Forum despre Andami Comp

dreptate 100% Sambata, 27 Aprilie 2013
Sa va fie rusine la toti. Dc sunteti oameni cu caracter puteti sa va rezolvati altfel problemele. Defapt care este problema principala? Salariu? Falimentul? Insolventa? Stocul de marfa? Vorbele din piata? Deci chiar nu va inteleg. Cand ati primit banii la timp tot ati comentat,cand ati avut marfa din belsug nu ati vandut, cand ati luat tepe nu va interesat sa recuperati paguba si ati mers pe ideea ca ziua trece si leafa merge. E uite ca nu mai este asa si nu va mai convine. Mai intai uitati va cum v ati facut voi treaba,dragi colegi, si apoi sa vorbiti vrute si nevrute. Stiu ca e greu fara bani la timp dar haideti sa trecem cu totii peste aceste momemte si sa ne multumim ca avem un serviciu totusi. O sa luam si banii la timp dar trebuie ca si noi sa punem osul la treaba serios si sa nu ne mai doara undeva. Credeti ca pentru sefi este usor? Da, posibil ca nu duc grija zilei de maine, dar cum iti asterni asa dormi. Cine nu va lasa sa fiti si voi stapani pe afacerea voastra? Haideti sa nu mai judecam in nestiinta de cauza si doar sa ne dam cu presupusul ca nu ne face bine deloc. Faceti va singuri 2 minute o autoevaluare si o sa vedeti ca putem intelege si trece peste aceste momente. Haideti sa ne 'bucuram ca avem un loc de munca de unde avem de primitbni. Daca nu ? De unde am astepta salariul? Daca ati gasit raspunsul stiti ce aveti de facut. Sa nu credeti ca sunt paranoic dar trebuie sa vedem si altfel lucrurile. Sper sa nu ma injurati preatare pentru ce am scris dar sa stiti ca nu sunt o persoana importanta in firma. Cu respect pentru voi dragi colegi si ...pentru sefi (doar 2 ca atati avem si sa va intre bine in cap acest lucru)
ponta Sambata, 27 Aprilie 2013
dreptate 100% copy paste pag 10 rusinica, rusinica,rusinica :))))))))
lala Sambata, 27 Aprilie 2013
stimata colega nustiu daca aveti copii sau nuva ciernimic poate noi negndim la ziua, sfnta ,ca ,asa stem noi /prosti care lucram; dumneavoastra va ginditii ince tara so apucati/sau pece isula sa vasezati/. rusine sa va fie. ca nu vagnditi la oameni care ii facieti prosti ;prostu nu moare de munca s tu draga colega de prostia care o ai.,///
barosso Sambata, 27 Aprilie 2013
nesimtire ca la andami nosa mai vezi .//miciuni ,,credibilitate ''dvotament si ;;falimentt;'/////////
nik Sambata, 27 Aprilie 2013
am citit aciast
sati mie rusine ce am citit omeni ne multumiti; sefi inpreuna cupatroni .bat joc de omeni care iau salari depe munca lor aduc bani ;'' omen munca nu vioia nimeni din mna lasati pe dnsi ca, snt experti si cu siguranta se vauzi de eii ; daca nusi apreciaza muncitori dar in bine nu /'/'./.dativa demisia in bloc cereti salari compesate ,somaj, fisa fiscala ,sa fie drile platite ,sa numai poata angaja ,.si peurma sa vezi respect
dd Sambata, 27 Aprilie 2013
mai dreptate 100%daca nu ai nevoie de bani da la cei ce au nevoie si nu mai fii asa acida ca nu e cazul.nu cumva esti de la birou?
daca nu sau luat salariu nici pe februarie si acum sintem in aprilie cum crezi ca ne descurcam?
noi nu avem copii la scoala?
la ai nostri nu vine pastele sau craciunul?
cred ca avem tot dreptul sa ne luam salariile
despre ce loialitate vorbesti?
aea la care sau imputat la niste amariti plasele?si iati facut hotii?daca nu sint comenzi nu e din vina salariatilor .de acceia sint obligati sasi ia fara plata?
noi nu avem dreptul la o viata decenta?
si nu neam facut toti patroni ca nu am furat ca alti.asa ca nu mai veni cu harfe de doi lei ca nu merge.scrie cumva in codul munci ca trebuie sa facem munca voluntara?
ai auzit de somaj tehnic cind nu ai activitate?
daca nu va comvine ca nu sintem loiali dane salriile ,somaj un an de zile si salariile compensatori si nu mai minca bureti ca ne provoci greata.

nu cumva esti chiar patroana?
ai dreptate ca tiai asternut bine pe spatele nostru
nu duci grija zilei de miine pentru ca ai tras pe spatele nostru
ps: tie ar trebui sati fie rusine orcine ai fi ,dar la cita nesimtire ai sa ne ei peste picior nu sti cei aea rusine.
CU RESPECT MAXIM.................
dd Sambata, 27 Aprilie 2013
si apropo ,cind sau dat bani la timp?
cind vati infiintat?
rusine
duh Duminica, 28 Aprilie 2013
...ce facusi nene mircioiule acum cateva zile??-....iar ti-a luat-o capul la joc de gat??? Am auzit ca iar ai facut crizele alea al matale si ti-ai bagat si ti-ai scos de sus de la biroul matale si panala distinsa directoare comerciala . pai ele te-au adus an halul asta nene mircioiule.lingoaicele pe care le platesti cu zeci de mil de lei Nu e vina muncitorului sau a soferului ca fuge beneficiarii de voi . e vina lor.ele ati aduc la cunostinta ce vor ele sa nu le afecteze,nu ca le ia banii la benf.si le dau marfa lazece zie.deaia fug oamenii de voi.
Eu si restu...care vrea sa mi i se alature. Luni, 29 Aprilie 2013
Cred ca patronii ar trebui sa se lipseasca de oameni ca voi. Poate au gresit si ei dar voi gresiti in continoare. In loc sa aparati interesul firmei voi o trageti in jos. Va doare in continuu la basca(nu pe toti) sa va fie rusine dragi colegi. Omul in razboi ce face? Lupta pana la capat va zic eu daca nu stiti.
vio Luni, 29 Aprilie 2013
Cred ca patronii ar trebui sa se lipseasca de periute ca voi. Voi distrugeti companiile. Sa dea Dumnezeu sa nu se umple planeta cu oameni ca voi.
tu si restu..in plm Luni, 29 Aprilie 2013
In "continoare" iti spun ca intr-un razboi castiga cel care are strategia mai buna dar tu probabil esti un conducator expirat care ai in loc de sabie o teava cu cornete.Mie imi pare rau ca "soldatii" tai inca nu s-au trezit la realitate , se umilesc in "continoare" prefera sa mearga in genunchi dar sunt sigur ca vor dezerta si tie nu-ti mai ramane decat sa iei o grenada in dinti si sa arunci cuiul.
Eu si restu... Care vrea sa mi se alature Luni, 29 Aprilie 2013
Sunt doar un soldat care are o sabie si este si ascutita. Pacat ca doar eu gandesc asa. La lupta dragi colegi. Nu va lasati influentati de putori. DM si AM dati ne munitie si o sa reusim. Haideti.
Eu si restu... Care vrea sa mi se alature Luni, 29 Aprilie 2013
Unde i unul nu i putere unde s doi puterea creste. Cam asa trebuie gandita treaba dragi colegi. Respect pt voi. Va astept la lupta
ma alatur Luni, 29 Aprilie 2013
ma alatur si eu, si sper sa plece toata pleava din firma. Multi au fost dar putini au mai ramas !
me Luni, 29 Aprilie 2013
... inca au mai ramas! voi aia de la bucuresti trebuia sesizata conducerea ca ca nu se face treaba la punctele de lucru, nu sa stati cu maniele in piept. Ati lasat golanii de capul lor si sufera toti acum. Vanzare nu, marfa data pe gratis la clienti, pretu mic, masini personale la discretie si multe altele stiu baietii sa ia dracu pe smecherii care a furat
sclavilor Luni, 29 Aprilie 2013
chiar ma intrebam cand apar comentariile retarzilor , adica nefamilistii care pun mai presus de orice Scaunul ,aia cu limba de-un metru .Sa stati acolo inca 20 de ani si sa va bucurati de viata voastra.
Eu si restu... Luni, 29 Aprilie 2013
Sclav esti de cand te nasti,nu conteaza ce o safi: muncitor,doctor,panton,profesor etc ,dar omul in viata tre sa lupte pentru el, voi bag deseama ca nu luptati pentru voi. Nu va iubiti pe voi. Asta spune foarte mult despre voi. Si eu sunt familist,si eu am greutati ca si voi dar nu uitati un singur lucru ca speranta moare ultima. FORZA ANDAMI COMP. respect pentru colegii care inca sunt seriosi, cat ori sa mai fie. .... Deci dm si am .... Revitalizare totala.
lola Luni, 29 Aprilie 2013
azi doamna mi afost foarte draguta a inpartit cadourii ipurasi depaste a fost ortodoxa cu tuti prieteni iar cu muncitori o o;oo doare in cot 'ca snt;nesimtiti cnd cer salariu munca lor nu vrea cadouri ci munca lor pentru ar facie si copi lor unpic de fericire dar nu are suflet ci ala 3 coaste ca mai are putin si se rupe si pe urma sa vez indoituri a devenitfoarte ne suferita nu nuima cu sclavi ci cu tesa so ajute dumnezeu cuo..palma sau ai taie scara si se uitecm a fost si cm va fi asta este boala ce va macina pe or care patron din bogat sa devi sarac dumnezeu sa o ajute.
speranta Luni, 29 Aprilie 2013
Mama .mama !...da ce v-ati aprins ! mai ales tu asta "restul lumii" pai asa mai direct iti spun ...ce nu pui pe masa ce crezi ca poti face ..nimic nu se face in tacere ...in "cripta " asa cum spunea un coleg ceva mai in urma , Ar trebuir sa-ti amintesti ca totusi nu tu esti vioara intai ..esti doar o rotita cu role de diamant , dar ...nu strica angrenajul ...si asa destul de slabit , ca ti-o iei ...usurel : un pic daca ai fi avut fler ai fi stiu pe cine sa iei in jur sa te scoata din kak...dar tu ..nu si nu ...pai in p...tu tolerezi jocul ..cu buna stiinta !!!....esti z...a rau !...oARE CUM TE MAI UITI IN OCHII LOR ..SI AI COPIILOR TAI ..pana....drek..! iti urez un Paste cu tunete si fulgere....sa simti ce mica esti !!
"iepurasi" Luni, 29 Aprilie 2013
bine ca a dat iepurasi de paste in saptamana mare, sper sa NU le dea si celor care mananca c---t cu linguroiu pe sitei ! cati iepurasi ati papat pe la ANDAMI COMP ! va tine cu forta ??????????? e liberatate tara arde si voi comentati iepurasii, PLECATI NEMULTUMITILOR cautati caini cu covrigi in coada ! va scremeti sa scrieti cu greseli de ortografie sa nu va recunoasca lumea, sunteti dihori fara demnitate, dar totusi liber sa plecati din ANDAMI COMP, si sa nu munciti in alte locuri dar sa primiti toate la timp , se exclud cei care care au pus si pun osu la treaba, sunt cativa tot respectu pt ei