Forum despre Amazon Development Center Romania

Arnold Sambata, 24 Martie 2012
ah cool, nu stiam ca exista un centru de dezvoltare Amazon in Romania la Iasi :) details are welcome. sunt programator.
robby Vineri, 15 Iunie 2012
`seara. cam cati angajati sunt in Amazon Iasi? am vazut destul de multe locuri de munca scoase, stie cineva cum e atmosfera?
petru Luni, 18 Iunie 2012
cum este la Amazon in Iasi? vad ca au ceva pe italiana (associate catalog), cam despre ce ar fi vorba?
petru Luni, 18 Iunie 2012
ok am vazut descrierea pe site la ei. as mai avea totusi o intrebare, daca lucreaza cineva acolo si cam ce se cere de fapt? multumesc si sorry de spam :)
Dilara Joi, 21 Iunie 2012
Pe mine m-au chemat la interviu chiar cu jobul cu italiana, stie cineva cam care ar fi salariu?
Dupa interviu va voi spune in ce a constat.
HH Joi, 21 Iunie 2012

italiana in iasi e destul de comun parca nu? sper sa nu spun prostii :( 400€? :)

Laura Joi, 28 Iunie 2012
Cum a fost la interviu Dilara? Ai mai aflat ceva de salariu?
BB Luni, 1 Octombrie 2012

Am lucrat o luna la Amazon dupa care am plecat. Conditii de munca bune, referitor la locatie, birouri etc., in schimb organizarea lasa mult de dorit. Mentionez ca se lucreaza in ritm robotic, pauzele sunt stabilite de ei, eu am plecat pt ca zilnic aveam pauza de masa dupa 6 ore de program ceea ce nu mi se pare corect. Salariul e ok dar pana in 2000 lei, banii astia ii faci daca primesti bonusul de prezenta, calitate si rapiditate, exista un program in care trebuie sa te pontezi pt fiecare miscare p care o faci. Eu nu sunt de acord cu asa ceva, angajatul nu e lasat sa lucreze in ritmul lui si nu ai cum sa dai randament cand esti lihnit de foame. Se lauda cu o gramada de facilitati pe care ti le dau, gen asigurare medicala, etc. O seara buna!

eu Miercuri, 31 Octombrie 2012
Salut
Are cineva si alte experiente in amazon , 1 luna nu mi se pare un timp suficient pentru a forma o parere obiectie
Multumesc
BB Joi, 8 Noiembrie 2012

Iti propun sa incerci.

Lavinia Joi, 8 Noiembrie 2012
Buna
Ai putea sa ma ajuti cu niste tipsuri pentru testul dinaintea angajari?please
BB Miercuri, 14 Noiembrie 2012
Exista un test basic de limba, dat pe calculator. Apoi vine interviul si apoi raspunsul. In cazul meu a fost un test de lb germana, gramatica simpla. Mult succes daca aplici :) cel putin banii sunt ok...
CC Duminica, 26 Mai 2013
Salut, am si eu o intrebare.
Cam cat ar putea fi salariul pentru AWS Email Deliverability Manager si cam in ce ar consta acest job mai exact ? Din detaliile de pe site nu se prea intelege exact. Este ba programare, ba customer service. Scuzati romana mea pentru ca sunt constient de anumite greseli de scriere.
nick Marti, 27 August 2013
Buna!
Eu am trecut de testul la lb italiana , pt postul de Catalog Associate, in scris, si urmeaza interviul cu managerii. Ma poate ajuta cineva cu niste informatiii in ceea ce priveste acest interviu, ce presupune, ce structura are?
Multumesc!
george Marti, 24 Septembrie 2013
Buna nick!
In ce consta testul scris de limba?
Eu Sambata, 23 Noiembrie 2013
As dori cateva informatii referitoare la postul de Catalog Manager :
- cat dureaza procesul de recrutare (de cand iti depui CV-ul pana te cheama la primul interviu - daca te cheama)
- in ce constau probele
- se face vreun training/ vreo integrare?
- se poate evolua spre e-commerce/BA sau visez prea departe?

Multumesc frumos!
andrei Marti, 26 Noiembrie 2013
as vrea sa stiu si eu ce salarii sint la ceea ce priveste limba italiana saluru de baza cu care ai putea sa incepi
Xela Marti, 10 Decembrie 2013
Buna, pentru Catalog Manager nu te cheama la interviu decat la etapa 2, prima etapa consta intr-un interviu telefonic de o ora. Am avut acest interviu, acum astept etapa 2 (daca am trecut de 1).
Spor!
Vlad T Miercuri, 11 Decembrie 2013
Buna Xela!
Urmeaza sa am si eu interviul telefonic saptamana asta. Imi poti spune in ce consta mai exact?
Multumesc!
Gabi Luni, 31 Martie 2014
Imi poate spune cineva in ce consta testul scris, ce fel de intrebari se pun si la ce sa ma astept de la interviul cu managerii? Multumesc!