Forum despre Blue Point Telecom

abdulah Vineri, 26 Octombrie 2012

am fost la ei la interviu in decembrie 2011.
Firma e intr-o vagauna in spate la real vitan, sediu e destul de curat.dar foarte foarte inghesuit, cand vine vorba de angajari nu au limita de varsta, erau pe acolo niste copii de 16-17 ani(tipa de la hr mia zis ca cel mai mic colaborator al lor are 15 ani, bineinteles pe contract de colaborare).
In acel moment aveau posturi libere pe proiectu Ridger Digest.
Era vorba de o promotie, te sunau clienti sa se inscrie intr-un concurs si tu trebuia sa-i convigi sa cumpere niste carti care erau in jur de 60 de lei + tva.
salariu la 8 ore era 8 mil+ 12 bonuri.( plus un bonus de 3 mil care din cate am inteles de la niste agenti nu prea il ia nimeni niciodata). erai obligat sa vin 2 zile de wekend pe luna, chiar si duminica.

eu Marti, 30 Octombrie 2012
am auzit ca au un proiect bancar cu CitiBank pt. vanzare card de credit. stie cineva cum e proiectul?
dhdj Miercuri, 19 Decembrie 2012
ce proiecte mai au?cam care este salariu?
eu Luni, 7 Ianuarie 2013
ar putea spune cineva ce salarii sunt pentru un operator call center pe limba maghiara ?
Multumesc mult de tot.
eu 2 Miercuri, 9 Ianuarie 2013
simplytv....."poti sa-ti dai seama daca strugurii sunt acrii si atunci cand ii mirosi" mai ales ca un proiect dureaza o luna si nu ai nici o garantie ca-ti primesti banii ( atata timp cat nu se face contract) + salariul de 6-8 lei pe ora nu este exagerat de mult (cam 1000-1200 lei / luna )...in cazul in care-i primesti pe toti.... si mai ciudat este faptul ca nu te plateste la numarul de comenzi realizate, ci la ora......
SIMPLYTY Duminica, 20 Ianuarie 2013
cine te-a informat cu siguranta te-a informat prost. "eu 2" decat sa aberezi atat mai bine taci...;))
andra Luni, 25 Februarie 2013
@SIMPLYTY, daca inca lucrezi acolo, da si tu niste informatii: salariul, programul de lucru, proiecte?
andreea Vineri, 22 Martie 2013
Cine cunoaste informatii despre postul agent vanzari: salariu/ interviu?
xyz Sambata, 23 Martie 2013
Salariul 1000 lei , plus comisioane care iti acopera cel putin 50% din salariu daca iti realizezi targetul lunar,care nu este f greu de indeplinit;)
Eu lucrez de cca 6 luni si sunt extrem de multumit;)
andreea Duminica, 24 Martie 2013
iti multumesc!
cristinaval Vineri, 5 Aprilie 2013
buna, am fost si eu la un interviu pt proiectul vodafone, sal 1000 ron si bonusuri, ft bune conditiile, ast sa ma sune si chiar ma voi prezenta la ei
sebastian Miercuri, 10 Aprilie 2013
Ma ce sa zic e ok sa zicem, salariul e in functie de orele lucrate intre 5-7 lei. 5 lei ii iei sigur pe ora, daca te apropii de target iei 6 lei si daca ti-ai atins stargetul primesti 7 lei pe ora ... ce sa zic eu am primit si 1100 lei/ luna. problema e ca NU mereu au proiecte si cand nu au se sta acasa.....fara sa fi platit...asta e FOARTE NASOL. Contracte se fac.... dar se reinoiesc luna de luna tocmai de aceea........ ca nu au proiecte suficiente.
Lorelay Vineri, 18 Octombrie 2013
Buna m-au sunat si pe mine azi am intrv luni cine imi poate da detalii mai multe gen sal..prog..si cu comisioane in mod sig la cat se ajunge ?

Va multumesc
Andreea Miercuri, 5 Martie 2014

Apreciez foarte tare la ei faptul ca iti dau banii la timp (multe companii de call center au aceasta problema, unele nici nu te mai platesc la final de proiect). Lucrez de un an de zile la Blue Point si am lucrat si in alte call center-uri. Stiti de ce am ramas aici? Pentru ca aici poti sa ai o parere care sa fie luata in considerare, pentru ca oamenii sunt prietenosi si deschisi, atmosfera de la munca e foarte placuta si se fac multe activitati. Mergem in team building-uri, iesim la un suc dupa program, se fac sedinte in care te simti in largul tau si nu te pune nimeni la colt. Chiar se vede ca angajatorilor le pasa de noi. Eu asta simt. Exista si comisioane. Nimic nu este insa gratuit pe lumea asta. Trebuie sa fii serios, sa iti faci treaba, sa fii implicat. Dar dai si primesti. La alte joburi doar dai dai dai si simti ca nu primesti nimic in schimb. Chiar este o companie foarte misto si ma bucur ca fac parte din echipa lor.

Gaby Joi, 6 Martie 2014
Cea mai tareee firma de call center !!!!!! Eu lucrez de 4 luni la Blue Point si pot spune ca ma duc cu placere la munca. Comunic foarte bine cu team leaderul meu, imi plac colegii. Ma simt confortabil schimbarile care se fac pe proiecte, pentru ca stiu ca imi pot spune parerea. Si pe bune va zic ca parerile ne sunt ascultate, sunt dezbatute. Cand nu se poate, gasesc o cale de mijloc astfel incat sa fie bine si pentru ei si pentru noi. Simt ca ii pasa cuiva de mine la acest loc de munca. Stiti despre ce vorbesc? Voi ati simtit vreodata asta?
Cristi Joi, 6 Martie 2014
Eu am lucrat la ei in urma cu an si chiar sunt jos palaria, nu am ce sa le reprosez. Organizeaza tot felul de joculete de echipa, prin care sa inveti mai bine, team building-uri, platesc la tine si daca iti faci si targetul chiar iesi bine. Am plecat pentru ca mi s-a ivit o alta oportunitate de nerefuzat. Dar o sa ii recomand cu drag de fiecare data cand o sa am ocazia.
oana Joi, 10 Aprilie 2014
Ce salarii sunt aici?
DarkNite Luni, 28 Iulie 2014

@oana Salariul pentru un agent vanzari este de 850 lei net, asta in teorie, pentru ca in practica, daca sa zicem ca esti pe proiectul Reader`s Digest iar la un moment dat proiectul se "suspenda"din lipsa de baze de date sau alte mizerii, nu vei apuca sa iei acei 850 lei. Vei merge direct acasa, pana cand te vor chema ei din nou la munca. Ai putea sa castigi in teorie mai mult, numai daca iti atingi targetul, care din pacate este atins de 2-3 oameni, sau mai poti face ore suplimentare. Se lucreaza si sambata uneori, insa nu te gandi ca orele suplimentare sunt platite extra. All in all...nu se merita sa lucrezi la ei. Nu sunt profesionisti. Singurul avantaj este colectivul tanar, cu posibilitatea de a lega prietenii. Insa dupa cateva luni de stat la ei, foarte multe persoane parasesc firma, mai ales ca nu se face contract de munca nici dupa 6 luni de stat la ei!  Daca insa iti doresti sa lucrezi la ei, multa bafta si nervi tari!

barlo Joi, 14 August 2014
Buna ziua, as vrea sa va spun sincer si fara vreun interes anume ca NU RECOMAND nimanui un astfel de loc de munca . Salariul pentru proiectul vodafone este de 10 mil insa trebuie sa lucrezi de luni pana vineriintre 9.00-18.00 , comision nu prea ai ce lua mare lucru, ai obligatoriu de realizat 10 vanzari pe zi , toata ziua esti obligat sa dai telefoane , la inceput daca tem-lidreul nu te sufera , nu te va sustine cu nimic iar in atreia zi te va zbura pe alt proiect platit mai ieftin si unde se lucreaza de la ora 10.00-20.00 plus sambetele.
UNDE E E ECHIPA UNITA LA CARE SE FACE RECLAMA, UNDE AI SIGURANTA UNUI LOC DE MUNCA , DACA NU FACI VANZARI ZBORI DIRECT, SI DOAR NU POTI OBLIGA BIETII OAMENI SA CUMPERE PRIN TELEVON DACA NU AU BANI. JANIC IMI PARE RAU CA AM AVUT O EXPERIENTA ATAT DE DEZAMAGITOARE....
crisa Marti, 19 August 2014
Legat de ceea ce spui tu barlo. pot spune ca sunt unul din cazurile nefericite. Atitudinea team-leaderilor este oribia, se tipa din orice, nu esti inteles cand vrei sa-ti iei un liber macar, lucrezi o zi intreaga iar comisionul nu-l iei daca nu-ti faci target-ul... Ingrozitor , multa nepasare fata de angajati ...