Forum despre Banca Transilvania

Andrei Duminica, 5 Octombrie 2014
Laura, eu am fost la interviu pentru acelasi post in 18 august. Initial, trebuia sa fiu contactat in maxim 2 saptamani (posibil chiar in prima, dupa cei de la HR). Cu parere de rau, n-am mai primit nici pana astazi e-mailul cu raspunsul negativ.
Debora Luni, 20 Octombrie 2014
Salut!Anul acesta am terminat facultatea si mi-am depus cv-uri la mai multe banci.Am fost sunata astazi pt un interviu la BT,primul meu interviu asa ca sunt putin speriata .Ce intrebari iti pot pune?care ar fi salarul corect pt inceput sa il cer? daca m-ar intreba :) Va multumesc frumos!
amalia Joi, 6 Noiembrie 2014

Am fost angajata BT la Arad timp de aprox 5 ani, un salar de 1250 net +bonuri. Am demisionat ca nu mai putea: fara pauza de masa,ore suplimentare neplatite.si nici la BRD nu e mai bine,am o prietena care a lucrat la ei.

adi Marti, 11 Noiembrie 2014

Lucrez in BT de 2 ani si sunt multumita, nu fac ore suplimentare pentru ca stiu ce am de facut si fac lucrurile bine si repede motiv pentru care la 17.30 pot pleca acasa. Intradevar puteti gasi si oameni rautaciosi, dar vor fi rautaciosi nu pentru ca asa e in BT ci pentru ca nu va duce mintea. Salariile nu sunt cele mai mari, dar pentru un tanar de 22-25 de ani cu aspiratii si dornic sa evolueze e suficient.
Bonusurile nu sunt cele mai mari din piata, dar merita efortul macar pentru lucrurile pe care le poti invata aici. Un casier castiga 1400-1500 si bonuri, un OFO castiga 1500-1700 si bonuri, un consiliier credite castiga 2000-2300 si bonuri .....sunt joburi pentru tineri incepatori.....fara experienta......cam cat ati vrea sa castigati??????

ana Joi, 8 Ianuarie 2015
Info salarii din BO are cineva ? In speta, analist credite imm :)
abcde Miercuri, 8 Aprilie 2015
Are cineva idee cat castiga un Broker la BT Securities?
ANAMARIA21051990 Marti, 25 August 2015
Buna , pe ce se pune accentul la interviul final pentru postul de consilier clienti? Cum este platit acest job ? este stresant? astept raspunsurile celor care cunosc postul. Va multumesc.
CristinaBratu Luni, 12 Octombrie 2015
Buna Ana, se pune accent pe calitatile tale de vanzator si cunostintele de creditare pf. Salariul depinde ft mult de cel pe care il ai in prezent si pe cel pe care ti-l doresti, in functie de experienta ta in domeniu. Variatia este mare, intre 1600-2600 lei. Sunt si exceptii cu mai mult, rare. Stresul este datorat mai multor factori precum pozitia unitatii unei vei lucra, oras, sucursala sau agentie. In generat da, este stresant si se sta peste program datorita fluxului ft mare de clienti si intrebuintari. Este o banca ce merge ft bine si ai ce muncii, niciodata nu o sa te plictisesti, intotdeauna o sa inveti lucruri noi. Sper ca te-am ajutat in mare :)
cemile Joi, 14 Ianuarie 2016
pentru postul de Junior Relationship manager imi poate spune cineva cam ce salarii sunt ?(pt bucuresti) si daca ma duc la un interviu, eu neavand experienta in domeniu,doar studii economice cam ce salariu credeti ca pot cere? si cam ce face un junior relationship manager? ce atributii are? am citit la ei pe site, dar deobiceai auzeam ca intotdeauna preiei si alte atributii...si inca o intrebare..in ce consta trainingul de la inceput? te invata calumea? sau doar iti da mapa in mana `ia si citeste` si aia e..
xSonia Miercuri, 20 Aprilie 2016
Salariul pentru FO (front office + casierie) este de 1400 ron pentru ca in fiecare luna la salariu iti este oprit aprox 75 de ron pentru garantie . Cei 75 de ron sunt opriti pana cand se va strange un salariu brut in acel cont de garantii... Mi se pare stres prea mare pentru banii astia.
Lucu2003 Miercuri, 4 Mai 2016
Pot sa va spun asa, in functie de nivelul vostru de experienta primiti si salariul. Deoarece fiecare pozitie difera si are anumite atributiuni asa este si cu salariul. Nu puteti compara un salar de front office cu unul de director agentie sau sucursala.
Eu personal am aplicat pentru o pozitie de ofiter colectare iar pentru ca aveau nevoie de mine, intr-o singura zi am dat 3 interviuri si au durat inca 2 zile ca sa primesc oferta lor. Daca sunteti buni in ceea ce faceti atunci cu siguranta o sa primiti si ofertele pe masura. Chiar daca am contract pe perioada determinata beneficiile sunt pe masura. Deoarece anumite date sunt confidentiale pot sa va spun doar ca salariul este peste 2000 de ron net, bonuri de masa, prima de concediu si comision care poate atinge inca 1 - 1,5 salarii in functie de cifrele atinse... Acum pot sa va spun doar sa trageti voi concluzia daca e buna sau nu oferta. Pentru mine in acest moment este cea mai buna.
Utilizator2017 Marti, 14 Martie 2017
Am fost la un interviu pentru un post de Administrator de cont si am aflat faptul ca la dansii acest post inseamna front-office, dar cu promovare de produse doar catre clientii care se prezinta in sucursale. Targetul trebuie indeplinit in procent de 80%.