Forum despre Austral Trade

AlinaI Luni, 28 Martie 2016

si poti dezvolta putin despre activitatea pe postul Consultant Relatii Clienti Corporate?
ce facei mai exact? de ce spui ca tot ce ti-au spus la interviu a fost o minciuna?
ce salariu au oferit ( te intreb mai exact de salariul infim) ? de ce nu exista pauza de masa, nu te lasa sa o iei? sau la ce te referi?
poti oferi o persoana de contact de la HR (persoana cu care ai avut interviu)?
desigur daca poti si vrrei sa raspunzi la astfel de intrebari, iti multumesc!
Mult succes!
axl Luni, 4 Aprilie 2016

Buna Alexandra,

Da-mi voie sa-ti spun ca esti lipsita de fair-play. Si eu am venit in acelasi timp cu tine in firma.nu am fost in aceeasi echipa dar mi se pare nedrept sa arunci cu noroi intr-o firma care ti-a oferit un job cand aveai nevoie.
Eu inca lucrez aici si comparand cu ce am avut pana acum- am pauza de masa, am cu ce sa ajung la birou, ma simt respectata si nu m-am simtit amenintata cu datul afar.
Mi se pare nedrept ca firma in care lucrez sa fie patata cu frustrarile unor oameni care poate nu s-au adaptat.
Nu vreau sa para ca divinizez locul de munca dar eu am primit o sansa cand imi cautam urgent un job si mi-e bine aici.
Sper sa va ajute relatarea mae si pe viitor e bine sa va convingeti singuri, nu sa cititi printre nemultumirile altora.

cosmonaut Luni, 27 Iunie 2016
@axl

Am lucrat si eu acum cativa ani in departamentul financiar si lucrurile sunt cum le relateaza alexandra, parerile pot fi diferite dar acolo depinde foarte mult si de cat de bine te pui cu sefu/sefa.
Salariile sunt mici intradevar si nici nu se deconteaza transportul , atmosfera nu e cea mai placuta , sunt evident luni bune si luni mai putin bune si asta se simte cam in orice departament.
In perioada in care am fost angajat avut loc si o scadere a salariilor si o reducere de costuri pentru companie.

PS: @ axl ...nici ce ai facut tu nu e prea fair-play
ileanaile Sambata, 2 Iulie 2016
ce salariu ai avut in departamentul financiar?