Forum despre Accenture Romania

os Marti, 19 Noiembrie 2013
eu am o sapt de cand am avut interviul telefonic si nu am nici un raspuns....deci e negativ:(
Raluca Miercuri, 20 Noiembrie 2013
@os pe mine m*au sunat dupa o sapt de la teste pt cel telefonic...deci cine stie. Sunt destul de ciudatei :)
@ un candidat
Si cele 2 interviuri au avut loc in aceeasi zi? ti-au zis ceva de banuti?
os Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Raluca, pe tine te-au sunat?
os Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Sau macar suna chiar daca raspunsul e negativ?
Raluca Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Eu am avut testele martea trecuta pe 12, si azi interviul telephonic. Si au zis ca ma contacteaza pt urmatorii pasi... astept
Raluca Miercuri, 20 Noiembrie 2013
@os Si unei cunostinte de*a mea I-au dat si raspunsul negativ.
Ok. Am inteles. Eu am 1 sapt de la interviul telefonic...si nimic:(
bby Vineri, 22 Noiembrie 2013
Eu am dat testarea intr-o vineri, si imediat luni m-au sunat sa ma programeze pt interviul telefonic, pe care l-am sustinut a doua zi, iar dupa acesta, la 2 zile m-au chemat la interviu cu cineva din HR apoi cu un manager parca. Mi-au spus ca imi vor da raspunsul final sapt asta... si n-am primit nimic, desi mi s-a parut ca au fost multumiti de mine. Daca raspunsul e negativ trimit vreun mail sau ceva ? Sa stiu daca mai stau sa astept :( Ma gandesc ca daca m-ar fi vrut m-ar fi contactat la fel de repede ca si primele dati.
@bby Vineri, 22 Noiembrie 2013
eu am avut ieri interviurile cu hr si managerul si am primit raspunsul ft repede in aceeasi zi. in cazul meu a ft asa pt ca lucram si trebuia sa anunt ca plec in alta parte si trebuie sa stau in preaviz. Daca managerul te place el spune imediat catre HR si depinde de HR cat de repede se misca. In afara de asta, HR-ul cred ca au avut o activitate astazi in afara companiei ca nu prea am reusit sa dau de ei decat pe la 5 si nu au avut acces la mail.
bby Vineri, 22 Noiembrie 2013
Si te-au acceptat ? Pe ce post ai candidat?

Nu stiu ce sa fac.... sa-i sun luni sa intreb de situatia mea sau e clar ca nu mai sunt in carti ? Mailul lor nu-l am, caci am discutat doar la telefon. Poti sa-mi lasi si mie te rog adresa de mail a celor de la HR daca o ai?
Mt Sambata, 23 Noiembrie 2013
E cineva din cei care au avut interviurile saptamanile trecute care a trecut de toate probele si a fost angajat pentru postul Account Payable pt Spaniola?
@bby Sambata, 23 Noiembrie 2013
Da, initial am aplicat pt AP pe spaniola dar in urma testelor am primit propunere pt GL si am acceptat. Eu zic sa astepti pana luni ca exista sanse sa te sune atunci si apoi daca nu, iti dau un nr de telef sau o adresa de email...acum nu stiu cu cine ai sustinut tu interviurile... Managerul pe ce era? AP, AR sau GL?
curiozitate Sambata, 23 Noiembrie 2013
ce salariu ofera pt General Ledger?
bby Sambata, 23 Noiembrie 2013
Eu am dat interviul pentru Accounts Payable pe spaniola. Un numar de telefon am, adresa de mail in schimb nu am. Ideea e ca luni cel tarziu ar trebui sa aflu, sa stiu ce raspuns dau si eu la randul meu in alta parte... Eu imi doresc f mult sa ma accepte aici.
cooka Sambata, 23 Noiembrie 2013

Stiti cumva pentru un job cu limba straina se da test sau interviu in limba respectiva?Include si gramatica?
Ms.
x Duminica, 24 Noiembrie 2013
care este salariul pentru entry level cu portugheza, daca nu ai experienta?
Mt Duminica, 24 Noiembrie 2013
Bby...ti-a spus ceva de salariu pt postul pe spaniola?
@bby Luni, 25 Noiembrie 2013
suna vezi ce zic. Daca vrei eu iti dau o adresa de email dar cum facem?
@cooka Luni, 25 Noiembrie 2013
Pt jobul pe limba straina se da test si interviu in limba respectiva. Clar trebuie sa stii sa scrii corect, pt ca de exemplu, in cazul meu am avut de scris un mail pe langa exercitiile din test, care includ si gramatica.