Forum despre Berlin-Chemie A. Menarini

golden boy Marti, 9 Iulie 2013
ceva informatii aproximative de salarii pentru medical representative?
Gogu Miercuri, 18 Septembrie 2013
Salarul de pornire e 300 ron net.
gogu Miercuri, 18 Septembrie 2013
3000 ron
golden boy Duminica, 6 Octombrie 2013
@Gogu Multumesc mult!
Gina Marti, 24 Decembrie 2013
Ce puteti sa imi spuneti despre teste , cerinte , perioada de proba?
Gianny Luni, 20 Ianuarie 2014
care e atmosfera in aceasta firma? din cate se aude angajatii sunt terorizati de catre sefi, verificati la sange etc, asa e?
gogu Duminica, 2 Februarie 2014

Atmosfera e nasoala, esti urmarit in fiecare moment chiar si dupa ani in companie, bonusurile sunt arbitrare.

miry Luni, 3 Februarie 2014
gogu, sa inteleg ca au si GPS pe masini?
oni Marti, 4 Februarie 2014
Cum se fac angajarile??
raisa Duminica, 9 Februarie 2014
Din cate am auzit de la o persoana care lucreaza in piata pharma la berlin chemie este foarte nasol, in sensul ca esti urmarit non stop. Ai gps pe masina,ai 16 vizite pe zi de facut la medici, dar daca stai mai mult de 30 min la un medic vine detectivul dupa tine. As vrea o parere sincera de la cineva care lucreaza sau a lucrat la aceasta firma. As mai vrea sa stiu daca salariul este motivant( cat castiga un reprezentant medical la ei, fara experienta in pharma, dar cu experienta in vanzari). Angajarile la ei se fac pe recomandari?
rep med 1 Vineri, 6 Iunie 2014
nu e asa nasol.....ai vizite predefinite cu ore si hop top vine sefu cu tine pe teren dupa cum ai trimis tu programul. ai fixul 3200, si bonusuri care merg de la 1800-la 3200. angajarile se fac de obicei pe recomandari din lumea farma....ai f multe rapoarte de facut zilnice, saptamanale si planificari. produsele sunt ok pe piata , cunoscute. sunt oameni care lucreaza de 4-8 ani de zile....oare de ce nu pleaca? ca e rau?anual au excursie in strainatate de 3-4 zile cu diurna de cateva sute de euro....
ioana Joi, 12 Iunie 2014
am fost ieri la interviu la ei . In cat timp iti ofera un raspuns?
Eugen Luni, 16 Iunie 2014
Ioana.....in 2 saptamani iti ofera un raspuns.
Rep medical 3 Marti, 15 Iulie 2014

In afara de salariu de 3000 indiferent daca ai experienta sau nu in domeniu nu aveti nimic de castigat. eu am fost terorizata inca de la inceput de cand inveti ptr testare....am luat 9,57 la testare si m-au facut de rahat ca nu am luat 10 :))), bonus nu am vazut intr-un an in care am activat in compania lor desi aveam rezultate de pests 100%.

Spor!!!

bica Luni, 18 August 2014
Buna, salariile nu sunt diferite in functie de zona in care activezi? Adica Moldova are aceleasi salarii ca Bucurestiul? Data de salarizare este fixa? Am auzit ca variaza de la luna la luna.
Gogu Marti, 19 August 2014

Am citit parerile voastre si vreau sa ca clarific cateva aspecte:
1. Se angajeaza pe corecte. Eu am aplicat la job am fost la interviu apoi la alt interviu si m-au angajat. Nu am avut experienta deloc in farma si nico recomandari
2. Salariul este ok. Pentru a lua bonus trebuie sa dai o testare cca 90% au luat
3. Ai de invatat serios pt testarea de o luna dar daca ai vointa treci.
4. Ai vizite insotite si neanuntate . Trebuie sa respecti programul cu sfintenie.
5. Ai un 308 de maxim 2 ani din prima zi dupa angajare

Este greu ca sunt foarte stricti dar merita

ioana Marti, 2 Septembrie 2014
Buna, am auzit ca se inchide o divizie acum de la 1 septembrie. Stie cineva mai multe detalii? Care este zona sau criteriile de inchidere a diviziei? Multumesc.
AnnA91 Sambata, 7 Noiembrie 2015
Bună ziua. As dorii sa știu dacă trebuie sa ai experiență ca reprezentant medical ca sa lucrezi în aceasta firma? Știu ca trebuie sa ai permis. Nu am. Dar vreau sa îl iau
DorRis Luni, 25 Ianuarie 2016

Buna AnnA91, nu trebuie neaparat sa ai experienta ca reprezentant medical. Totusi tu ai mai lucrat undeva? Important e sa stii sa te descurci cu clientii. Din ce oras esti?

Apropo ai aplicat la ei sau cum?

AnnA91 Luni, 25 Ianuarie 2016
Buna DoRis
mersi pt raspuns, am experienta in promotii 5 ani,si am mai lucrat si la H and M vreo 5 luni
Am aplicat la ei un cv dar nu mi s-a vizualizat cv-ul, am trimis si pe mail-ul lor official si nimic :(
Probabil nu le-o placea de mine,desi am exprienta n vanzari :(