Forum despre Andami Comp

candidat la interviu Joi, 14 Februarie 2013
Dimpotriva...nimeni nu a blamat agentii ci dimpotriva au fost evidentiate meritele in discutiile avute acolo. Asta ma mira in mod special la comentariile astea. Voi nu aveti de spus nimic bun in ceea ce priveste firma dar ei v-au catalogat numai la superlativ. Cat despre cum m-am intretinut, sincer nu e problema ta, crede-ma cu greu daca acum sunt in somaj. Ma bucur ca voi puneti umarul sa sprijiniti firma si ca nu o sa aveti ce sa va reprosati (apropo..daca nu ati luat salariile, din ce traiti?)cat despre personaje .....deveniti romancieri ..va prinde
doareu Joi, 14 Februarie 2013
presupun ca nu ai avut credit domnule candidat. ca daca aveai cu siguranta nu mai vorbeai asa.si daca mai aveai si un copil de intretinut, cu siguranta nu mai vorbeai cu asa usurinta.probabil esti unul din ala care nu are nimic la fel ca si patronii firmei. Rusine sa va fie.
sr Joi, 14 Februarie 2013
dragi agenti ``revoltati,, o sa vb diseara .
angajat Joi, 14 Februarie 2013
Cred ca nu intelegi stimate candidat ca nu ne-am primit salariile pe DECEMBRIE desi de muncit am muncit. Ti se pare normal? Daca si noi n-am munci dar am vrea sa fim platiti. Asa ti se pare ok? Situatia asta se intampla din 2011. Salariile se primesc cu intarziere de 2 luni.
vera Joi, 14 Februarie 2013
@ EVERYBODY
frati romani si chinuiti angajati
As vrea sa va intreb pe toti cei care ati lucrat acolo de ce nu ati ripostat? sau daca se afla printre voi o persoana care a avut curajul sa infrunte conducerea, ar fi bine ca acea persoana daca exista sa vorbeasca aici. de ce nu ripostati de ce nu va aparati munca, integrittatea dar mai ales PRINCIPIILE? am inteles ca aveti rate obligatii, salariul de acolo era singurul ajutor banesc, dar ganditi-va cum ar fi fost mai ales cei care ati plecat ca in momentul in care ati fost nedreptatiti sa ripostati, sa luati cuvantul si sa infruntati pe cei din conducere sa spuneti nu este drept ce mi-ati facut si sa cereti ceea ce vi se cuvine, acum nu ati mai fi scris pe acest sait si va spun sigur ca, desi poate va pierdeati jobul, ati fi avut o mare satisfactie sufleteasca, joburi sunt destule in tara asta fratilor, dar DEMNITATEA TA nu poate fi stalcita de niste afaceristi competenti cum sunt cei care beneficiaza de pe munca voastra.
Asadar va zic, data viitoare RIPOSTATI, NU MAI TACETI, NU MAI PER|MITETI o data in viata voastra ridicati-va de la postatia aia infecta dati-va jos castile si spuneti ce va deranjeaza, o sa va simtiti atat de bine!!! asa ca venind aici folosind nicknameuri si injurand nu mai are nicio importanta, pentru ca in momentul cand voi ati fost cei lezati ati lasat asta sa se intample, iar ei vor continua sa faca ceea ce stiu mai bine!
Ceva nu mai convine pai actionati nu mai indurati ca niste mameluci!
APARATI_VA PRINCIPIILE, ANGAJATI DE PRETUTINDENI !
iona Joi, 14 Februarie 2013
Domnule ,, candidat la interviu" daca ati fost atat de surprins si de incantat de ceea ce vi s-a spus la interviu, de ce ati mai scris pe acest site. Duceti-va daca va cheama, experimentati ceea ce au experimentat si altii. Va doresc succes.
Oameni buni va rog sa imi recomandati si mie un angajator care spune realitatea.
Vera, crezi ca nu au fost persoane din aceea firma care nu au ripostat?! Eu sunt sigura ca da. Dar din cauza celor care tin cu dintii de scaun, si asta este o problema generala in majoritatea firmelor, nu rezolvi nimic. Romanul nu este unit, fiecare isi vede interesul. Sunt foarte multi oameni care nu au curajul sa-si schimbe locul de munca. Prefera sa fie calcati in picioare pentru o bucata de paine si, nu se gandesc cat rau fac atat lor cat si generatiilor viitoare. Sunt uluita de ceea ce vad in cadrul firmelor care angajaza. Majoritatea salariatilor sunt niste falsi, se calca in picioare pentru a-si proteja scaunul. Sunt foarte dezamagita de ceea ce vad in jurul meu cu privire la colegi, de sefi nu mai zic. Sunt putini cei care chiar sunt oameni de buna credinta.

Se pare ca exista si o amenintare la adresa agentilor? Faptul ca a ripostat inseamna ca agentii care au scris pe acest site ADEVARUL.

Va dorec numai bine tuturor!
doar eu Joi, 14 Februarie 2013
Ma bucur ca in sfarsit cineva din conducere "candidat la interviu " a citit despre aceste nemultumiri. Stimate "candidat la interviu " firma o sa decada foarte mult, pentru ca nu stii sa iti stimulezi angajatii. Angajatul nu trebuie privit ca o marfa, utilaj sau proprietate Andami.El trebuie stimulat sa produca.vorba urata, penalizariledin firma vor aduce la stadiu de butic si in curand la faliment.Faptul ca nu dai salariile la timp nu duce la invatarea aminte a angajatului ci doar la punerea lui pe fuga .Sper sa ai intelepciunea sa inveti ceva din toate acestea, daca nu poti cere ajutorul firmelor specializate care te pot invata cum se face BUSINESS.
dd Joi, 14 Februarie 2013
Domnule candidat in firma asta se vinde foarte mult in avans sau cu plata pe loc ( de ce nu sunt bani pt salari)
da da daaaa.... Joi, 14 Februarie 2013
domnule candidat se pare ca ne-am dat seama cine esti,pacat ca nu ne putem "exprima
' mult mai bine
Cand vrei sa angajezi un om nu ii spui ca salariile se platesc o data la 2 luni ,ca motorina de fapt ai numai pentru 3 saptamani restul il pui din buzunar ,ca targhetele (facute de oameni "capabili") sunt facut in asa hal incat sa nu le atingi(deci comision canci) si risti sa fii penalizat .
Sunt multe de spus.
nu nu nuuuu Joi, 14 Februarie 2013
da da daaaa cum adica "risti sa fii penalizat" ....adica tu nu esti penalizat ???
vio Vineri, 15 Februarie 2013
Pentru ,,candidat la interviu"
,,Eu stau de 1 luna in somaj si inainte sa cada firma la care lucram salariile intarziau si 7 luni dar nu ne-am revoltat si nimeni nu a creat vreodata o astfel de discutie pentru ca intelegeam ca sunt probleme adevarate cu banii. Nu stiu daca ma vor chema sa lucrez , mi-as dori sa o faca dar va spun ca este foarte umilitor sa ajungi sa stai in somaj, sa aplici alaturi de 600/700 de angajati pentru un post si sa fii mult peste ceilalti pentru a fi ales. eu zic sa incercati sa va vedeti de ale voastre, va vor da salariile cu siguranta, bine ca aveti ce lua. Eu cred ca trec printr-o perioada mai grea si ca fac tot posibilul sa se rezolve lucurile."

Daca la 1 luna de stat in somaj este umilitor, faptul va nu ai luat salariul timp de 7 luni nu a fost umilitor? Este clar ce fel de persoana esti atata timp cat aperi aceasta firma. Faptul ca ai demnitate si nu accepti minciuna nu este umilitor. Eu inteleg atunci cand un angajator este corect. Stim cu totii cum se fac afacerile.
De ce sa ne vedem de treburile noastre? Angajatorii sa nu uite ca se ridica pe munca si pe sanatatea noastra. Este foarte bine ca se scrie aici despre societatile angajatoare, ne facem si noi o idee despre firma la care dorim sa ne angajam.

Oameni buni cititi in codul muncii si vedeti ce scrie de plata salariilor, cand trebuie platite.
angajat Vineri, 15 Februarie 2013
Patronii astia sunt. Nu se gandesc ca oamenii acestia trebuie sa si manance? Poate se sesizeaza ITM-ul sa vina in control. Sa le dea niste amenzi sa-i usture.
eu Vineri, 15 Februarie 2013
sunt curios daca ar putea lua amenda pt neplata salariilor ?
dragi agenti ``revoltati,, Vineri, 15 Februarie 2013
ati vb aseara ????????????????????????
angajat Vineri, 15 Februarie 2013
eu deja am sesizat ITM-ul sper, sper sa se rezolve ceva.
angajat Vineri, 15 Februarie 2013
va dati seama cum platesc contributiile pe care ei le opresc din salarii? daca salariile le platesc la 1 luni atunci contributiile le platesc probabil la 6 luni. ar trebui sa le vina niste controale si de la administratie. sa vezi atunci penalitati de plata.oare la sfarsitul anului cum arata bilamtil lor contabil? dar contul 421?
zzzzzzzzzzzzzz Vineri, 15 Februarie 2013
De ce nu va tirati zmeilor??????????/Sustineti ca suportati infernul in firma aceea .........Ce va retine?????nenumaratele locuri de munca libere? Citesc pe aici si vad ca sunteti ultrainformati, capabili si profesionisti.Faptul ca nu plecati este pentru ca nu aveti chef? recunoasteti!Nu aveti unde sa va duceti si le mai doriti si falimentul. Ca de...daca dau faliment voua tare bine o sa va fie!!! Probabil ca nu stiu cei din conducere sa va verifice putin cum o ardeti la rece!
zzzzz Vineri, 15 Februarie 2013
o aardem la rece fara motorina :)))))....
zzzzzzzzzzzz Vineri, 15 Februarie 2013
???????