Forum despre Bitdefender

O_Tipa Duminica, 1 Martie 2015
Nu, dupa cum ma asteptam...
agm Joi, 26 Martie 2015
Buna! A fost cineva la interviu pentru postul de Product Marketing Manager la ei? Cunoasteti detalii, ce anume intreaba, se dau anumite teste? Stie cineva cam cu cat este platita aceasta pozitie? Va multumesc
Anonimm Marti, 14 Aprilie 2015

Am fost anul trecut la un interviu la ei.

Pro:
-sediu frumos si zona decenta
-salariu decent chiar daca nu peste medie
-interviu general profesionst din care se vede clar ce sti . O sa dau jos detalii.
- la ei inveti multicele ca incepator au posturi interesante

Contra:
-neseriosi cu postul. Vi pentru interviu de web si ei te intreaba daca nu vrei sisteme de operare. sau dupa 3 luni de proba te muta in alta echipa pe alt domeniu care poate nu til doresti (cum ziceam tu vrei web ei iti dau so sau altele)
- tipa de la receptie e dura si grabita mai ales cand e ocupata.
-am fost la ei la interviu ca stagiar . Primul interviu a fost profesionist si general: sisteme de operare, linux, programare orientata obiect, cateva intrebari specifice postului pe care aplici. In total 20 daca retin bine. Dificultate medie. Timpul mi-a ajuns la fix cat sa termin. In timpul interviului s-au foit diverse persoane pe acolo si era greu sa te concentrezi. Toti grabiti parca ii concedia daca gresau. Nici tipa care a adus testul nu a fost foarte primitoare deloc. A plecat rapid nici nu a aprins lumina nu a intrebat dc vreau o apa etc.
-Al doilea interviu a fost exact opusul. Deloc profesionist ca primul. Tipul cu care trebuia sa dau a fost chemat intr-o sala si am dat cu cineva care nici nu stia bine cu ce se mananca tehnologia aferenta postului. A fost o discutie deschisa, cu intrebari tehnice si cam pe langa pentru ca nu era aria lui. Am refuzat postul deoarece am primit intre timp o oferta mai buna
-depinde de cine te primeste am avut colegi care au fost in alta zi si au fost primitori , le-au prezentat cladirea etc

cosion Vineri, 14 August 2015
care sunt salariile pe senior qa?
Curiozitate Luni, 30 Noiembrie 2015
A fost cineva la interviu ptr QA-UNIX si poate spune in ce a constat interviul?
AnonymousBd Luni, 21 Martie 2016
Testul care ti se da la interviu da impresia de seriozitate, macar acesta a fost super- k... Insa faptul ca in timp ce asteptam la interviu a venit o persoana si a spus ca ce e atata lume la interviu spune multe. Altii care dadeau testul au venit cu nush cata intarziere si au fost lasati sa-l dea... Faptul ca nici nu m-au chemat la al doilea interviu in conditiile in care toata viata mea am invatat si vb engleza inclusiv cu nativi de toate natiile, plus ceva experienta in call centre spune multe despre cat de obiectiv se dau posturile pe acolo. Compania care demonstreaza ca aparentele pot fi foarte inselatoare!
Keepcalm Marti, 6 Septembrie 2016
Foarte neseriosi, cheama oameni pe banda rulanta la interviuri apoi nu le mai dau nici un feedback. Asta inseama lipsa de profesionalism si spune mult despre ei, se duce apoi Talpes pe la ZF sau alt ziar de business si spune ca au mari dificultati in a gasi specialisti, pai daca voi va bateti joc de oameni la interviuri normal ca vorba circula si oamenii buni nu mai vin la voi.
lyn244 Sambata, 24 Septembrie 2016
Buna, aveti ceva informatii in legatura cu postul : Contract Management Responsible? Salariu, interviu? Multumesc