Forum despre Accenture Romania

Ionelas Joi, 24 Aprilie 2014
In Timisoara s-a angajat cineva? Cam care e range-ul salarial pentru IT Team Lead? Stie cineva?
vera_cj Duminica, 27 Aprilie 2014
Imi dati si mie o adresa de mail de la Resurse Umane unde sa trimit CV-ul?Am incercat pe site si nu merge.M-ar interesa un post pe Cluj.
Adresa mea: vera_cj@yahoo.com.
Multumesc anticipat.
Me Marti, 29 Aprilie 2014
Stiti cumva cam care e nivelul diurnelor la Accenture? Pentru deplasare in tari din Europa. Multumesc!
Ay Duminica, 4 Mai 2014
A primit cineva raspuns pentru AP cu portugheza?
Alex Marti, 6 Mai 2014
Buna ,
Stie cineva care e nivelul salarial pentru pozitia de Legal Advisor with Italian or French or Russian? merci!
portugheza Miercuri, 7 Mai 2014
ce salarii sunt pe portugheza, entry level fara experienta?
Ay Joi, 8 Mai 2014
@portugheza salariile pe portugheza entry level se invart undeva pe la 3000 RON. ai trecut testele scrise?
danutza Vineri, 9 Mai 2014
Stie cineva, eventual din Timisoara, care este salariul pt. HR Administrator la Accenture? Sau macar pe limba franceza, orice post ar fi, cam de la cat incepe. Thanks!
@Ay Sambata, 10 Mai 2014
eu vb de AP portugheza..
mia Marti, 13 Mai 2014
Se intra pe pile! Te cheama la interviu si iti spun ca e bine ce ai facut, dar la sfarsit iti spun ca nu esti potrivit(a) pentru postul respectiv.
Ioana Joi, 15 Mai 2014
Junior Technology Consulting Analyst - a fost cineva la un interviu pentru acest job ?
Mary Vineri, 16 Mai 2014
Mia, nu conteaza cat de bine faci testul de franceza, conteaza cine te recomanda din interior... Dc nu ai recomandare, nu o sa treci mai departe. Cel putin pe partea de franceza.
Ionelas- pentru IT Team Lead salarul e de 4000 ron
Mary Vineri, 16 Mai 2014
Rectific, 4000 e ptr Team Lead pe HR sau conta. Pe IT posibil sa fie mai mult.
Al Vineri, 16 Mai 2014
Eu sunt din interior ( Timisoara) si pot sa confirm ca asa e, se intra pe pile + recomandari. Cheama la interviu pe toata lumea care aplica direct pe site-ul Accenture ( pe bestjobs, ejobs, etc nu merita sa aplicati ptr ca nici nu sunt vizualizate CV urile) dar dc nu ai recomandare sau nu esti pila vreunui sef, nu o sa mai auzi nimic de la ei, chiar dc faci un test f bun. Sanse mai mari au persoanele care vorbesc limbi mai rare ptr care gasesc mai greu candidati. Dar pe franceza... pas de chance :).
Atitudinea coordonatorilor si a colegilor e de toata jena, incompetenta si lipsa de profesionalism. Conteaza cantitatea si nu calitatea muncii, conteaza nu cat de capabil esti ci sa apleci capul, sa executi fara a avea pretentii. E dezamagitor dar asta e realitatea.
Anonymsp33d Sambata, 17 Mai 2014
@Al: tot din interior iti pot spune ca nu e asa. intr-adevar recomandarile au prioritate dar nu garanteaza nimeni ca vei fi angajat daca ai recomandare. pe siteurile de specialitate cvurile sunt filtrate in functie de cerintele jobului de hr, apoi ajung la cei care au de spus un cuvant in selectie si daca si pt acestia e ok se va trece la procesul de recrutare. raspunsul vine mereu, cateodata cu intarziere din diverse motive iar partea de coordinatori si colegi nu stiu cum e in timisoara dar la bucuresti nu cred ca se poate plange cineva din acest motiv.
@mary: esti sigura ca astea sunt salariile? eu zic sa te mai informezi
@vera_cj: trimite cvul pe nickul meu at gmail.com si voi avea grija sa ajunga cvul tau la echipa de recrutare. (valabil pentru oricine crede ca se ridica la nivelul asteptarile unei firme ca accenture si nu are incredere ca se poate si fara recomandare). eu am ajuns in firma fara recomandare
M Sambata, 17 Mai 2014
Buna...
Am dat testele de franceza si contabilitate, la o zi dupa m-au sunat sa imi spuna ca raspunsul e pozitiv si am stabilit o intalnire cu managerul de proiect, team leader cred. Intrebarea mea este : O sa vorbesc in franceza cu team leader ul la interviul f2f sau in romana? Tinanad cont ca la AP e vorba de un post back office nu stiu cat i-ar interesa sa stiu sa vorbesc franceza de b2 sa zicem. Postuul este pt AP franceza. Intreb pentru ca tot vad persoane care au scris ca dupa teste au fost sunate pt conversatie telefonica pe limba straina...dar probabil era pt AR ...
laura356 Sambata, 17 Mai 2014
Eu am dat testul de franceza in tm,am facut un test bun dar nu am mai auzit nimic de la ei. O cunostinta de-a mea a avut punctaj mult mai mic decat mine la test dar a avut recomandare si a fost sunata imediat dupa test sa mearga mai departe. Mi se pare ciudat, eu sunt f buna la franceza,sunt pasionata de franta,franceza,am avut o bursa de un an in franta,nu au cum sa-mi spuna ca am picat testul. Am mai auzit si de la alte pers ca se intra pe recomandari si pile dar nu am crezut
irina Sambata, 17 Mai 2014
stie cineva in ce consta testul de contabilitate, mai exact ce fel de intrebari sunt?si partea de testare in limba spaniola ce presupune?multumesc anticipat
Anonymsp33d Sambata, 17 Mai 2014
nici sa nu crezi laura356. eu sunt angajat la accenture de putin timp si din cele aproximativ 20 de persoane care le cunosc una singura a avut recomandare. ai sa primesti un raspuns, cateodata dureaza mai mult din cauza proiectului