Forum despre Auchan Romania

me Marti, 8 Aprilie 2014
Cat castiga un manager de raion?
alex Marti, 8 Aprilie 2014
Cat castiga un casier?
Gaby Marti, 8 Aprilie 2014
stiti cat primeste un inspector resurse umane la auchan..dar de interviu stie cineva ceva- in ce consta?parte teoretica? multumesc
B2K Vineri, 11 Aprilie 2014

lucrator comercial 700 lei.

tm Miercuri, 23 Aprilie 2014
Pt."a" un angajat la birou credite auchan are salar de 600 ron plus bonuri plus comision
Grigz Joi, 24 Aprilie 2014
Buna seara!
In zilele urmatoare voi fi chemat la un interviu la Auchan Pitesti,cam la ce ma pot astepta ca intrebari si la locul/locuri de munca?

Multumesc anticipat!
lisa Sambata, 26 Aprilie 2014

Am inteles ca pe viitor contractele de muca se vor face pe 3 luni? Adica din 3 in 3 luni se vor reinnoi aceste minunate contracte de munca?

auchan_titan Luni, 28 Aprilie 2014
eu lucrez de 6 ani la ei si am salariu bunice 900 de lei + bonuri 2 libere prima de vacanta
Didi Marti, 29 Aprilie 2014

Intreba cineva mai devreme cat se ofera pentru postul de Inspector HR, ei bine, ca sa nu isi mai piarda si altii timpul pe la interviu, salariul este de 1.600 lei + bonuri. Dupa o ora de intors pe toate partile cu tot felul de intrebari tipice HR si dupa ce ti se spune ca e un job stresant, ca va presupune si overtime, ca se munceste foarte mult in special in perioada sarbatorilor, bum, te lovesc cu mirificul salariu! Sa nu fiu inteleasa gresit, am apreciat sinceritatea intervievatorului, o prefer oricand in locul fluturasilor si floricelelor pe care ti le vand altii, doar ca ma asteptam la un salariu decent, mai ales la cerintele pe care le au (engleza, franceza, experienta pe post similar minim 3 ani, intr-o companie cu minim 200 angajati, etc etc).

Mult succes!

me Vineri, 2 Mai 2014
Cat castiga un manager de raion?
spadasinul Sambata, 10 Mai 2014
As dorii sa stiu ce salariu are un sef de raion sau cum se numeste acuma la Auchan sef de segment?
auchan Vineri, 30 Mai 2014
Si-a gasit alt Lamoot care s-o infiga?
abc Miercuri, 4 Iunie 2014
Ce salarii au cei de la paza la auchan?
marian Vineri, 11 Iulie 2014
Salut! cat este salariul pentru un MANAGER RAION JUNIOR -FOOD&NONFOOD?
Nickname Joi, 17 Iulie 2014
Buna ziua, stie cineva ce salarii au cei din departamentul de contabilitate?multumesc
Unu Miercuri, 23 Iulie 2014

Am lucrat 3 luni la auchan pe raionul de electronice, am sa va dau cateva sfaturi
PRO : Ne trimiteau acasa dupa cele 8 ore de lucru, nu ne lasa sa stam overtime
Managerii erau ok, puteai sa vorbesti cu ei deschis, nu te presau, cel putin in zona in care am lucrat eu
Uneori, fiind la electronice, mai faceam ciubuc, cam 1 milion pe luna maxim
Loc potrivit pentru cei ce nu au experienta in munca, deoarece nu se cere, iar aici poti invata multe, de la a suporta autismele superiorilor pana la a invata sa lucrezi organizat si metodic

CONTRA : salar foarte mic, eu primeam 700 net + bonuri, iar fetele de la banca si casierii primeau undeva la 600 + bonuri
stai foarte mult timp in picioare, la un moment dat incepi sa te bucuri de 3 minute de stat jos, toata ziua fugi din stanga in dreapta
responsabilitate foarte mare, 2-3 persoane pe mai multe raioane, dintre care doar 1 singur pe tura
foarte mici posibilitati de promovare si perspective de viitor

In concluzie, daca nu aveti experienta in munca si va considerati cat de cat APT pentru asa ceva, auchan este o posibilitate.

Oradea Joi, 31 Iulie 2014
Cat are salar un manager segment in magazinele istorice?
Evaluare anuala Auchan Miercuri, 1 Octombrie 2014
...pentru cei ramasi din real,- evaluarea anuala se face in felul urmator:
- sunt patru nivele in care poti fi incadrat, insa cei din real nu pot atinge decat maxim nivelul doi, asa s-a impus de conducere. Cel putin din acest punct de vedere nu mi se pare o evaluare obiectiva.
Vi se pare ok? La voi cum se fac evaluarile, tot asa vi se traseaza niste limite pana la care sa incadrati angajatul?
urmeaza Marti, 28 Octombrie 2014
As vrea sa stiu ce salariul ia un manager de raion la Auchan...stie cineva?
smart Vineri, 31 Octombrie 2014
Manager Auchan 1600-1800: Manager Real Auchan 1400-1600