Forum despre AQUASoft

Mihai Miercuri, 3 Aprilie 2013
Tocmai am fost contactat de cei de la AquaSoft pentru un interviu. Stie cineva cum e atmosfera la ei in Bucurest? Eu momentan lucrez in afara pe pozitie de IT. M-as intoarce in tara doar cu un salariu in jur la 1000E. Postul pe care m-au chemat este de Sys Admin.
andrei Marti, 16 Iulie 2013
subcontactori pt ibm
Ana Miercuri, 22 Ianuarie 2014
Si eu am fost invitata la un interviu, la care o sa ma duc. Fiecare cu experienta lui. O sa va povestesc si eu experienta mea cu compania aceasta, dupa interviuri. Merg totusi cu incredere.
monika Miercuri, 22 Ianuarie 2014
@Ana, asteptam detalii, multa bafta.
Ana Miercuri, 22 Ianuarie 2014
Multumesc. Sa fie. La fel si voua tuturor celor care sunteti in cautare de job.
ups Marti, 11 Februarie 2014
Stie cineva informatii legate de postul qa tester? Salariu ma cam intereseaza. Pace
Adrian Marti, 11 Februarie 2014
Aceeasi intrebare ca "ups". Sunt foarte curios pentru ca momentan sunt ON HOLD la OSF (din cate am citit oamenii sunt extraordinari din toate punctele de vedere) si acum am fost contactat pentru interviu la Aquasoft... Pe post de QA Tester, salariile sunt competitive? In conditiile in care la OSF starter (putina experienta) ar fi la 800 euro?!
eu Joi, 13 Februarie 2014
deci? cum a fost? merita sau pas?
Ovi Sambata, 15 Februarie 2014
Macar inveti ceva ce te va ajuta pe viitor la job-ul asta?
Limbaje de programare?
Retelistica?
AIRD Luni, 24 Februarie 2014

Am fost si eu chemat la ei la interviu pentru un post de QA. Am sa ma prezint la interviu doar de curiozitate. O sa revin cu detalii...

rihanna Joi, 6 Martie 2014

Si eu am fost chemata la aceasta firma,pt java developer
stii cineva care este salariul pt nivel junior-mediu.Am sa ma duc la interviu.Si eventual am sa las un raspuns. Daca pleci mai devreme de 1 -2 ani trebue sa la dai bani inapoi?

Cristina Joi, 27 Martie 2014
Buna ! Aveti idee ce salariu se ofera pentru postul L2 support specialist ?
Am aplicat pt acest post si m-au invitat la interviu dar inteleg ca ofera salarii mici, in general.
Vader Luni, 14 Aprilie 2014
Salut,
Am fost si eu la inverviu la cei de la AquaSoft, de 2 ori chiar. @Cristina pentru postul respectiv am fost chemat si eu si salariul este undeva la 2500 Ron NET, se lucreaza de la sediul IBM de la Politehnica(metrou).
Sunt curios daca cineva a mai fost cautat dupa primul interviu. Mie mi s-a spus ca indifierent de respuns o sa fiu anuntat intr-o saptamana(intregul proces de recrutare dureaza o luna), lucru care nu s-a intamplat, asa ca din punctul asta de vedere nu sunt foarte seriosi si au tendinta sa te recruteze pentru alt post fata de cel la care ai aplicat.
Daca voi ati avut o experienta placuta in procesul de recrutare va rog sa ma corectati.
Alina Joi, 10 Iulie 2014
buna, puteti sa-mi spuneti si mie va rog mult cum decurge interviul, cat dureaza, cam cum e? va mutlumesc!
css Miercuri, 23 Iulie 2014
Am fost la interviu pt pozitia de Technical wriiter, a primit cineva vreun feedback pe aceeasi pozitie?
Alina Joi, 24 Iulie 2014
css, poti sa imi spui te rog care sunt cerintele pentru pozitia de Technical writer? (skils si nivel de experienta) si cum a decurs inverviul? mersi mult
wio Duminica, 10 August 2014

Au fost cativa care au spus ca revin sa-si impartaseasca experienta care a avut-o cu aceasta companie, dar nu au revenit.

der Luni, 11 August 2014
am joi interviu ptr Support Engineer - level 1,2,3. O sa incerc sa nu uit si sa postez ce e relevant cand o sa am ceva concret de zis
der Joi, 21 August 2014

Am fost la interviul de la Aquasoft joia trecuta. Interviul a fost unul HR, cu un domn si o doamna. A decurs f ok, n-au fost intrebari stupide tipice, ci destul de la obiect, ei au fost friendly si atmosfera a fost una placuta. Mi s-a dat un dosar de proiecte, si m-au pus sa ma uit in ele sa imi aleg unul sau mai multe ptr care cred eu ca as fi potrivit. Mi-am ales vreo 3, dupa care am mers in alta camera si am completat un excel in care a trebuit sa imi dau note de la 1 la 5 ptr diverse protocoale si tehnologii: de cat timp practici, cand ai pracricat ultima data si nota pe care ti-o dai tu singur. Asta mi s-a parut ok, ptr ca sumarizeaza cunostintele tale tehnice si le si evalueaza in acelasi timp, astfel incat nu ai surprize la interviul tehnic. Primul interviu tehnic il am vinerea viitoare, ptr unul din proiecte. Mai revin!

Vlad Vineri, 22 August 2014

Der ai completat cumva modelul acela de evaluare tehnica IBM sau altceva ? Mie mi-au dat pe email. Personal mi s-a parut ciudat "dosarul cu proiecte". Eu am aplicat pentru support si m-am trezit ca mi-au dat o mapa cu proiecte tehnice .... cam neconventional, nu ? Nu mi-au dat multe detalii despre pozitia in sine ( nr persoane proiect, durata, ,colegi ) cica trebuie sa stii 50 % - 60% din cateva randuri trecute pe o foaie ... ofer suport dar pe ce ? Toate informatiile au zis ca le aflu la interviul tehnic.. Mie mi-au lasat impresia ca sunt nepregatiti .... A fost intr-adevar un interviu relaxant, friendly.