Forum despre AtoS IT Solutions and Services

tycon Duminica, 1 Aprilie 2012
sunt curios de salariile de la firma Atos in Timisoara ;)
Costache Luni, 2 Aprilie 2012
buna ziua,

si eu sunt interesat sa aflu ceva detalii despre aceasta firma; ma intereseaza tot despre sediul din Timisoara.

multumesc in avans.
boggy 2012 Marti, 19 Iunie 2012
nimic despre firma Atos? caut si eu pe net despre ea dar vad ca nu se inghesuie lumea? va rog, daca ati trecut sau lucrati pacolo zicetin,ne si noua cate ceva.
v00d00 Joi, 5 Iulie 2012
da si eu sunt interesat ?
multumesc.
btcn Vineri, 8 Februarie 2013

Salariile pentru un level 2 support pe solutii microsoft sunte intre 22 so 30 mil depinzand de experienta. Sansele sunt destul de marti sa fiti trimisi in delegatie in europa pe o perioada de 1-2 ani de zile. Managementul lasa de dorit dar se poate trece peste asta cu o anumita atitudine. Per total o companie OK pentru nivelul Romaniei.

ab Miercuri, 13 Februarie 2013
de sediul din brasov ceva informatii, va rog?? multumesc!
mih bra Joi, 28 Martie 2013

La Brasov, atmosfera inchisa, multe procedur...

Niku Miercuri, 3 Aprilie 2013
Pe mine ma intereseaza mediul Atos Timisoara,nu stie nimeni nimic?
tm Marti, 9 Aprilie 2013

depinde mult echipa. Managementul pe ICS lasa de dorit: multe proceduri, timp pierdut in meeting-uri aiurea. Mare antentie la pontaj, sa umflati cat puteti ca sefii numai la asta se uita, in nici un caz la ce lucrezi cu adevarat. Tehnologie f invechita, imposibil de schimbat, recomand doar pentru inceput.

konstantin Joi, 11 Aprilie 2013
vreau mai multe pareri sincere despre atos brasov daca se poate un pic mai detaliate
Florina Duminica, 14 Aprilie 2013
Si pe mine ma intereseaza parerea sincera celor care lucreaza la Atos Timisoara,in special HR ul si sefii de la administrare retele Linux,Windows,etc.Am vazut multe anunturi de angajare pe aceste sectii in ultima perioada.Inainte sa-mi depun un CV,as vrea sa aflu ceva mai concret despre aceasta companie.
Mihai Sambata, 25 Mai 2013
Am citit si eu parerile de mai sus,vreau sa ma angajez la Atos Timisoara,dar nu stiu nimic concret despre ei,Stie cineva ceva despre Atos Timisoara?
adi Joi, 12 Decembrie 2013
ce mai stiti de Atos Timisoara ? au multe multe anunturi, de exemplu pt cele de System Administrator ce nivel salarial exista ?
adi Marti, 17 Decembrie 2013
Nimeni nu stie nimic ?
carla Joi, 9 Ianuarie 2014
Deja am 10 luni in companie. Nu as putea spune ceva rau. Dupa angajare am avut o perioada de 6 luni de acomodare in care m-am obisnuit cu atmosfera. E ok - lumea e foarte tanara. Sefii par ok - nu sunt genul Ochiul lui Sauron. Se poate lucra si de acasa! Conditiile de lucru sunt foarte bune. Salariul este ok - peste media timisoreana. Nu am intalnit inca nemultumiti vizibil. Ce se mai aude tine de discrepanta intre cu cat este platit un roman si cu cat este platit un coleg din Vest ce face acelasi lucru sau chiar mai putin! De aici vin majoritatea nemultumirilor. Per ansamblu - recomand sa acceptati oferta daca o primiti si sunteti multumit de bani!
rik Vineri, 17 Ianuarie 2014

Si eu sunt interesat de aceasta firma insa nu am multe informatii despre ea. Oferta de munca pare interesanta, cum as putea eu sa pun in balanta daca sa accept sau nu cand nu am date? Va rog mult, faceti un bine celor care chiar au nevoie.
Multam!

andarkavar Luni, 20 Ianuarie 2014
Va salut, m-ar ajuta foarte mult daca cineva care deja lucreaza pentru Atos imi poate spune care ar fi diurna zilnica pe care o primesc in cazul in care sunt trimis in strainatate si ce alte avantaje au? si o alta intrebare daca un salariu de 2000 de euro este posibil la Atos Timisoara pentru o functie de Team Leader.
Multumesc in avans
plix Luni, 10 Februarie 2014
Salutari.
Ce nu s-a zis pana acum, in ATOS se pleaca pe proiecte in strainatate doar daca esti cunoscut de-al sefului, ca sa zic asa. evaluare, mariri, recunoastere rezultate, nu exista...doar daca esti adus de cine trebuie in companie...
So, cu ce intri, cam aia e baza, de acolo nu urci semnificativ..te bucuri de inflatie...anual..cam aia e tot.
danutza Vineri, 9 Mai 2014
ce posturi sunt pe franceza, pt. cineva care a terminat litere? relatii cu clientii, HR? ce salarii aprox. de pornire pt. franceza?
john Luni, 12 Mai 2014
Pe mine m-au cautat ei sa imi propuna o oferta de job si cand a fost la interviu erau foarte indiferenti, nu ofereau mai nimic desi trebuia sa ma "recruteze". Nu mai spun ca dupa interviu mi-au spus ca sunt profesionisti si ca o sa ma caute cu rezultatul de la interviu, indiferent de acesta. Au trecut 4 luni fara vreun raspuns de la ei. Salariul pt DBA mi s-a parut mic (3000ron) si aveau pretentii de on-call.