Forum despre Accenture Romania

Mari Miercuri, 4 Septembrie 2013
Stie cineva cat dureaza dupa interviul cu manager-ul sa primesti raspuns? Ei mi-au zis 2-3 saptamani. A trecut deja o saptamana. Ma mai pot astepta la un raspuns pozitiv? Multumesc
Eu' Marti, 10 Septembrie 2013
@Mari
Daca nu ti-au dat un raspuns in maxim 2 zile inseamna ca va fi unul negativ.
jack Vineri, 27 Septembrie 2013
un salariu aprox pe care il ofera la programatorii incepatori? thx.
marius Sambata, 19 Octombrie 2013
17 mil pe luna ca programatori ,,e bine?
eugeb Luni, 21 Octombrie 2013
Junior programator incepand cu 20, intermediar de la 36. Asa am auzit eu.
italian Luni, 28 Octombrie 2013
un team-leader cu italiana cam cat incaseaza?
Desdemona Vineri, 1 Noiembrie 2013
pe call center franceza, full time, care e salariul?
dana Luni, 4 Noiembrie 2013
Testul de franceza imi poate spune cineva in ce consta mai exact?
Desdemona Luni, 4 Noiembrie 2013
Da, dana. Ma ofer eu sa iti rasp, ca stiu cum e sa tot astepti.
E un test scris, 1h30min.
exercitii tip grila, sa pui verbele la timpul corect. sau ti se da cuv si le pui la locul potrivit in text. sau faci legatura intre 2 coloane de cuvinte si in ce context le poti folosi. La final eseu despre un client care e nemultumit de serviciile companiei si cum il intampini tu. Eu am dat testul miercuri trecuta parca, si nici un rasp pana azi.
Desdemona Luni, 4 Noiembrie 2013
inca cv Dana, are si un exercitiu sa traduci din engl in fr 3 propozitii parca. ti-am cam rezumat tot ce te asteapta, poate ma tii la curent cu parerile tale de dupa.
dana Luni, 4 Noiembrie 2013
multumesc pentru raspuns Desdemona. te tin la curent dupa test :)
candidat Marti, 5 Noiembrie 2013
Buna ziua,
stie careva cat este salariul la postul account payable officer with spanish?
multumesc
candidat Miercuri, 6 Noiembrie 2013
sunt un pic in dubii...poate se ofera careva sa ma lamureasca si pe mine in legatura cu aceasta companie, poate cineva care a lucrat sau inca lucreaza acolo. Acum 3 sapt aprox m-au chemat , am dat testul, m-au chemat la al doilea interviu am dat testul de limba straina, apoi m-au sunat sa vin si la al 3lea pesntru postul de account payable with spanish. m-au sunat dupa 2 zile si mi-au spus ca nu sunt pentru postul respectiv dar imi ofera alt post in procesarea de facturi a furnizorilor si daca sunt de acord sa mai sustin alt interviu cu coordonatorul echipei...si nu este totul100% sigur .
sunt confuz ... oare vor sau nu sa ma angajeze... am dat deja o groaza de interviuri, m-au vazut , am dat testele.. nu mai inteleg nimic.. chiar vreau sa lucrez cu ei..
... oare chiar vor sa ma angajeze sau asa fac ei de obicei cu toata lumea care urmeaza sa ii refuze?
multumesc
tata nelson Miercuri, 6 Noiembrie 2013
nu mi se pare nimic exagerat in faptul ca vrea sa te vada si team-leaderul.
nu sunt pupincurist sau hrist:)))
parerea mea e ca ar trebui sa profiti de ocazie si sa mergi cu toata increderea la interviu.
candidat Miercuri, 6 Noiembrie 2013
mutumesc pentru raspuns ... ieri m-au sunat sa imi spuna ca ma vor contacta cand sa ne intalnim...acum cred ca ar trebui sa astept sa ma sune...
candidat Miercuri, 6 Noiembrie 2013
altceva vroiam sa intreb...cat ar fi salariul la acest job? mutumesc
tata nelson Miercuri, 6 Noiembrie 2013
din ce s-a scris pe aici salariile pe spaniola ar fi la 1800
multumesc ..
Uqz Miercuri, 6 Noiembrie 2013
Buna! Imi poate spune cineva cam ce presupune testul de contabilitate pe care il dau?
os Vineri, 8 Noiembrie 2013
buna!
am si eu o intrebare pt cei care au dat testul saptamana asta...aveti vreun raspuns?