Forum despre Arobs Transilvania Software

coco Duminica, 12 Mai 2013
Are cineva ceba informatii despre ei? Salarii, mediu de lucru?

calin Luni, 9 Septembrie 2013
cum sunt salariile in Cluj pe financiar ori resurse umane? Mersi.
maya Duminica, 13 Octombrie 2013
Ma intereseaza cum e mediul de lucru si ce salarii ofera la sediul din Cluj. Multumesc
- Marti, 27 Mai 2014

Din experienta mea atmosfera este ok, s-ar putea si mai bine da si mult mai rau.
Salariile cred ca is pe nivelul pietei.

pro Sambata, 12 Iulie 2014
in programare 3 ani exp. aprox. 1200E, pfa + cim, impozit la pfa platit de ei, 100 lei sport/dentist
php Duminica, 14 Septembrie 2014
Buna!

Imi poate spune cineva cum decurge interviul tehnic?

ianos Sambata, 20 Septembrie 2014
@php: la interviul tehnic participa tl-ul proiectului pentru care te vor si dupa caz inca o persoana (pm sau un dev). Interviul pe php e destul de usor (chiar si cel avansat, care e mai axat pe OOP). Ti se da o foaie si raspunzi la intrebari, unele cu un pic de cod.

Arobs-ul e foarte ok ca atmosfera, insa se vede ca nu investesc prea mult in oameni, dincolo de un teambuilding si un party pe an, plus cei 100 de lei pentru activitati/echipamente sportive.

Modul de lucru e clasic, in practica nu exista agile sau scrum decat in foarte putin echipe (de care am auzit, insa nu vazut - dar pe web nu exista).

In teorie firma te ajuta daca ai idei, se incurajeaza participarile la hackhatoane, dar daca esti pasionat e bine sa ai prietenii tai in spate, pentru ca in firma e multa apatie vizavi de activitati din acestea.

Tot in teorie se ofera spatiu si timp pentru dezvoltare tehnica, dar in practica asta depinde de PM-ul tau, in rest se fac doar prezentari interne dupa care nu ramai cu mare lucru.
php Joi, 2 Octombrie 2014
@ianos

Cox Vineri, 3 Octombrie 2014
Salut, stie cineva ceva legat de interviul tehnic cu cei de la Arobs Software pe partea de embedded?
Din cate am inteles sunt ceva intrebari din C/C++, uC, etc. Trebuie sa stii Matlab/Labview? Cam care ar fi salariul pentru un absolvent de facultate fara experienta de munca? Multam!
Cox Vineri, 3 Octombrie 2014
Interviurile la Arobs sunt in limba romana sau engleza?