Forum despre Banca de joburi

ADMIN - undelucram.ro Marti, 27 Noiembrie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in Banca de joburi, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Banca de joburi SRL.

robymekka Joi, 10 Ianuarie 2013
Buna, as dori sa stiu daca are cineva cunostinte despre Banca de Joburi?
Multumesc!
tatiana Joi, 10 Ianuarie 2013
prima data cand aud. e firma de recrutare?
Florin Marti, 15 Ianuarie 2013
Am fost contactat de banca de joburi pt un loc de munca in Germania.Stie cineva daca sunt seriosi?Florin
lucian Marti, 15 Ianuarie 2013
Si eu am fost contactat de ei pt un job in germania dar la fel freau sa aflu si eu despre eu,...
nicu Marti, 15 Ianuarie 2013
si eu am fost contactat, mi se par prea mari costuriile, 500 lei inscriere, 800 euro comision mediere, bilet avion, 200 euro cazare, daca as avea banii astia as pleca pe cont propriu..., au 15 posturi disponile cica e urgent dar posturile sunt din noiembrie scoase, imi e imposibil sa cred ca din toata tara nu au gasit 15 persoane pana acum...
tase Marti, 15 Ianuarie 2013
Salut tuturor! am primit si eu o oferta de la aceasta companie numita banca de joburi in germania ca sofer, mai exact in frankfurt. a plecat cineva? stiti daca mergem la sigur acolo, sau e o alta abureala???
Gheorghe Miercuri, 30 Ianuarie 2013
Eu cred ca banca de joburi nu este o firma corecta!aveti grija ce faceti costurille sunt prea mari cum a scris nicu!
COSTUL PROGRAMULUI:
- 300 RON - Taxa de inscriere si procesare dosar;
- 360 EURO - Comision de mediere;
- Biletul de avion,
Costuriile in Austria!
Eu am muncit patru ani in Elvetia am putina experienta!daca vreti sa mergeti sa lucrati in alta tara UE Austria,Germania oriunde trebuie sa invatati limba germana in nivel mediu,dupa aia puteti cauta direct un loc de munca pe sit-urile Germane,nu inteleg de ce trebuie sa platesti inainte de a pleca?de ce nu angajatorul plateste din primul salariu costuriile?corect ar fi daca trimiti CV ul in limba germana si dupa aia te suna direct Angajatorul si trimite prin Posta sau in e-mail contractul de munca!eu nu cred in firmele unde trebuie sa platesti o suma asa de mare!
misu_p Miercuri, 6 Februarie 2013
In 16 ianuarie mi-am luat inima in dinti si am platit taxele care mi le-au cerut cam mari totusi. Este adevarat ca am incercat inainte sa ma angajez singur in Germania dar nu am reusit fiiindca nu prea stiu deloc germana.
Am platit si am plecat in 4 zile am ajuns la un angajator in frankfurt si am inceput o pregatire intensiva (10-12 ore pe zi) ca sa invat rutele si sa folosesc gps-ul si gestiunea coletelor ce trebuie livrate. Sunt multumit ca din 27 ianuarie mi-au dat masina proprie si numar de cod asa ca am inceput sa lucrez. Nu prea imi place cazarea dar nici nu pot avea pretentiile de acasa. M-au ajutat enorm ceilalti romani care sunt aici veniti tot prin banca de joburi, unii sunt de 7 luni si au ajuns sa castige si 1700 euro in mana. Este greu la inceput fiindca sunt multe lucruri de invatat dar nu e imposibil daca vrei. Eu sunt multumit de serviciile lor si chiar m-au sunat sa vada cum sunt ceea ce cred eu ca este de admirat. va mai tin la curent...
snoopy Sambata, 9 Februarie 2013
Salut misu_p! As dori sa plec si eu in Germania prin Banca de joburi si as vrea sa stiu mai multe detalii. De exemplu, cam cate pachete trebuie sa livrezi pe zi? ai un numar minim? ce se intampla daca nu apuci sa le livrezi pe toate?
misu_p Luni, 18 Februarie 2013
Salut snoopy, nu exista un numar minim sau maxim de pachete pe care trebuie sa le livrezi, fiindca acestea difera de la o zi la alta. Ideea este ca cu cat livrezi mai mult ajungi la un castig mai mare decat cel de baza. In cazul in care nu reusesti sa livrezi intro zi toate pachetele nu e o problema fiindca din multimea de colegi pe care ii ai vei putea sa le dai celor care au terminat de livrat toate coletele inaintea ta si astfel fac si ei bani in plus. Acest lucru imi place foarte mult aici fiindca si eu la randul meu primesc colete in zilele cand imi termin mai repede treaba si uite astfel ne ajutam reciproc. Tine de tine cat de muncitor esti si cat de mult vrei sa castigi. Iti urez bafta. Nu prea am timp sa intru pe net, dar mai tinem legatura ...
radu Marti, 19 Februarie 2013
salut misu, mi-as dori sa vb cu tine in privat daca se poate...da-mi te rog un mail cu id-ul tau de skype sau de yahoo...casinokanada@gmail.com...multumesc
Cristi Luni, 4 Martie 2013
@ Misu_P Cum putem fi siguri ca ce zici tu este adevarat. Aici este un site de reviewuri si nu este exclus ca cineva sa vina sa "puna o vorba buna" despre experienta pe care o are/a avut-o.

Eu am sa las aici niste linkuri pentru cei interesati.

Va informez ca http://www.infomunca.ro, este defapt un siteu intermediar pentru anunturile altor companii de recrutare.
Aici poti atasa CV-ul si primesti ulterior automat de la un robot oferte in functie de ceea ce ai complectat ca te-ar interesa ca domeniu de lucru.
In rest nimic deosebit cu infomunca.ro. Cel mai sigur in proportie de 100%, daca tot doresti sa atasezi un CV in vederea faptului ca vei fi cantactat de catre angajator, atunci exista acest siteu de la ANOFM, prin reteaua EURES, ceea ce este sigur( in stanga sus scrie Eures) http://muncainstrainatate.anofm.ro/
Totodata aveti grija la urmatoarele firme, care s-au adeverit acest an a fi mari tepari ”“ in sensul ca ori va i-a banii si nu va ofera un loc de munca, ori va ofera, insa in niste conditii inumane, unde veti plati chirie si mancare ceea ce nu scrie in contract, si totodata fara sa fiti platiti cat va precizeaza contractul incheiat, si asa cum trebuie respectat ”“ respectiv orele de lucru, cat si perioada de care precizeaza angajatorul.
In final, veti ramane cu mai multi bani platiti ca taxa firmei angajatoare, decat o sa castigati acolo in strainatate cand ati ajuns sa munciti.
De asemenea acest lucru il practica si firmele de mai jos:
- RomGerMed
- Transformational Tehnology Consulting SRL, din Bucuresti
- Clip Trade, din Oradea
- ACS Europe
- Eurolife
- Saisonarbeitskraefte Deutschland ”“ CEI MAI MARI TEPARI!
- Banca De Jobur sau Damfil Compay din Brasov- campioni tepari
- BBC RECRUITMENT din Brasov
- SC EUROFLORING & CONSTRUCTION SRL, patron italian
- ROM MAN POWER SRL din Bucuresti
- COM INVEST
- S.C. EUROPEAN JOB EXPERIENCE
- S.C. WORLD RECRUITING S.R.L

Luat de pe http://www.realpress.ro/averitsment-pentru-cei-care-cauta-de-lucru-in-strainatate-”lista-tuturor-firmelor-legale-si-alte-detalii-importante”

Banca de Joburi sau Danfil mai au antecedente deci faceti cum credeti.

SI eu am primit mail cu ceva asemanator si nu prea ma incanta idea desi ar fi frumos sa fie adevarat.
Daria Marti, 5 Martie 2013
Cum putem sa credem ca ceea ce spui tu este adevarat?
Da-ne si niste detalii ca sa intelegem cine si cum te-a tepuit pe tine ca sunt cam multi care ti-au facut-o. Ori esti ghinionist ori esti ...sa ai parte de atatea. De 18 .19ori nu cred ca e om pe lumea asta care sa fi rezistat la atatea tepe si sa insiste totusi in incercare.
Sau, esti proprietarul unei firme concurente si ai interes sa denigrezi.
Te rog sa ne povestesti cat mai in detaliu cum te-au pacalit astia 18 pe care ai mentionezi aici sa stim de ce anume sa ne ferim si noi.
Multumim pentru ajutor si consideratie.
otty Miercuri, 6 Martie 2013
sal.mau sunat si pe mine astazi cei de la banca de joburi si mi-au oferit un loc de munca in germania pe post de sofer coletarie.as fii curios daca cineva a platit acel comision pe care il cer ei si daca nu a fost tras in teapa?ast raspuns.ms.
@Daria Miercuri, 6 Martie 2013
Tu ori esti...ori esti... Chiar crezi ca Cristi a fost tepuit de atatea firme? Multumim Cristi pentru informatii, tind sa te cred pe tine decat pe misu_p.
tot eu Miercuri, 6 Martie 2013
Nu mai fiti atat de creduli mai fratilor! Va lasati jefuiti si apoi va plangeti. Si cu banii pierduti si fara loc de munca. Incercati sa gasiti alte modalitati de a pleca afara, nu prin aceste firme tepare.
laurmvp Marti, 12 Martie 2013
salut! maine ar trebuii sa ma duc in bv la bancadejoburi pt interviu pt postul de sofer in germania, si sa platesc cei 500 lei + 806 euro comisionul lor.nici nu stiu ce sa mai cred!! e tzeapa sau nu e tzeapa??! ca multe persoane au interesele lor cand lasa un comentariu negativ sau pozitiv de altfel..ori sunt direct de la agentia de recrutare asta la un comentariu pozitiv , ori sunt companii rivale , la un comentariu lasat negativ..fratilor chiar va rog sa ma contactati si pe mine astazi telefonic sau pe email , care sunteti oameni si stiti exact ce este cu posturile astea de sofer-curier pt germania. (laur.fetecau@gmail.com) multumesc!! @Mishu daca vezi mesajul meu te rog da mi un mail daa spui ca lucrezi acolo.mersi inca odata!
adi BV Miercuri, 13 Martie 2013
BANCA DE GIOBURI: SE SPUNE CA CAZAREA ESTE LA HOSTEL DE FAPT CAZAREA ESTE LA UN DEPOZIT UNDE AU FOST BIROURI DIN CARE SAU FACUT DORMITOARE SE STA 8 IN CAMERA SI O BAIE LA24 DE PERSOANE SI O BUCATARIE . DE MUNCA CE SA MAI ZIC CA LA BALAMUC SI BANI TI DA DUPA 2LUNI JUMATE DIN CARE ITI TRAGE CHIRIA PE TREI LUNI DECI NU MAI IEI NIMIC ABIA A PATRA LUNA SA IEI CEVA BINENTELES DACA IN PRIMA LUNA AI REUSIT SA TI SE DEA SKENARUL CA SA POTI LUCRA PE CODUL TAU ALTFEL NU PREA AI SANSE SA IEI NICI A PATRA LUNA BANI . SI NU ESTI SOFER CI INCARCATOR LIVRATOR CU PERMIS CAMASA TREBUIA SA DEA ANUNTUL.
blackangel Joi, 18 Aprilie 2013
ast mau sunat si pe mn bancadejoburi ptr anglia mi-au zis sa vin sapt viitoare cu 500 +360 lire si in iunie plec daca o sa iau interviul ?e adevarat depsre ei sau doar tepuiesc lumea si iti iau bani si te pune sa ast mult si bine