Forum despre AKKA Romserv

dani Miercuri, 13 Februarie 2013
Ce fel de proiecte sunt la AKKA? Lucreaza doar cu RTR? Multumesc!
ex-akkarian Joi, 14 Noiembrie 2013
- mediul de lucru si atmosfera la sediul Akka: daca ne referim la relatiile intre colegii de birou sunt ok, daca ne raportam la responsabili de department e incordata; nu prea pun baza pe performanta, ci mai degraba pe consumul de servetele la birou (nu glumesc, asa e)
- sanse de promovare cam mici, tocmai ca responsabilii nu se implica aproape deloc in munca inginerilor, ei nu stiu ce se lucreaza acolo, ci au doar niste tabele cu incarcarea saptamanala
- cele mai multe proiecte sunt cu Renault (mai de graba au fost pt ca proiectele se imputineaza pe zi ce trece), dar mai sunt si cu altii insa f. "subtire"
nelutza Miercuri, 8 Ianuarie 2014
Salutare

Am lucrat mai demult la AKKA, nu e o firma rea, dar am auzit ca acum pierde teren in mod constant in ceea ce priveste proiectele cu RTR, concurenta ii ia locul, pacat. Banuiesc ca e managementul defectuos
Andrei Joi, 16 Ianuarie 2014
Cum sunt salariile inginerilor? de la cat se incepe salarizarea? se fac mariri?
Costel Duminica, 16 Februarie 2014
Salariile inginerilor nu sunt prea mari, bineinteles. Daca esti junior incepi de pe la 1700 lei net, daca ai experienta de pe la 2000+ net. Insa, maririle salariale sunt jenante: cam 2-2,5 max 3% pe an...
Costel Duminica, 16 Februarie 2014
... completez mesajul despre salarii si mariri: sumele sunt in LEI bineinteles :)
ciclop Marti, 16 Septembrie 2014
Angajatii au inceput sa plece in masa de la Akka, se aude de o restrangere a activitatii si o inghetare a salariilor, care oricum se mareau anual foarte putin.
Mihai B Miercuri, 24 Septembrie 2014
Am lucrat la Akka acum 2 ani la Mioveni, prestatar pentru Renault la departamentul Chassis si pot spune la nivel salarial de angajare pentru un debutant care a terminat facultatea este ok 2200 ron net(salariu+diurna). Dar nu este o firma la care sa stai sa iesi la pensie eu pot sa zic ca un debutant a fost o rampa foarte buna de lansare. Majoritatea proiectelor sunt cu Renault iar la finalul proiectului stai cu stres daca vei fi relocat pe alt proiect. Daca ai ceva experienta si esti bun pe domeniu la final de poriect ori esti relocat pe alt proiect ori te iau cei de la Renault.