica in viitor, ma mai suna? cam dupa cat timp pot sa fiu sunata din nou?
Mada Luni, 20 Ianuarie 2014
@ABC

Mai poti aplica dupa 6 luni.
candidat Marti, 21 Ianuarie 2014
Aveti idee care este salariul (min-max) pe care il pot cere pentru Accounts Payable - French?
Mersi,
adi Vineri, 24 Ianuarie 2014
salut! :) imi poate spune cineva, va rog, cam ce reprezinta intalnirea cu managerul de departament? cam ce anume te intreaba/ discuta? merci fumos! o seara buna tuturor! :
Mirela2 Joi, 30 Ianuarie 2014
Buna, aveti idee cam cat e salariul pentru jobul "IT Service Desk Supervisor"? Din cate am observat pana acum, salariile sunt foarte mici insa eram curioasa in ce range se incadreaza aceasta pozitie pentru ca maine am primul interviu. Multumesc
ionut1x Vineri, 14 Februarie 2014
Mirela, ce ne poti spune dupa interviul pentru postul de mai sus?
diana23 Joi, 27 Februarie 2014
Buna. Eu am sustinut un test de lb franceza de o ora si jumatate la inceputul lui ianuarie. am primit feedback negativ pt postul de customer support cu franceza; ieri m-au sunat sa-mi spuna ca au o oferta pt mine pt Account Payable pe franceza pt ca nivelul de la tastarea de acum o luna jum e ok pt acest post. am cerut 1900 si a ramas sa ma sune sapt viit pt un alt interviu cu un manager. Stie cineva care este salariul pt acest post si daca se orimeste raspuns in scurt timp? multumesc.
@diana23 Vineri, 7 Martie 2014
buna, te-au acceptat pt postul de accounts payable franceza? mi se pare un pic cam maricel salariul cerut de tine, dar daca ai si experienta poate ai sanse..daca mai intri pe aici scrie-ne si noua daca ofera 1900 lei pt accounts payable.
xyz Vineri, 21 Martie 2014
1900 este maricel, in sensul ca nu se prea ofera atat pt Accounts Payable, nu ca nu ar merita banii pt munca depusa...
:) Luni, 7 Aprilie 2014
Care sunt urmatoarele etape dupa testul in franceza si cel de contabilitate pt AP? Te cheama f2f sa mai vorbesti in franceza si engleza? Sau telefonic?
Laura Luni, 7 Aprilie 2014
Eu am fost astazi pentru testul de limba si conta, postul este "Collection Analyst with Italian" - pe Timisoara.
Mi s-a parut greu testul, sau poate nu sunt eu suficient de pregatita. Din 75 de puncte, am facut 18...
Testul de conta nu e greu. Sunt 10 intrebari, printre care am avut sa enumar cinci modalitati de plata, ce trebuie sa contina o factura, ce inseamna limita de credit, s.a.
Mi-au spus ca in maxim doua saptamani revin cu raspuns, fie pozitiv sau negativ.
mad Marti, 8 Aprilie 2014
Dupa testare se sustine un interviu telefonic in limba straina pt care ai aplicat
n Marti, 8 Aprilie 2014
Buna. Are cineva idee cum se desfasoara interviul telefonic? Ce fel de intrebari se pun? Multumesc anticipat.
qtz Marti, 8 Aprilie 2014
Buna! interviul telefonic in limba pt care e postul nu are intrebari de specialitate (contabilitate) ci vor mai multa sa iti vada libertatea de exprimare in acea limba. Ce iti place sa faci, cum ai invatat limba respectiva... de genul acesta. Din proprie experienta va spun ca este foarte important testul de limba. Dupa teste si conversatiile telefonice, urmeaza intalnirea cu HR si cu team lead-ul. Daca team lead-ul te place si ei au nevoie repede de tine, oferta poate veni intr-o ora. Daca nu e mare graba pt ei, dureaza cam o saptamana pt ca vor sa vada mai multi oameni.
Mada Vineri, 11 Aprilie 2014
@qtz

Intalnirea cu HR este in limba roamana presupun, la fel si cea cu team leader ul nu?
In ce consta discutiile, ai idee?
nn Duminica, 13 Aprilie 2014
interviul cu HR-ul este unul obisnuit, te pune sa vorbesti despre tine, de experienta, de studii, de ce iti doresti sa lucrezi la ei, ce te motiveaza. Despre celalalt interviu nu stiu sa-ti spun pt ca abia vineri am avut interviul cu HR. Mult succes!
ana Luni, 14 Aprilie 2014
Daca stie cineva in ce consta interviul cu team-leaderul va rog sa ne spuneti si noua. Multumim si mult succes!
Eu Luni, 14 Aprilie 2014
Buna!
La cat timp dupa testele scrise de limba ma pot astepta sa fiu sunat?
ana Marti, 15 Aprilie 2014
Pe mine m-au sunat la o saptamana dupa testele scrise
qtz Joi, 17 Aprilie 2014
@ Mada

In principal in limba romana se desfasoara interviurile cu HR si team lead.
Dar exista posibilitatea ca HR sa iti testeze si engleza. eu la interviul cu team lead-ul tine minte ca am fost intrebata ce mi s-a parut mai dificil din testul pe conta. si am mai facut un exercitiu ca cel pe care am banuit eu ca nu l-am facut tocmai bine in test. si am facut bine exercitiul.
ti se povesteste ce trebuie sa faci pe pozitia respectiva, cam ce fel de activitati poti avea.

HR te mai intreaba ce asteptari ai, si ca nivel salarial, si ca dezvoltare...Chestii legate de fostul serviciu daca e cazul...

Cam atat imi aduc aminte. Interactiunea mea cu TL a fost foarte buna.

Multa bafta!