Forum despre BamBoo (Baobab Investments Limited SRL)

ADMIN - undelucram.ro Vineri, 5 Aprilie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma BamBoo (Baobab Investments Limited SRL), informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Bamboo.

Adina Joi, 9 Mai 2013
Salariul pt lucrator 850+bonuri,dupa un an 1100 +bonuri...directorul de magazin are cam 2000.Atmosfera placuta daca nimeresti intr-un colectiv cat de cat ok.Munca foarte multa nu este,psihic trebuie totusi sa rezisti..Cei din conducere sunt niste nesimtiti..doamna G de exemplu,sotia directorului,atunci cand pleaca in vizite de obicei mai da si afara pe motiv ca angajata/ul era urat/a:( Au fost in insolventa,au trecut pe alta firma,au inchis magazine,salarii neplatite,,tot tacamul :)
Alex Vineri, 5 Iulie 2013
O dar vai au marit salariu cu 50 d ron :)) ...eu am lucrat anul trecut si era 800+bonuri...e adv ce spui , eu am nimerit un director de tot...fapt pentru care dupa o luna am plecat :) e misto domeniul.
stefan Vineri, 20 Septembrie 2013
angajeaza part-time persoane fara experienta in domeniu:D?
Adina Miercuri, 25 Septembrie 2013
@ stefan: nu au program part-time...experienta nu e obligatorie,tipa de la recrutare e foarte profi si te citeste imediat daca esti diplomat si cu oaresce abilitati de comunicare :)
marius Luni, 25 Noiembrie 2013

Am lucrat aproximativ 2 ani la bamboo, e adevarat ca au fost in insolventa apoi au fost preluati de Baobab firma lui Regis Mougel. Am inceput ca asistent de vanzari apoi am fost avansat in functia de director adjunct. Ideea e ca este foarte mult de munca si nu esti apreciat deloc. Avansarile se fac pe ochi frumosi, si salariile pentru directorii de magazin variaza foarte mult. In trecut director de vanzari, cel care avea grija de toate magazinele din tara avea salariu mai mic decat cel al directorului de magazin din Baneasa. Te cheama la depozit sa muncesti cu carca, muncesti in magazin foarte mult pentru ca asa spune directorul de magazin apoi vine cineva mai mare sa iti spuna ca nu e bine si trebuie sa reiei munca..dupa ce termini te pomenesti cu decoratoarele pe cap care si ele spun ca nu e bine si trebuie modificat din nou... Daca ajungi intr-un magazin cu un manager nesimtit si care e insuportabil iti faci zile negre(ex. vitan,afi) Ideea e ca daca nu se merita sa va angajati la bamboo. Sunt multe alte job-uri care se platesc mai bine.

nick-name Luni, 25 Noiembrie 2013
Marius are dreptatate..cei de la bamboo angajeaza in mare parte tineri ca sa isi poata bata joc de ei asa cum isi doresc ei...eu am aavut un job la birouri si am vazut cum sta treaba si cum sunt tratate persoanele din magazine.. cei de la birouri ii pun pe ei sa faca toata treaba si laudele cine credeti ca si le ia? Nu vanzatorii, cei de la birouri..si aici ma refer la persoanele din gestiune, marketing..etc.. AM lucrat ceva timpla bamboo dar nu mi-a placut. Sfatul meu e sa nu va angajati la bamboo. SI ca o adaugare la ceea ce am spus pana acum... ca vanzator concediul il iei in functie de cum vrea directorul de magazin.. Poti sa ai tu nush ce treaba daca directorul de magazin e o persoana nesimtita cum e domna din vitan nu iti va da CO niciodata cand vrei tu. NU VA ANGAJATI LA BAMBOO
bla-bla Joi, 17 Aprilie 2014

Oamenii buni fugiti de bamboo, eu dupa ce am fost director de magazin peste 18 luni am renuntat si am plecat in alta parte pe aceeasi bani dar munca pe care o fac aici intr-o luna e egala cu munca pe care o faceam acolo in 2 zile.

bianca Joi, 17 Aprilie 2014
bla-bla ai fost angajat pe andromede decor sau baobab investment? Este foarte important pentru ca cea dea 2-a are angajati cu salarii nu mari, ci foarte mari!!!!! in magazine este foarte multa munca, la birou este relaxare totala.... fetele de la HR nu mi se par profi deloc, din contra. E adevarat ca sunt multi de la birou care isi iau laude pentru lucruri pe care zic ca le-au facut ei desi sunt facute de oamenii din magazine.... daca e ceva gresit , bobarnacele le iau cei din magazine.
bla bla Marti, 3 Iunie 2014

@bianca, pe andromede am fost. pe baobab asa am vazut si eu ca erau salariile nesimtite... fata de la HR nu e foarte profi dar am fost multumit de ea, in schimb sefa departamentului de conta....era pamant...

Anonim Vineri, 15 August 2014

Aceasta firma plateste salariile in doua rate, nu platesc orele suplimentare( chiar nu le platesc, aviz celor care vor prinde Craciunul in aceasta firma), iar in ultimele luni nu au mai dat nici bonurile de masa. Prietena mea a lucrat acolo si este o firma lipsita de bun simt. Sunteti mult prea pretiosi si buni pentru a incheia contracte sau mai nou declaratii cu aceasta firma.

bia Marti, 19 August 2014
eu am auzit ca o duc foarte bine acum de cand au trecut pe cealalta firma, ca au marit salariile, cei care se angajeaza la ei sunt foarte multumiti. Orele suplimentare nu s-au platit niciodata! Fetele care se intorc din crestere copil le pastreaza joburile, ceea ce este un lucru bun( din cate am inteles).
bbbbb Joi, 28 August 2014
nu stiu de unde ai auzit tu atatea lucruri bune despre bamboo.....salariu de 825 plus bonuri invizibile....sa nu mai zic de bonus din vanzari...nu exista.In concluzie....NU VA ANGAJATI LA BAMBOO!
ptr bia Joi, 4 Septembrie 2014
@BIA,

o duc foarte bine patronii nu angajatii. Inca am prietenii care lucreaza in bamboo si se vaita...raman la ei doar pentru ca au colectivul super si le place. Dar altii au plecat deja...
Sincer va spun...am fost intr-o functie de conducere dar nu recomand nimanui sa se angajeze la ei
Diana Joi, 18 Septembrie 2014
Am lucrat la bamboo timp de 6 ani. Initial pe firma Andromede decor (salariu fix+comision din vanzari si tichete de masa, de sarbatori se ajungea si la 2000 de lei, cu cat erai mai vechi cu atat aveai comisionul mai mare din vanzari) si ulterior pe Baobab Investments (salariu 825 pentru cei care aveau mai putin de 1 an si 1100 pt cei care aveau peste un an. 1200 decorator, 1300 manager adjunct si 1700 manager (atat primesti in mana, fara bonuri, bonurile sunt inexistente, dupa cum spunea cineva mai sus)) Si da, de Craciun s-au facut ore suplimentare, in functie de cat a dorit fiecare manager al magazinului, Trebuiau sa angajeze oameni in plus insa au ales sa ii plateasca pe actualii angajati sa faca ore suplimenatre. Si da, banii nu s-au primit nici acum, si nici nu o sa fie primiti din moment ce banii nu sunt inregistrati nicaieri. Si nici bonurile nu au fost primite de luni de zile. Si da, cam tot angajatii cu vechime au plecat. Cei care au venit nu primesc trainning, nu li se spune nimic, nu isi primesc bonurile... haos total. Marfa nu se primeste... Vanzare trebuie sa faci, ce sa zic, aiurea... Nu recomand nimanui sa se angajeze acolo, din mai multe motive:
1 Lipsa de profesionalism
2 Ignoranta din partea managerilor
3 Tratarea angajatului cu un iz de comunism
4 Lipsa beneficiilor salariale
si lista continua... Si nu o duce nimeni bine....nici cei de la birouri ca si aia pleaca si sunt inlocuiti sau dati afara. si nici acolo nu sunt salarii exceptionale. Sincer nu stiu de unde aveti informatiile astea...
abc Joi, 18 Septembrie 2014
Cum sta treaba la Bam Boo Timisoara..
Salariul este de 825 lei net + bonuri de masa. Teoretic. Zic teoretic pentru ca dupa ce m-am angajat am aflat ca s-ar plati abia dupa 3 luni de la angajare.( sa ne intelegem, incepi sa le primesti pentru luna in care te-ai angajat, doar ca mai tarziu cu 3 luni)
Colectivul e chiar super, de la directori pana la consilieri. Programul e flexibil, daca ai nevoie de un liber il primesti.
Despre munca.. uneori nu iti vezi capul de treaba ( weekend, sarbatori), iar altadata te poti plictisi.
andrei Miercuri, 24 Septembrie 2014
@DIANA

Unde la bamboo ai lucrat? Ms
fost angajat Duminica, 5 Octombrie 2014
Fugiti de magazinul din plaza daca sunteti baieti. Am lucrat acolo 3 luni si am plecat pentru ca nu mai suportam chinul. Fiind singurul baiat trebuia sa faci absolut TOT. Fetele se strangeau toate intr-un colt, la casa sau in spate sa barfeasca iar eu trebuia sa fac toata treaba. Plus ca nu mi-am luat bonurile in alea 3 luni.
Nu recomand deloc acel magazin, poate in altele e altfel.
Adrian Vineri, 31 Octombrie 2014
Stie careva cum e la Bamboo Feeria din Baneasa?
@adrian Sambata, 1 Noiembrie 2014
Iti recomand magazinul de acolo. Nu e munca multa ca o fac decoratoarele. Tu trebuie doar sa umpli la raft si cu clientii.