Forum despre Accenture Romania

May Joi, 28 August 2014
Salut! Am aplicat acum ceva timp pt un post de Contract Specialist with french, iar saptamana trecuta am fost la un interviu + test (test relativ usor). Mi-au spus ca ma suna in aproximativ o saptamana, dar pana acum nu am primit niciun raspuns. Sa ma astept la un raspus negativ? Vad ca anuntul de recrutare inca exista pe hipo si best jobs :)
Alexandra Vineri, 29 August 2014
Buna! Am fost la interviu la cei de la accenture pe postul de back office assistant with french. Am trecut testul de franceza si de conta . Au urmat apoi interviurile, doua la numar, dupa care urma sa ma contacteze cu privire la raspuns, fie el negativ fie el pozitiv, dupa data de 15 august. Nici pana in momentul de fata nu au dat niciun semn. Mai exista vreo spereanta sau sunt ei cam neseriosi? A mai patit cineva asa?
Multumesc!
Uqz Vineri, 29 August 2014
Buna! Pt cei care nu au inca un raspuns sunati voi sau dati un mail, unele persoane de la hr se mai incurca si nu toate st ok. Posibil sa fie si in concediu si de aceea intarzierea. Eu am ft angajata fara pile la doar 1 h am primit oferta dupa interviul cu TL, am 8 luni de cand lucrez si e ok asa in linii mari depinde si de echipa si de cat de serios esti. Am
annie Vineri, 29 August 2014
stie careva cam ce salariu se ofera pentru postul de SAP Basis Administrator?multumesc
I Sambata, 30 August 2014
care este salariul pt backoffice adviser-french part-time?
ion Marti, 2 Septembrie 2014
Care sunt salariile pe QA 8-9 ani experienta?

ion
Denisa Miercuri, 3 Septembrie 2014
Buna, am fost chemata ptr postul back office assistant pe franceza pentru a da testul de franceza. Stie cineva cam ce se da, daca este greu?
Multumesc
Yvonne Joi, 4 Septembrie 2014
Salut,

Maine am testul de franceza pentru Back Office Assistant with French. Alexandra, ziceai ceva si de conta? Mie nu mi-au zis nimic de conta, doar franceza. Cum a fost testul?
Miruna85 Joi, 4 Septembrie 2014

Buna seara,
Cred ca ar trebui sa povestesc putin din "experienta" mea cu Accenture. Am fost recomandata din interior........ m-au contactat dupa vreo 2 saptamani pentru testul de limba (franceza)..... in cateva zile m-au sunat pentru un interviu cu recrutoarea intrebari uzuale, discutie relativ relaxata (cu un "mic dialog" in engleza de aceasta data)...... mi s-a spus ca voi fi contactata pentru un eventual interviu cu Teeam Leaderul..... asa s-a si intamplat!!! In vreo doua saptamani m-a sunat aceeasi doamna draguta sa ma cheme la interviu mi-a placut sa vorbesc (in romana, in franceza)..... mi s-a spus ca voi fi contactata........ Asa s-a intamplat..... peste alte 2-3 saptamani .... suna telefonul....!!!! de la Accenture!!!!! M-a invitat la un alt interviu de aceasta data cu managerul de proiect. Aceleasi intrebari standard......... discutii in romana, franceza si engleza (ceva de genul: te intreb in franceza, te rog sa-mi raspunzi in engleza - ok.... am acceptat si dialogul a "curs" fara blocaje sau "impotmoliri" - nu sunt experta in limbi straine, am terminat totusi facultatea de franceza acum cativa ani, dar nici "habarnista" nu sunt). Mi s-a spus ca e ultimul interviu si ca urmeaza sa fiu contactata indiferent de decizia luata......... Au trecut de atunci vreo .... cate credeti????....... 7 (da, SAPTE) saptamani si nu m-a sunat nimeni..... siii... daca va amintiti ..... am fost recomandata din interior...... DEZAMAGITOR.... nu m-am asteptat la asa ceva din partea unei companii care .... in continuare recruteaza oameni.... pai fratilor.... daca uitati sa ne sunati pentru angajare, n-o sa aveti niciodata oameni!!!! Cam atat......... :(

Ralu Vineri, 5 Septembrie 2014

La mine a durat interviul cam...o luna, dintr-un interviu in altul, ca la ultimul interviul cu TL sa se strambe la tot ce spuneam si la sfarsit ca imi va da raspunsul intr-o saptamana si bineinteles nimic. Se pare ca daca nu ai exerienta e nasol iar daca ai ( eu lucrand tot cu francezi la celalalt job si ma gandeam ca va fi un plus) tot nu e pe placul lor. Eu am pierdut alt interviu din nefericire asteptand asteptand dupa prostia lor. Frumos ar fi fost ca dupa 4 interviuri si doua teste, de parca am aplica la Pentagon, sa iti dea un raspuns!

timi Vineri, 5 Septembrie 2014
ce salarii sunt pentru Oracle Support Bucuresti ?
candidat Miercuri, 10 Septembrie 2014
Salut! Am fost saptamana trecuta la un interivu cu TL pentru postul de contract manager. desi pentru post nu se cerea experienta, tipa de acolo mi-a repetat aproape obsesiv ca nu am experienta si ca multe din intrebarile lor "pica". desi nu pareau nemultumiti de ce le raspundeam, m-au expediat in 30 de minute, spunandu-mi sec:noi nu mai avem intrebari. va vom contacta noi pentru interviu cu managerul de proiect. daca i-am intrebat in cat timp voi fi contactata, mi s-a spus ca ei nu stiu, ca managerul e plecat la paris. acum la ce sa ma astept?
Scoruri Miercuri, 17 Septembrie 2014
Ce salariu ar fi pe entry-level olandeza ?

A obtinut cineva mai mult de 1800 ron pt entry-level franceza ?
Rox Miercuri, 17 Septembrie 2014
Hei, salut!
Cam care este salariul pt HR admin with spanish? Si in ce consta testele de limba? Mi s-a spus ca vor fi 2, unul in engleza, unul in spaniola. As dori sa stiu gradul lor de dificultate, mai ales pt engleza (cu un nivel mediu ma descurc?)..

O zi buna!
Nicu Miercuri, 17 Septembrie 2014
Hei,
Stie cineva care este salariul minim pentru slovaca?
Mersi
Verocika Vineri, 19 Septembrie 2014
Ciao, sunt una dintre persoanele care aplica cv pe ejobs la joburi de care am habar ...am lucrat anterior pe o pozitie asemanatoare iar pe site imi scria ca au respins cv-ul. Ila majoritatea cv-urilor aplicate imi scria ca am fost selectata pentu interviu sau ca au fost propuse sa fie analizare ...n-am fost contactata de nimeni :( nu inteleg de ce ma ambitionez in modul asta de a lucra pentru accenture? Am facut o obsesie. Cat despre recomandari, nu stiu ce sa mai inteleg , d,in cate am citit aici... am fost si eu sau cel putin trebuia sa fiu reomandata... Nu stiu care sunt interesele multinationalei sau interesele angajatilor
mary Duminica, 21 Septembrie 2014
se poate lucra part-time ?
hyello Duminica, 21 Septembrie 2014
nu
part-time Duminica, 21 Septembrie 2014
cam asa suna un anunt ''HR Admin with German (part time or full time)''

se poate sau nu lucra part time ?
agnik Luni, 22 Septembrie 2014
Stie cineva cum e cu job-ul pe accounts payable pe italiana? ce test se da? care ar fii salariul?