Forum despre Auchan Romania

Manau Joi, 20 Octombrie 2011
ce salarii sunt pt sef de raion la auchan?
Irina Miercuri, 25 Aprilie 2012
Tot ce stiu e ca in Auchan un vanzator la raion poate ajunge la 1000ron (raioanele de peste, mezeluri, produse la varsat). Veniturile sunt destul de mici.
Raalluuk Miercuri, 15 August 2012
Ce am auzit eu despre Auchan in Iasi e ca salariul ar fi de 700 pt un lucrator comercial si "sa zica mersi ca lucreaza in cadrul Auchan".
ioana Joi, 23 August 2012

salarii foarte mici, pentru casiera salariul este minim pe economie, 660 lei aprox net, dau si bonuri de masa, dar salariu este exagerat de mic pentru atata responsabilitate.

laura Duminica, 16 Septembrie 2012
si in departamentul de contabilitate ce salarii sunt?
dana Vineri, 21 Septembrie 2012
si pe mine m ar interesa daca stie cineva sa mi zica ce salariu ar fi pentru casier trezor ...
cristi Marti, 25 Septembrie 2012

iti spun eu...1 casier trezor si 1 casier principal nu primesc mai mult de 850 ron.

Denisa Luni, 22 Octombrie 2012
Care este salariul pentru un operator date?
Carmen Sambata, 27 Octombrie 2012
Un casier trezor si un casier principal au 850 + bonuri? atunci un simplu casier cat are? Am auzit ca si programul la case e nashpa.
z Joi, 15 Noiembrie 2012
Am auzit ca programul e ceva de genu': 40 de ore pe saptamana distribuite inegal, adica intr-o zi 4 ore, in alta 10 ore, alta zi 6 ore sau 8 sau 3ore/zi (si 2 zile libere/sapt. pt. ca asa spune si Codul Muncii, dar din cate stiu nu totdeauna sunt consecutive si de obicei...fericire mare cand esti liber in week-end)
didi (Diana) Luni, 10 Decembrie 2012
al 13-lea salariu se da la Auchan?
Auchan Miercuri, 12 Decembrie 2012
Se da si al 13-lea sal r dar in 2 transe pe an.
anduk Miercuri, 23 Ianuarie 2013
Ce stiti despre postul de MANAGER RAION JUNIOR -FOOD/ NON-FOOD ? .Oare recrutarea si interviul se fac cu cineva de la Bucuresti daca postul este in Tg Mures ? Despre salariu stiti ceva ? Am inteles ca e vorba despre o perioada initiala de scolarizare.
andrei Duminica, 17 Februarie 2013

salut, si eu lucrez la auchan , lucrator comercial si am salar 650 ron plus bonuri de masa , nimic mai mult, asta in partea moldovei.
Sunt curios si va intreb pe cei care lucrati tot la auchan voi ce salarii aveti?

alina Sambata, 2 Martie 2013

Lucrez la auchan de cativa ani, salariile in magazin pentru casieri sunt undeva la 700 ron, la fel si receptionerii, lucratorii comerciali 800-900, un operator date 1200-1300, un contabil 1600-1800 daca e adjunct manager. Responsabilii de la dep. conta-financiar au peste 2500 iar directorul financiar cica ia 5000 euro.

prima e mica, limitata la un plafon (se calculeaza in functie de performantele magazinelor, ajunga pe la 600ron), nu, nu se ia al 13 salariu ci doar 3 prime de performanta +prima de concediu de jumatate de salariu (la are ii obliga codul muncii).

Orele suplimentare nu se platesc, nici sambata, duminica asa ca mai bine va faceti treaba cat mai repede ca sa nu fie nevoie sa stati peste program.

Hai noroc si sanatate!

flo Marti, 7 Mai 2013
Cine stie cand incepe schimbarea Realului in Auchan?
Carmen Sambata, 10 August 2013

Eu chiar saptamana asta am fost la interviu pentru un post de casiera. La primul interviu nu mi-a fost spus mai nimic din ce ma intersa pe mine, ba din contra o intrebare am avut si eu ~cat e salariul~si mi-a spus ca asta o sa discutam la un al doi-lea interviu in cazul in care voi promova un test si voi fi aleasa pt angajare. In fine, nu mi s-a parut deloc normal raspunsul primit pt ca pana la urma poate nici nu-mi mai bateam capu`cu testul daca as fi stiut de la inceput ce salariu urma sa primec. In fine,am dat testul, l-am promovat cu brio, spre seara am primit telefon de la madam si mi-a zis ca am fost aleasa si am programat un al doilea interviu pt. a doua zi. La cel de-al doilea interviu, unde nerabdarea era mare de a afla salariul, mi-a spus in principiu de ce acte am nevoie pt angajare, iar mai spre sfarsitul dicutiei cand incet incet am adus discutia de salariu mi-a spus ca este 929 lei pe cartea de munca, iar in mana urma sa iau UNDEVA la 700 lei fara bonuri. Aveam totul programat de catre doamna respectiva, mi-a zis ca daca vreau sa lucrez la ei sa merg in noaptea aia acasa( eu fiind din Dr. Tr. Severin de loc, dorind sa lucrez in Timisoara) sa fiu la prima ora la politie pt cazier si pana mi se face cazieru sa merg pana la ajofm pt dispozitie. A ramas in cele din urma sa revin cu un telefon si un raspuns concret. Raspunsul meu a fost caregoric NU!

posibil Joi, 12 Septembrie 2013
sal.
stie cineva ceva de postul de adj sef magazin? cerinte, salariu..............
fost angajat auchan Sambata, 14 Septembrie 2013

la auchan, salariul actual pentru un lucrator comercial e de circa 700 RON in mana+bonuri.

Ati Miercuri, 18 Septembrie 2013

Stie cineva cu cat este platit un director de magazin la Auchan?

Si, eventual, cam ce program are.