Forum despre Bitdefender

Intrebare sincera Vineri, 25 Octombrie 2013
Salut pe toti , as avea o intrebare sincera:
In aceasta firma se fac angajari pe ....,recomandari'(aka ,,Pile'') exista nepotisme?
acum ce-ai vrea Vineri, 25 Octombrie 2013
e firma romaneasca
Jesika Duminica, 27 Octombrie 2013
Si cum e atunci cu angajarile pe competente :))?
Anonim Marti, 29 Octombrie 2013
Nu exista nepotisme sau nu pe partea tehnica .
Se pune accept pe ce stii sa faci ( nu stiu daca se i-au in considerare recomandarile intern ) deoarece am recomandat vreo 3-4 persoane si nici una nu a fost angajata !!

Ca atmosfera este 90% din timp super ! (parerea mea )
Reset message Marti, 29 Octombrie 2013
se i-au... pe bune?
andreea Joi, 31 Octombrie 2013
buna pentru customer service representative ce teste ati dat? am sieu maine...multumesc tuturor care au postat
Alex Marti, 12 Noiembrie 2013

Corespundeti 100% postului si aveti 10 ani de experienta in C++. Sunteti chemat la interviu si la test tehnic ( aplicatie client/server si multithreading ), apoi, chiar daca faceti perfect totul si vi se spune ca "este excelent, restul sunt formalitati", sunteti lasat in asteptare o luna sau mai mult, in speranta, probabil, ca se va gasi o alternativa mai "ieftina". Cand, in sfarsit, sunati sa intrebati ce se intampla, vi se raspunde ca "dvs. sunteti cotat mediu plus, noi cautam expert". Fara explicatii cum "excelent" s-a transformat in "mediu plus", sau de ce nu s-a deranjat nimeni sa va spuna sa nu mai asteptati. Pe bestjobs Bitdefender adauga in continuare pozitii de programator cu 3 ani experienta ( probabil la ei dupa 3 ani devii "expert" ? ). Explicatia lor este ca "se cauta programatori pentru aceste pozitii, dar pe termen lung". Deci : "dati testul acum, va angajam la vara".

Total neprofesional.

joe Marti, 14 Ianuarie 2014
Cine poate sa-mi spuna cat castiga un Senior Business Technical Support Engineer, Windows?
joe Sambata, 18 Ianuarie 2014
chiar nu stie nimeni cat castiga un Senior Business Technical Support Engineer, Windows???????????????????
Alex Sambata, 18 Ianuarie 2014

Salutare, confirm cele de mai sus referitor la angajare, am fost , am dat interviu, am primit feedback dupa ce am sunat ei la ei de 2 ori , respectivul care verifica testele era in concediu, cand am sunat a doua oara dupa 2 saptamanii : raspuns inca nu s-au verificat testele, in cateva zile vi se va da raspunsul. In 10 min primesc raspuns : ne pare rau la revedere :)) tare feedback.

Acum pentru joe asta care tot urla si pentru alti capi patrati ca el, mai nenicule situatia e asa: analizeaza cat se plateste pe piata pentru pozitia de Technical Support, gaseste un average, gandeste-te cat vrei salariul si cat consideri ca meriti si pe urma vezi situatia companie.

Ai net frate FOLOSESTE-L.

Hoegaarden Marti, 21 Ianuarie 2014
Am fost la interviu tehnic pentru Senior web developer: http://www.bitdefender.ro/site/Careers/viewJob/365/Senior-Web-Developer.html

Intrebarile au fost din OOP general, OOP PHP, JavaScript si Ajax, dar si cateva generice si cateva non-tehnice.

S-ar putea sa "programezi" la tabla la un moment dat, desi nimeni nu ti-o va cere explicit, anumite intrebari trebuiesc oarecum explicate in scris.

Baietii care m-au intervievat au fost ok. Le-as recomanda sa incerce sa reduca timpul in care se asteapta raspunsul unui candidat, mai ales in situatiile cand este clar ca respectivul nu stie si nici nu are idee ce sa raspunda.

Una dintre intrebarile la care nu am stiut si care mi-a ramas in minte este: "Care este diferenta dintre un proces si un thread?".

Recomandarea mea pentru un viitor candidat: Citeste mult despre JavaScript si Ajax. Invata ce sunt obiectele in JS, local vs global context, variabila this, functii anonime, callbacks.

Pentru PHP este chiar simplu, dar depinde acum si de experienta pe care o ai.

Multa bafta.
ena Miercuri, 29 Ianuarie 2014
pentru customer service representative ce teste se dau mai exact? stie cineva mai multe informatii?
dana Miercuri, 29 Ianuarie 2014
pentru comercial suport representative cine stie sa imi zica mai multe detalii?(test angajare, job in sine)
Adina Duminica, 16 Februarie 2014
Despre sediul din Iasi ce puteti spune, ce stiti? Cum e mediul de munca acolo?
miron Joi, 6 Martie 2014
Imi poate confirma cineva daca in ultimele 6 luni hr Bucuresti a verificat aplicatiile trimise prin bestjobs? Cam de atunci tot incerc eu, nici macar o singura data nu au verificat cv-ul.
aaa Duminica, 9 Martie 2014
Da, sunt verificate, pot sa iti comfirm deoarece au fost chemati la interviu in urma aplicarii pe bestjobs.
miron Luni, 10 Martie 2014
Au fost chemati la interviu??? Pentru angajare cati au fost chemati?
adi Joi, 13 Martie 2014
Online Threats Researcher. stiti cumva care e treaba cu postul asta ?? ce se cere , cum se plateste ??
Marci Marti, 22 Aprilie 2014
Stiti cumva ce salarii sunt pentru Customer Service Representative pe germana? Multumesc
programatorul Joi, 1 Mai 2014

Cei de aici se cred cei mai destepti si mai inteligenti din cati sunt sau au fost vreodata si cauta sa iti arate asta inca de la usa. Un singur cuvant: Aroganta! Intreg procesul de recrutare seamana cu o aventura la primarie, parca ti s-ar face un bine absolut, si tu trebuie sa sti asta, de parca te-ai urca in barca lui Domnului sa te legheni impreuna cu ei, atata bine iti fac ca doar ca te primesc. Sincer n-am vazut oameni mai intepati, mai convulsivi si mai lipsiti de tact; nici macar nu se obosesc sa se prezinte! Cluj(biroul de aici, felul cum arata, cum e aranjat).