Forum despre Arabesque

ioana Duminica, 20 Iulie 2014

Am lucrat in Baneasa, la sediul vechi, acum am inteles ca s-au mutat. Banii la timp si ce e in mana e si in act. Inveti mute acolo, au SAP-ul, unde sunt acum sunt pt ca am invatat multe la ei. Iti recomand sa intri acolo se merita pt viitor.

claus Duminica, 20 Iulie 2014
M-a sunat acum 2 sapt. o tipa de la ei, inspector RU, pt un interviu pt o pozitie de asistent manager in cadrul HR. Stabilim interviu, ma invoiesc sa ma duc, si in ziua cu pricina sunt sunata de tipa cu care tb sa dau interviu ca are sedinta, si daca putem reprograma - ca ma va suna ea. Nu a mai sunat, ba mai mult am trimis mail la tipa care ma sunase prima oara si nici un raspuns. Nu inteleg, ca ei m-au sunat sa ma invite la interviu, nu i-am fortat eu. Or fi angajat intern si de aia or fi anulat interviul?
axel Marti, 29 Iulie 2014
Salut.. cineva din firma in care sa dea detalii... gen da frate luam 900 lei + bonuri + n% din target...

Pentru target trebuia sa fac vanzare de n miliarde sau n produse ... ceva concret nu doar salarii mici si ca nu muncesti peste program... eu am lucrat intr-un magazin de electrocasnice si acolo chiar bagi munca peste program gen weekend full 13 ore ...somn iar 13 ore ...
cst Vineri, 15 August 2014
Am lucrat la ei, cam 1 an. era treaba buna trageam de-mi faceam si targetul, oriunde in vanzari ai target de facut, fie ca vinzi electrocasnice, bomboane sau gips. La momentul ala am plecat din tara crezand ca o sa fac bani mai usor. Naspa ca nu e asa deloc! M-am intors in tara de la inceputul lui iulie, vreau sa intru iar la ei, dar nu mai au nimic liber pe agent doar pe consilier, tin legatura cu RU asta e! apropo aviz celor ca mine, nici afara nu mai e ce a fost, nu va amagiti aiurea, de munca nu fug si tot nimic nu am realizat, e mare lucru sa ai un job sigur in ziua de azi
MARIA Joi, 30 Octombrie 2014
Interviu post contabil- salariu oferit 1300 ron
Kayman Sambata, 8 Noiembrie 2014
Luni merg la interviu la Arabesque Timisoara pt postul de agent vanzari , poate careva sa imi dea ceva informatii despre ei , sa stiu la ce sa ma astept . ms
jimi Miercuri, 10 Decembrie 2014
Whatever - Am lucrat la ei 3 ani de zile
Am fost de la post de agent la keyaccount. Intre timp am plecat de la ei, dar pot spune ca am primit teapa de la o firma de 50.000 si nu mi-au oprit nici un ban. Daca stii ce ai semnat si stii procedurile lor, atunci stii ca nu o sa te forteze sa platesti tu. Atunci cand oferi creditare unei firme, tu te duci la director cu o fisa de creditare si niste calcule facute de ofiferu de credite. Daca directorul zonal este de acord cu creditarea iti semneaza pentru asta si iti pune o limita de credit. Deci el semneaza ca este de acord. Tu ceea ce semnezi pe fisa e decat aducerea la cunostinta cu situatia in care e firma la momw tul respectiv. De aici raspunderea e a directorului.
Aniri Marti, 5 Mai 2015
Buna!
Pentru postul de inginer tehnolog (am inteles ca sunt pozitii in TM, B, GL), stie careva ce salarii sunt? Oportunitati de avansare? Eu am fost la interviu, am fost acceptata dar sunt intre 2 firme (Arabesque si o firma de talie internationala) si ar trebui sa ma decid cat de curand.