Forum despre Altex Romania

Traianelu Luni, 17 Octombrie 2011
am depus cv-ul pt un post de HR la altex. astept astept astept :D
Maria Teu Vineri, 21 Octombrie 2011
unde ai depus CV mai exact?
pe site la ei sau la sediu?
Eugenia Marti, 25 Octombrie 2011
ceva despre HR-ul de la Altex Bucuresti? cum decurg interviurile in special pt lucratori in logistica, la casa?
Munteanu Miercuri, 26 Octombrie 2011

cum sa decurga interviurule la altex, ai unul singur cu un responsabil de departamanent (in cel mai bun caz magazin) si te intreaba ce-ai mai lucrat lucruri generale si iti propune 6-7 milioane.

Ana-Maria Joi, 12 Aprilie 2012
cum te poti angaja la altex? :)
Wizzy Marti, 16 Octombrie 2012

Am lucrat in Altex 6 luni de zile, din care primele doua saptamani in MediaGalaxy Polus din Cluj. Am ajutat sa deschidem magazinul Altex din Iulius Mall Cluj de la 0, de la podele fara mocheta si pereti goi....asta insemanad undeva in jur de 90 de ore suplimentare, timp de 1 saptamana. Am descarcat in frigul din decembrie toata marfa care a venit pentru deschidere and so on....am primit 100 ron pt toata treaba asta.

jonny Vineri, 21 Decembrie 2012

Eu aam lucrat in altex, luam undeva la 800 lei plus sa zicem asa 1000 lei spaga daca nu chiar mai mult.sincer se instalau windows-uri la greu, unul pe zi tot faceam, 100 ron, 150..depinde de om, cum negociai cu el.

Acum as vrea sa mai am parte de asa spaga dar nu se mai poate.

bulisor Marti, 19 Martie 2013

in unele magazine salariul e de 1200 brut si bonuri de masa. sunt raioane unde se fac incentivari (bonuri de masa de la producatori).

depinde foarte mult de la magazin la magazin, daca e ok directorul de magazin atunci se poate lucra.

marius Joi, 29 August 2013
stie cineva cum este la Altex in Sibiu? ca am vazut pe siteul lor posturi pt analist .......
bodo Luni, 14 Octombrie 2013
Salutare!
Stie cineva cat este salariul unui director de magazin?
xyz Marti, 15 Octombrie 2013
4000 ron net.
ficus Joi, 17 Octombrie 2013
Depinde de oras si marimea magazinului - intre 1700 si 2800 lei net
bodo Vineri, 18 Octombrie 2013
Salut xyz, ficus!
Multumesc pentru promtitudinea raspunsurilor.
Este un oras cu peste 300.000 de locuitori ce are 2 magazine cu spatii mari, director nou.
Eu vin dintr-o multinationala de renume, acelasi post, mai astept un posibil ultim interviu.
In rezumat credeti ca este OK la Altex?
xyz Luni, 21 Octombrie 2013
Salut, sigur depaseste 300ron net, asta daca nu vrei sa dai inapoi.
xyz Luni, 21 Octombrie 2013
Scuze 3000ron net
rocco Marti, 22 Octombrie 2013

asistenti-675+bonuri
Raion Manager-maxim 14 mil
director magazin-maxim 3500-(aici intra doar mag mari din Bucuresti, in tara e mai prost)

Salariile se dau la timp.

Mihnea Luni, 2 Decembrie 2013
Buna, doresc niste informatii despre mediul de la Media Galaxy Arad, Atrium. Salariu si program am inteles, colegii si directorul cum sunt?
Ionut Miercuri, 4 Decembrie 2013
Totusi o intrebare pentru angajati Altex sau MG.
Ce bonus primesc angajati ca au lucrat ca niste sclavi pe plantatie de black friday??
curioasa Luni, 17 Februarie 2014
a mai avut cineva interviu cu HR altex prin intermediu skype???? Am aplicat pt un post de asistent vanzari si m au sunat azi ca maine am interviu pe skype, mi-au dat id-ul si mi-au zis sa sun eu :D adica.. mi se pare putin ciudat. da ok, interviuri prin skype am mai tinut dar cu firme din afara.. nu din tara.. voi cum v-ati angajat la altex. interviul nu a fost face2face?
John Luni, 7 Iulie 2014
Ce salarii au programatorii PHP?