Forum despre Alma Total Consult SRL

ADMIN - undelucram.ro Duminica, 24 August 2014

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Alma Total Consult SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Alma Total Consult.

eugen Luni, 25 August 2014
a plecat cineva la munca in Germania prin aceasta firma? sunt seriosi?
oana Luni, 25 August 2014
se stie ceva ? sa programat cineva?
Catalin Luni, 25 August 2014
Si eu as vrea sa plec.Dar nu stiu.Iti cer o taxa de 80 de euro in avans si nu stiu ce sa fac.Mi e sa nu iau teapa.
oana Luni, 25 August 2014
asa suntem toti sa nu luam teapa, cei 80 de euro ar fii de drum eu am sunat a firma atlassim din Bucuresti sa vad daca sunt rezervari facute de la firma asta si sunt facute. maine dimineata merg la itm. dau toate detaliile, din ce am vazut la alte anunturi nu dau aceste detali si majoritatea iau taxe chiar si mai mari ...voi ce faceti mergeti?
Catalin Luni, 25 August 2014
E o taxa destul de mare.Nici prea mare ca sa merita sa dai in judecata pentru ea dar destul de mare pentru a te arde la buzunar.Firma este din Danemarca si nu inteleg de ce au spus ca e in Munchen.Eu as merge dar nu sunt inca foarte hotarat din cauza sumei de 80 de euro
oana Luni, 25 August 2014
tu ai vorbit la firma asta?
Catalin Marti, 26 August 2014
Am sunat la ei si mi au spus ca toate detaliile sunt in oferta trimisa.Nu a vrut sa vb cu mine.
oana Marti, 26 August 2014
este cineva care a facut rezervare la aceasta firma? ori ce detaliu scrieti!
violeta Marti, 26 August 2014
buna oana ai mers la ITM ce spun despre firma ALMA am si eu o confirmare ca acea firma e in danemarca si eu am aplicat ptr locurile de munca de la aceasta firma nu stiu ce sa fac mi sa trimes un contract de munca prin e-mail dar ei cer sa le depun cei 80 euro intr-un cont deschis la BCR nu stiu ce sa mai cred ,eu am mai fost pacalita acum o luna de alta firma din bucuresti unde am dat 580 lei si nu am mai plecat trebuia sa plec pe 2 august in concluzie nu stim in cine sa mai avem incredere
FLR Marti, 26 August 2014
Salut. A fost cineva la ei la sediu? Deci cei 80 de euro trebuie dati inainte...Ati intrebat de curiozitate cum se numeste firma din Germania unde o sa se lucreze? Se poate da un mail acolo sa verificam daca au muncitori de la aceasta firma.. Si eu doresc sa imi gasesc un loc de munca in afara. propun sa tinem legatura in caz ca apar si alte firme care ar avea oferte si conditii ok. Toate cele bune
oana Marti, 26 August 2014
La sediu nu stiu daca exista cineva care a fost sa verifice, eu sunt din bacau. am verificat pe internet firma din germania si sediul principal al fabrici se afla in Danemarca am trimis email dar fara raspuns, am nr de tel dar trebuie sa sune cineva care vb bine Germana. Anuntul deja pe ejobs nu mai este si nr de tel fix nu mai raspunde. Daca aveti alte noutati nu ezitati sa scrieti. Cred ca suntem multi care vor munca in afara (sotul cauta pentru a strange bani de tratament medicinal fetitei noastre) daca stie cineva o firma serioasa sa ne dea si noua detali de contact.
violeta Marti, 26 August 2014
imi pare rau sa va spun dar sunt una din persoanele care azi verificai firma la institutile statului in primul rind ca acel traducator nu exista iar asa zisa firma din germania nu are date de identificare pe stampila cred ca de la ora 13 nu mai raspunde nimeni eu am luat odata teapa m-am gandit sa nu mai iau si a doua oara aveti mare grija cu firmele OANA AI MARE GRIJA SI CU O ALTA FIRMA DIN BUCURESTI SE NUMESTE DIRECT JOB PLACEMENT STR POPA STOICA FARCAS NR 17 SA NU FI PACALITA EU DE IEI AM FOST PACALITA ITI LAS NR MEU DE TEL 0755956350 .Eu azi am primit un contract de la firma alma si trebuia sa depun cei 80 de euro intr-un cont la BCR dar nu ma mai aruncai cu capul inainte am verificat firma
marius Luni, 1 Septembrie 2014
a plecat cineva cu alma si la ce firma a fost facuta asigurarea ca di cate stiu trebuie facuta asigurare pe viata si trimet ei un mail cu o firma germana
ghyuri Marti, 2 Septembrie 2014
Mare atentie verificati firmele cu care vreti sa plecati,eu am gasit astazi doua firme cu acelasi nr.de telefon,nu mai trimeteti actele asa inainte de asta exista Google sa verificati,una dintre firme este chiar Alma.Si eu sun de ieri si ma amanat si acum scrie ca anuntul nu mai este valid.MARE ATENTIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Demis Marti, 2 Septembrie 2014
Astazi am gasit si eu acest anunt.Din cate vad de la inceput ceva nu este in ordine cu aceasta firma ALMA TOTAL CONSULT,adresa este din Danemarca,Hobrovej 437, 9200 Aalborg,deci ceva e putred aici.Pe adresa din Danemarca,vazuta pe google maps,chiar exista un sediu acolo,dar nu stiu ce este acolo.Am incercat sa sun,dar nu raspunde nimeni.Nu dati nici-un ban pana in momentul cand nu aveti certitudinea ca totul este e in regula.Cei 80 de euro se poate da chiar si atunci cand te urci in autobuz.Daca chiar sunt asa de seriosi,sa aiba curaj macar unul din cei care reprezinta aceasta firma,sa zica ceva pe aceasta pagina,care desigur cred ca stie de ea.Astept detalii de la altii care au reusit sa faca ceva serios cu firma asta.Ar fi frumos,ca maine dimineata cineva care sta in Bucuresti,sa mearga in Obor sa vada daca chiar exista vreun autocar care pleaca in directia asta
Demis Marti, 2 Septembrie 2014
Oana,poti sa-mi dai adresa pe care ai gasit firma din Germania??vreau sa verific eu si poate sa sun la aceasta firma din germania.
Andu Miercuri, 3 Septembrie 2014
In leg cu aceasta firma,mi-a spus ca cica ar fi o plecare pe data de 3 si una pe 8,eu ma incadram la cea dupa data de 8,si azi am mers la obor la autogara sa vad si eu lumea care pleaca sa vb cu ei si in ce conditi se pleaca,si pauza totala,cica pleaca la ora 4,eu am ajuns la 3 si am intrebat la informati unde mi s-a raspuns ca de acolo nu se pleaca decat in tara nu afara,ok am crezut ca nu stiu aia bine,m-am plimbat prin fata la autogara si pe langa pana la ora 4 si l-am sunat pe ala care nu s-a prezentat niciodata(0741552347nr lui) si i-am explicat:ca eu ar trebui sa plec pe data de 08.09.14 si am vrut sa ma conving ca chiar se pleaca de acolo sa vad oameni cu bagaje ceva,iar el imi spune ca autocarul a plecat deja si el pregateste lumea de la timisoara acum si ca daca nu ii depun bani in 15 min pierd locul.am plecat si nu depun nimic ca eu consider ca este unul din multi tepari deoarece eu am stat de la ora 3 pana la ora 4 si nu a venit nici un autocat de strainatate si nici un om nu era acolo pt germania si nu stia nimeni,dar nimeni de existenta acestei rute,tind sa cred ca daca pleaca de acolo trebuia sa stie cineva ceva.puteti merge si voi sa va convingeti.
Alyx Miercuri, 1 Octombrie 2014

Corect Andu a fost o mare teapa...contul e unu de la bcr si eu am vb cu zcelasi tip acelasi nr de telefon doar ca era reprezentant al altei firme...