Forum despre Metropolitan Life - Alico

rox Luni, 25 Iunie 2012

Se zice ca sunt sunt pozitii care sunt platite binisor. despre ce pozitii este vorba?

George Miercuri, 6 Februarie 2013
Ce salariu exista in aceasta companie, as dori un raspuns URGENT, ca si Consultant Servicii Sanatate
alina Marti, 5 Martie 2013

eu am lucrat la ei siam fost foarte multumita, chiar imi pare rau ca am plecat. Dupa 5 luni am foat promovata. Salariile pentru functii mici sunt intre 1500-2000 lei, decontare transport. Recomand cu incredere !

Newone Joi, 26 Septembrie 2013
Foarte tari oamenii(MetLife)... Au venit in Romania pusi pe treaba. Achizitii, brand nou, publicitate, idei noi... Go go go... M ati prins, sunt un angajat fericit :)
just me Miercuri, 28 Mai 2014
Buna se merita sa semnezi un contract de colaborare cu aceasta firma?
alexmihaela Marti, 28 Iulie 2015
Buna, imi puteti spune si mie, va rog, in ce consta interviul pentru operator call center? Am un interviu pentru aceasta pozitie si as vrea tare mult sa fiu pregatita. Multumesc mult
maraJ Vineri, 8 Ianuarie 2016
Ar fi bine cei care ati fost la interviuri la Alico sa reveniti sa ne spuneti si noua ceva detalii. Multuuuuumesc !
blizzardonly Vineri, 8 Ianuarie 2016
Buna ziua, Ce se stie despre Metropolitan Life - Alico? Am fost chemat ca Unit Manager. La Iasi
maraJ Miercuri, 13 Ianuarie 2016
blizzardonly ai fost pana la urma la interviu?
amacs Sambata, 12 Martie 2016
Salut. pentru postul de Unit Manager in Iasi a fost cineva la interviu?
Stie cineva despre ce ii vorba si cam ce salarii sunt?

Multumesc!
inno Miercuri, 15 Februarie 2017

Buna ziua,

Am fost la "interviul" pt Unit Manager - Bucuresti si din pacate nu are legatura cu anuntul jobului, chiar daca acesta din urma este putin vag redactat.
La telefon am discutat despre coordonarea echipelor de vanzari iar in realitate, lucrurile stau total diferit.
Defapt trebuie sa incepi de jos, foarte de jos, adica o sa ocupi postul de consultant minim de 3 luni, iar daca indeplinesti anumite conditii (ti se precizeaza ca va trebui sa incepi prin a vinde cu ajutorul rudelor), ajungi in probele pentru Unit Manager, care dureaza 6 luni si bineinteles nu garanteaza ca in cele din urma o sa ramai pe acest post. Ideea este ca ei iti vor asigura un training de vanzari asigurari de viata pe care va trebui sa il respecti cu sfintenie. Din pacate, doresc oameni obedienti, nicidecum sa angajeze oameni destepti care sa gaseasca solutii reale, palpabile.

busuioc Vineri, 21 Aprilie 2017
Buna ziua !

Confirm ce a spus inno legat de postul de Unit Manager. Nu are nicio treaba cu descrierea din anunt. Trebuie sa incepi de jos si sa vinzi produsele companiei cu ajutorul rudelor, prietenilor etc. Apoi, dupa 6 ani ESTE POSIBIL sa incepi ca Unit Manager.

Sfatul meu: nu aplicati, este pierdere de timp.

O zi buna.