Forum despre AMOMA

hahahaha Duminica, 18 Mai 2014

e fostul olotels.

anonim Marti, 20 Mai 2014

da. olotels.. firma care nu ofera transport acasa si cu angajatti stresati...

diana Joi, 22 Mai 2014
Cine ma poate ajuta cu ceva informatii despre AMOMA, care este atmosfera pe acolo, ce nu va place, salarii? Despre Accounts Payable stiti ceva?
Trebuie sa ma prezint la un interviu maine, apreciez orice parere...Multumesc frumos!
@diana Duminica, 1 Iunie 2014
Buna diana, citeste review-urile de pe acest site pentru firma Olotels.
Amoma este fostul olotels , doar numele difera.
maria Marti, 3 Iunie 2014
Cam care sunt salariile pe limbile asiatice? La Customer Care ma refer. Mersi!
@maria Sambata, 14 Iunie 2014
25-27 mil
Andrewbest Luni, 16 Iunie 2014
Buna ziua tuturor,
In primul as dori sa mentionez ca parerile voastre vor conta mai mult daca acestea se pot publica si pe siteuri internationale la topicul acestei firme
De asemenea cei care doriti sa aplicati pentru o pozitie in cadrul acestei firme sa nu va suparati cand o sa observati ca totul merge pe nepotism .EX: manager departament plus agent nou = manager plus nou supervizor

Toate cele bune si ar trebui sa pretuiti sanatatea;) nu acest loc de munca
gugustiuc Miercuri, 18 Iunie 2014
pana la urma unde este sediul? in militari sau in pipera?
gandalf Joi, 19 Iunie 2014

In pipera in mijlocul unui camp.....
Nu se merita oameni buni...stres la cota maxima..plus ca atunci cand am intrat in training ne a fost atribuita o persoana care nu avea decat jumatati de raspunsuri si informatii...

De asemenea oamenii de la conducere nu sunt pregatiti pentru asemenea pozitii ,se mentiona ceva si despre tinuta dar cand ajungi acolo zici ca esti in jungla si nu vorbesc de oamenii entry level
Salariul ...sa va luati gandul de la bonus ,este doar un cliseu menit sa te atraga

Doar eu Duminica, 22 Iunie 2014
Hei, despre ce vorbim aici?!
Lucrez la Amoma de la inceputul anului (eram Olotels atunci) si este super atat echipa, cat si atmosfera.
Ori se vb despre alta companie, ori sunt niste remarci menite sa faca rau firmei.
Am beneficiat de toate resursele necesare sa imi pot exercita job-ul cat mai bine, am sustinere si cui sa adresez intrebari. Colectivul chiar este f ok.
Salariul este corespunzator muncii...cat despre bonus, da...nu muncesti nu iei decat jumatate, insa daca muncesti se simte la salariu.
Hai sa lasam invidiile si rautatile, ce nepotism, ce tinute neadecvate?! Sa fim seriosi, zic!
Cele bune.
doar tu Vineri, 27 Iunie 2014
doar tu..bine ales nickname ul :))
Marc16 Duminica, 29 Iunie 2014
Cum sunt oamenii...niciodata multumiti! Super companie & a big family! Am recomandat si o sa recomand mereu. Pacat ca nu intram cu totii sa postam, vad ca unii abereaza pe aici...rusine!
me Miercuri, 9 Iulie 2014
Ce salarii sunt pentru inceput? imi puteti da un exemplu, o medie? Contractul e pe perioada determinata sau nedeterminata?Multumesc
Xoom Sambata, 12 Iulie 2014
Despre ce vorbim? Hai sa analizam toate chestiile fara sa fim rautaciosi. (Ma scuzati inainte pentru eventuale greseli, dar nu sunt Roman)

Amoma:
1) O companie care NU ofera transport dupa turele spre noapte (de notat: la inceput 16 - 00 si apoi iti spun ca tre sa vii de la 15 :-)). Iti dau doua bonurile de masa cand faci tura aia, dar din cate stiu eu taximetristi sau benzinarii inca NU accepta bonurile de masa.
2) O companie care si-a schimbat numele si sediu. (Si aici nu vorbim despre faptul ca mai devreme erau in militari si acum in pipera ca-i mai fite, pentru ca e intr-o zona din pipera unde esti inconjurat de campi.
3) O companie care este in continuare in cautarea agentiilor (mereu pe aceiasi pozitii), ce ar putea sa insemne?
4) Salariu e ok (1600-1800), lasand la o parte faptul ca doua saptamani pe luna tre sa dai bani pentru taxiu sau benzina si tot la un salariu normal ajungem.

Va las pe voi sa judecati.
Mike Sambata, 19 Iulie 2014
Am primit o oferta pentru postul de programator PHP la Amoma. Puteti da mai multe detalii in legatura cu ce ma pot astepta?
Someone Miercuri, 6 August 2014

Mike: l IT poti sa te duci linistit, oricum nu o sa faci mare lucru pentru ca sefii tai directi habar nu au de jobul pe care trebuie sa il conduca
In rest observ sa sunt anumite review uri date cu siguranta de oameni de la HR sau management direct pentru ca altfel firma se duce in jos GRAV si pe buna dreptate
Volumul de munca este din ce in ce mai mare datorita problemelor lor si deoarece pe ei ii preocupa cu cine se mai pot combina prin firma ( manageri & traineri ) nu de buna desfasurare a muncii
Angajatii sunt foarte stresati, un trainer care cica este si supervizor la un departament nu are nici o informatie concreta si completa
Bonusul cu care te ademenesc ei bine este cam lipsa pentru ca practic este o greseala si sa respiri
Daca ai o problema de asemenea nu ai cu cine sa discuti.....
De obicei trebuie sa respecti lumea din jurul tau dar cand ei nu te respecta , merita ce este mai rau si aceasta publicitate de care sper sa tina cont cat mai multe persoane

Numai bine

@Mike Sambata, 9 August 2014

Mai gandeste-te de o mie de ori inainte sa accepti o oferta.

anca Duminica, 10 August 2014

Lucrez la Amoma de 2 ani si sunt foarte fericita aici, e ca o mare familie. Nu cred ca exista companie despre care sa se scrie doar de bine, sa fie numai opinii pozitive, insa toti colegii pe care ii am sunt foarte incantati de ceea ce fac si despre atmosfera de aici.
In 2 ani compania s-a devboltat foarte mult, se investeste in oameni si chiar exista respect.
Va recomand cu incredere!

alina Joi, 21 August 2014
Ce recomanzi Anca o firma care isi schimba numele pentru ca nu si-a platit furnizorii???
laura260681 Miercuri, 27 August 2014
Buna ce salariu este pe customer advisor reservation english