Forum despre Asset Portfolio Servicing Romania

ADMIN - undelucram.ro Duminica, 9 Decembrie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Asset Portfolio Servicing Romania SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de APS Romania.

Nicoleta Vineri, 11 Ianuarie 2013
Am lucrat la ei pana intr-un an.
Mi-a placut un singur lucru: locatia. Este chiar in centru, langa Cismigiu.
Salariul - 1000 ron, fara bonuri de masa, teoretic si comision.
Colegii sunt ok.
Partea nasoala este asta: toti superiorii (team leader, trainer, manager, etc) sunt o bisericuta. Poti avansa doar daca esti prieten bun cu ei.
Se lucreaza in ture, o saptamana dimineata, o saptamana dupa masa. Se lucreaza 2 sambete pe luna, 8 ore/sambata si esti platit 150%.
Se spune ca poti jongla cu programul, mai ales daca esti student. Nu va bazati pe asta. Doar daca team leaderului ii place de tine.
Adi Joi, 7 Februarie 2013
Salut.pe postul de street colector a lucrat cineva la ei?imi puteti spune ceva despre salarizare,program,alte informatii sau pareri?
Droopy Miercuri, 27 Februarie 2013
besericuta ca bisericuta, macar de;'ar fi unita. cand sunt vizite oficiale ale investitorilor 8 ore nu ai pauza deloc. iar la baie te duci numai daca ridici mana si ceri permisiunea.in fine. am lucrat la ei aproape un an de zile. daca ridici probleme, deja esti oaia neagra. daca te vor plecat, apai o sa schimbe si regulamentul de ordine interioara ,numa' sa te "execute". si, da , salariul 1000 ron 8h/zi , se lucrau 2 sambete, ajungeai lunar la un sal de 1120 lei. pauze de 10 minute la fiecare 2 h. am inteles ca acum au program si de part-time.
alex Luni, 4 Martie 2013
Eu personal am lucrat in aceasta companie un an si 2 luni. Am plecat din motive personale si va zic sincer ca mi-a fost foarte greu sa parasesc firma: colectivul foarte tare, programul flexibil, training periodic, feedback saptamanal ... Chiar am invatat lucruri care mi-au folosit si dupa aceea.
Legat de management, da...mi s-a parut foarte unit ... daca asta intelegeti prin "bisericuta".
Intr-adevar legat de partea financiara ( excluzand bonusurile)...ar putea fi loc de mai bine, dar avand in vedere colectivul, petrecerile si lucrurile invatate, eu spun ca a meritat... si locatia e foarte tare!!
Nurra Miercuri, 13 Martie 2013
Eu sunt in firma de mai bine de 2 ani si ma simt putin jignita . In APS sunt persoane care au muncit pentru a avansa. Referitor la " daca ridici probleme, deja esti oaia neagra", in orice companie exista persoane si persoane, bisericute, etc. pot sa zic ca daca am avut vreodata ceva de spus... am spus uneori fiind oaia neagra. Uite ca nu s-a schimbat nici un regulament si nu am fost data afara.
In concluzie parerile vor fi intotdeauna impartite si nu cred ca e in regula sa refuzi un job pe intamplarile altora.
ritu Vineri, 15 Martie 2013
ce salariu se ia la firma ca si street colector???????
ritu Vineri, 15 Martie 2013
de ce nu se raspunde la aceasta intrebare?? ia ganditi-va cei care comentati.
1234 Vineri, 29 Martie 2013
nu stim, cred ca cei care am comentat aici am lucrat numai in callcenter , oricum salariul nu are cum sa fie mare, nu depaseste 1400 lei in cel mai bun caz. salariile la asset sunt foarte mici, pana si a celor de la dep. juridic. pb e ca cel de la callcenter muncesc de 3 ori mai mult dekt juridicul si au salariul mai mic. la asset daca ai rabdare, gen stai 2 ani cu casca , poti sa avansezi la dep juridic., dar nimeni nu rezista atat in call center. Desi stiuca au fost situatii. si app, parioada de 2 ani este valabila doar ptr cei ce nu gasesc alte solutii ......( intelegeti voi).
sam32 Sambata, 30 Martie 2013
De acord cu 1234. Se castiga foarte putin la aceasta firma. Nu cred ca street collector-ul ar lua 1400 lei. Eu zic maxim 1000, dar poate nici atat
doru Sambata, 13 Aprilie 2013
oferta pe care am primit-o eu la interviu pt street colector a fost de 700 de lei, salariu fix sa zic asa, plus 700 de lei bani pt transport ( ii foloesti cum consideri de cuviinta) plus un comision din ce incasezi, dar valoarea acestuia nu mi s-a precizat. forma de colaborare PFA
sam32 Sambata, 13 Aprilie 2013
V-am zis eu ca nu o sa primiti multi bani ca nu are cum...cel putin la Asset. Treaba cu PFA-ul e una complicata : trebuie sa umbli mult si sa cheltui niste bani ca sa-l inregistrezi. Intrebare : care e garantia ca dupa o luna de zile nu ti se desface contractul de colaborare si o sa ramai cu o paguba (mai ales daca iei in calcul cheltuielile de infiintare si cele de radiere) ?
Elena Luni, 15 Aprilie 2013
per total,acolo sunt bisericute,asa cum se zice si mai sus,esti bine vazut doar daca te dai bine pe langa cine trebuie. Eu am stat decat 3 luni:)
Dusma Vineri, 26 Aprilie 2013
Hey,

Pot sa zic de cand sunt in firma, ca am crescut cu totii foarte mult, poate chiar si de cand au plecat cei care au pus primele comentarii pe acest forum.

Sunt multumita de faptul ca oamenii sunt ascultati si ca exista implicare de la cea mai mica functie pana la cea mai mare dintre ele.

In ultimele lunii chiar imbunatatindu-se considerabil mediul de lucru. Ma bucura si faptul ca am inceput sa dam feedback si cei care sunt multumiti de job-ul pe care il au si nu doar cei care pleaca, dintr-un colectiv de peste 100 de persoane, sunt nemultumite 7 din ele, si nu as vrea doar parerea lor sa conteze, cand sunt alte 93 de persoane care vin la munca cu placere si in ziua de astazi.

Semnat,
Dusma.
blablabla Sambata, 27 Aprilie 2013
Da observ ca parerile sunt impartite ....dar hai sa punem altfel problema...daca ar fi totul lapte si miere de ce la o cautare simpla pe bestjobs ,ejobs APS Romania face in permanenta angajari? bineinteles vor fi si aici raspunsurile impartite ...dar e simplu... lumea pleaca....de ce ai lucra pe banii putin , in conditii de stres ridicat. Dau dreptate unui singur lucru ...si anume colectivul e super!!!!
khgkm Sambata, 27 Aprilie 2013
Oamenii vin si pleaca.
se intampla acest lucru pt ca firmei, observ ca ii convine mai mult sa- aduca oameni noi, sa tina training-uri, sa initieze sa ajunga la un nivel, decat sa si mentina agentii care deja au ajuns la un nivel superior. Aceste randuri sper sa dea de gandit conducerii si sa ia o decizie.
andreea Luni, 29 Aprilie 2013
A lucrat cineva la ei in call center pe colectare debite, ceva impresii?ai sanse de a evolua?
fransoa Luni, 29 Aprilie 2013
Se poate spune ca atmosfera in APS este uneori buna. INSA, nu poti neglija regulile stupide impuse de catre superiori, stresul care e foarte mare pentru banii pe care ii primesti, Indiferent de situatia portofoliului pe care lucrezi, ultima saptamana din luna e o teroare continua. Bonusurile sunt irelevante, intregul sistem de acordare a acestora fiind prost implementat
ana Duminica, 19 Mai 2013
eu am lucrat in aps, a fost o perioada ok .pana la urma te angajezi sa muncesti , nu sta stai toata degeaba. nicaieri nu este lapte si miere. dar fratilor, daca ati fost si sunteti nemultumiti in continuare de aps, de ce nu ati plecat imediat si ati stat acolo sa suferiti? ptc ca asta reiese din ce am citit. nu cred ca ati fost obligati de absolut nimeni sa stati acolo si sa va simtiti "persecutati" asa cum sustineti mai sus !
lol Luni, 20 Mai 2013
cu bune cu rele experienta in APS nu e una tragica decat daca alegi sa faci toate lucrurile gresit - sunt de acord cu ana - daca vrei cu adevarat poti, dar trebuie implicare copii, pe ochi albastri nu te pune nimeni in functie (in ciuda barfelor/aparentelor dintr-o anumita perioada). Problema cea mai mare acolo nu e ca unii oameni (in special cei vechi) sunt si prieteni in afara locului de munca, ci cred eu ca e faptul ca multi nu stiu unde au ajuns si la fel de multi uita de unde au plecat :) nimeni nu e ceea ce pare si majoritatea vrea sa para ce nu e - dar asta se intampla oriunde pana la urma, in special in deprtamente de tip call-centre. Vedeti-va interesul si cand incepeti sa nu il mai vedeti reorientati-va e simplu! Plangerile astea de mila nu ajuta pe nimeni! Numai bine si bafta in campul muncii!