Forum despre Axience Romania

john Joi, 30 Mai 2013
Raspunsul trebuia sa il dau intr-o saptamana, dar am reusit sa mai aman cateva zile.
Detaliile ofertei le-am primit pe mail si nelamuririle la telefon.
Experienta nu e foarte relevanta, important e sa arati seriozitate si determinare.
Bafta.
ll Joi, 30 Mai 2013
@John

Merci de lamuriri, am incercat sa ii contactez pe email dar nu am primit inca nici un raspuns.Mie initial mi s-a spus ca trebuie sa astept pana la finalul lunii iunie ca sa imi zica daca sunt o persoana eligibila.Nici eu nu stiu ce sa mai cred.
:) Vineri, 31 Mai 2013
salut, este cineva care a primit oferta si a confirmat-o as vrea sa discut ceva . mersi mult
John Sambata, 1 Iunie 2013
Eu am primit oferta dar inca nu am acceptat-o.
@ II . Probabil inca nu au dat un raspuns final multi dintre cei carora le-au facut oferta, si asteapta sa vada pe cine selecteaza. Mie mi s-au parut seriosi, cu siguranta o sa primesti raspuns. Sper sa fie pozitiv. Bafta
ll Sambata, 1 Iunie 2013

Am scris 3 email-uri la trei persoane diferite, aprox . cu 2 sapt in urma, ca sa imi zica cineva ceva de situatia mea.Nimeni nu s-a indurat sa imi zica nimic, ieri am primit in sfarsit un email cum ca nu am skill-urile necesare pentru postul dorit, dupa ce in anuntul dat de ei, scria ca nu e necesar ca absolventii sa aiba skill-uri dezvoltate ori experienta.Sunt niste neseriosi, pe tot parcursul procesului de recrutare, a trebuit sa insist eu de fiecare data ca sa aflu un raspuns de la ei, sa nu mai zic de faptul ca la inceput aveau nevoie de 10 persoane dupa care au dat un anunt cu 5-6, ca apoi sa zica ca au nevoie de 7-8.Dupa interviul final mi s-a zis ca sigur voi fi contactata in 2 saptamani , ca dupa 2 saptamani sa le scriu eu email si sa imi zica de fapt sa astept pana la sfarsitul lunii iunie.

:) Sambata, 1 Iunie 2013
am primit raspuns la o sapt dupa interviu si este pozitiv vroiam doar sa mai stiu doar cine a mai primit oferta tinand cont ca toti vom fi noi deci daca e cineva let me know!!!
john Duminica, 2 Iunie 2013
@ II
Imi pare rau sa aud ca raspunsul a fost negativ. Si la mine a fost la fel situatia la inceput. Le-am trimis un mail, si abia dupa 2 sapt mi-au raspuns, dar de atunci, au fost foarte prompti si corecti. Poate pe la sfarsitul lui iunie sa mai primesti un mail in care sa te cheme din nou.
@ :)
Si eu am primit oferta, insa nu stiu sigur daca o sa accept. Se poate putin mai bine :). O sa vedem.
ll Duminica, 2 Iunie 2013
@john
Inseamna ca oferta e cam slabuta daca tre sa stai sa te gandesti atata la ea. Credeam ca nu o sa fie probleme de genul asta, dupa ce ca au pretentia sa mai lucrezi si overtime/sambata.
ll Duminica, 2 Iunie 2013
*Ar fi interesant de comparat (pentru cine reuseste) oferta celor de la Axience cu cea a competitorului direct: Evalueserve, din moment ce si acestia cauta business analysts cu 0-4 years experience.
marius Duminica, 2 Iunie 2013
salut ll,

te rog sa nu mi-o iei in nume de rau, am inteles ca esti suparata ca ei nu s-au ridicat la standardele asteteptarilor tale da te rog inceteaza, daca ei nu sunt deloc buni de ce mai postezi aici de ce vrei sa lucrezi pentru ei. Ti-ai exprimat parerea, acum lasa pe ceilalti sa-si formeze ei singuri o opinie tu ti-ai facut datoria morala ti-ai impartasit experienta pt care iti multumim.
Dupa cum spui si tu concurentii fac recrutari eu zic in timpul acesta sa aplici la ei si sa te pregatesti pt interviu. Eu iti doresc multa bafta.
bezme Vineri, 19 Iulie 2013
salut! mai stie cineva ceva de companie? au deschis punctul de lucru de la cluj? a acceptat cineva oferta de la ei? merci si succes!
coco Marti, 13 August 2013
Hello,

Stie cineva in ce constau testele de logica? Sunt grele?

Lucreaza cineva in prezent pt ei?

Merci!

Delia
dorin Joi, 8 Mai 2014
Am fost si eu contactat de ei si mi-au oferit doar 2150de lei plus comisioane si bonuri de masa. Mi se pare destul de putin tinand cont ca au sediul foarte departe de centru(in baciu) plus trebuie sa lucrezi overtime in timpul saptamanii plus sambata.
bebe Duminica, 11 Mai 2014
2150 brut sau net?unde in baci mai exact este aceasta firma?poti spune mai multe despre sarcinile jobului ?
clujan Marti, 13 Mai 2014
sunt destul de interesat de aceasta companie la nivel de program de lucru, cate zile pe saptamana, salariul oferit concurentului de mai sus a fost net sau brut, sarcinile jobului sau.
Lola Sambata, 5 Iulie 2014
Salut! As fi si eu interesata sa stiu daca este cineva pe aici care a aplicat pentru pozitiile de Trainee Data Analyst disponibile acum si a ajuns in ultima faza / a acceptat oferta sau lucreaza deja la companie. In mod concret, ma intereseaza oferta salariala. Sunt in ultima faza si urmeaza sa primesc oferta si as dori sa stiu cat loc de negocieri exista. Multumesc!
miki Marti, 2 Decembrie 2014
Buna, stie cineva in ce consta General Recruitment Test ?
Multumesc !