Forum despre BOS Automotive Products Romania

Adina Marti, 5 Martie 2013

Pentru colega.
Care promovari pe bune, poate discutam de alta firma, acolo sunt locuri doar pentru soti, copii, rude si prieteni,sau poate vrei sa zici ca un transportator materiale poate ajunge manager pe bune? Un sef de schimb cu 10 clase a promovat pe bune?Un student este promovat inginer fara a avea alte studii superioare e promovat pe bune?Oriunde mergi sa te angajezi ca sef schimb, SCC, iti cer studii superioare si cunostinte de limba engleza sau germana.La noi nu,dar trebuie sa recunosc ca sunt si persoane care au meritat sa promoveze.Jos palaria in fata lor.NU FIRMA DA 50 RON LA SALARIU , CI PENTRU CA DIN LUNA FEBRUARIE EXISTA O ORDONANTA A GUVERNULUI CARE PREVEDE CRESTEREA SALARIULUI MINIM PE ECONOMIE CU RESPECTIVA SUMA.
P.S. Pentru colega cu 600EU bonus nu stiu cum a socotit dar daca este operaror nu putea sa ia un bonus mai mare de 250 net.

simo Marti, 5 Martie 2013
vorbesti prostii, scuze, bos angajeaza cu 950, fratele meu s-a angajat de jumate de an asa, deci departe tot ce spui tu cu salariul minim, referitor la bonusuri sa stie toti:
aproximativ 30 euro net/luna inseamna 360 euro net
45 euro net o data la 3 luni inseamna 135 euro net
130 euro net la craciun inseamna 625 euro net/ in 2012

atat am luat eu si echipa mea si sunt mandra, si asa mai sunt zeci de echipe, adina tu ai o echipa?

sper ca e totul clar acum
nina Marti, 5 Martie 2013
@colega ... Noapte buna si linistita !
N-ai inteles ninic din ce-am vrut sa spun, esti prea plina de tine si o tii pe-a ta cu aceeasi atitudine si gandire 'constructiva'. Deh ... Da-i 'nainte cu tupeu !
Cine sunt eu ? Conteaza ? Afla, daca esti atat de curioasa, dar aviz ... curiozitatea a omorat pisica ! ;;)
colega Marti, 5 Martie 2013
draga mea adina si dragi cititori care va pierdeti vremea
promovarile la fac sefii(ceea ce tu nu o sa fi niciodata, deci nu ma astept sa intelegi)
aceste promovari se fac de cele mai multe ori pe motive neintelese muritorilor de rand, ceea ce tu esti, si ele tin de o strategie neinteleasa de noi toate.
frustrarile sunt dovada lipsei tale de experienta si a faprului ca nu intelegi capitalismul si ideea de profit si eficienta
BOS ar fi plecat din romania demult daca ar fi gandit ca tine
du-te vanzatoare in piata de legume
Anca Miercuri, 6 Martie 2013
Multimim pentru aprecieri noi suntem "muritori de rand'.Exista cineva mai destept care nu-si pune mintea cu voi,burghezia,pur si simplu ne faceti prosti in fata.Credeti ca daca omul trage la norma este analfabet.Exista si jos oameni cu scoala.
toma Miercuri, 6 Martie 2013
pt. Simo cea care primeste atatea bonusuri ca ma mir ca le poate duce!10%s-a dus,45 E la trei luni de cand nu se mai dau;de craciun da cand fac bilantul si vad cat profit au se mai indura de noi dar luna de luna cand te duci la familie cu 800 ron asta e salarul ala fabulos de care vorbesti? NU SE MAI DAU BONUSURI PT.CEI FARA CONCEDII MEDICALE,PT.VECHIME,PT.PREZENTA aici vorbim de operatori nu de sefi de schimb sau mai sus!ma mir ca ne pot privi in ochi cand noi abea ne taram de la o zi la alta existenta!
toma Miercuri, 6 Martie 2013
cred in ierarhie dar nu diferente de la cer la pamant!mergem sa muncim dar nu suntem apreciati nici ca "multam"nici la plata!
Amalia Miercuri, 6 Martie 2013

Rusine!Va luati salariile pe spatele nostru si ne faceti prosti in fata.Dar fiecare gandeste cat si cum poate(dar si cu ce poate).

zita leoni Miercuri, 6 Martie 2013
fabricile sunt toate la fel
vino la leoni sa vezi ce inseamna lucrul la carusel pentru mai putini bani, am auzit ca la bos e boerie
din toata discutia doar colega are dreptate, ne pierdem vremea, trebuia sa ne facem sefi
simo Miercuri, 6 Martie 2013
toma, bonusurile sunt ceva facultativ, le meriti, le iei, nu le meriti atunci stai si te plangi ca tine
imi pare rau, eu le iau si sunt operatoare pentru ca imi vad de treaba
Dana -Ioana Miercuri, 6 Martie 2013
Colega nu cred ca tu ai 700 sau 800 ron / luna net cu tot cu bonusurile alea fantoma care nu stiu cui se dau ,intradevar se fac diferente cu bonuri cadou si bonusuri care se dau la diferite persoane,sa ai salarul asta lunar sa vad daca nu ai fi frustata cind stii ca muncesti sau probabil ca nu esti un simplu operator chiar ai o functie si daca e pe merit toata stima si respectu,dar sunt si persoane avansate asa peste noapte sau poate dupa o noapte ,dar sunt si per.care au plecat de jos si sunt foarte capabile sau tu chiar nu ai observat?Colega nu avansarile ne deranjeaza atit de tare ci salariile si diferentele astea de salarii
colega Miercuri, 6 Martie 2013
da, ai dreptate cam 10 oameni la bos castiga prost, sunteti cei care scrieti pe forum si e nedrept
plecati fratilor, fara voi noi cei ce muncim si suntem interesati am castiga mai bine
cum s-a mai spus.......sunt locuri libere in piata de legume:)))))
FLORIN Miercuri, 6 Martie 2013

" STIMATA " COLEGA
Cei care scriu pe acest site sunt orpositii soartei si nu cei care scriu de dragul de a scrie, acei 10 oameni care castiga atat sunt in realitate mai multii dar TU nu ii vezi, stim bine cum se dau bonusurile si cum se taie. Adina nu are echipa dar face o norma de .....ea si inca un 1/2 de persoana sau ca sa intelegi si tu o ajuta 3,5 h pe schimb, tu esti in stare de asa ceva ? Sau bagi Simbete ? In conditiile in care alti stau acasa si nu lucreaza ! Adina dupa ce a chemat ITM-ul a fost mutata peste tot pt ca nu avea plan si sa descurcat , in doua situatii a fost sicanata si a venit TOATA SUITA in frunte cu GM si nu au reusit sa ii gaseasca nimic in neregula ci au reusit sa se faca de ras man din F1. Din pacate dupa ultima isprava a lor eu mergeam la Parchet cu plangere pt hartuire , sau il dadeam in judecata.

m Joi, 7 Martie 2013
ajungeti sa va certati?rusine! scriati mai sus de asa zisa unire intre colegi? PROSTII! niciodata in bos atata timp cat sant oameni ca si COLEGA si altii asa ca nu va mai plangeti de mila singuri , daca mai lucrati inca la bos ,inseamna ca va place si va complaceti.
toma Joi, 7 Martie 2013
pt.colega!aia care a lesinat azi dimineata e de la tine din echipa?
LIU RUS Joi, 7 Martie 2013
Imi pare rau sa citesc si vad ceea ce nu ar fi trebuit sa se intample vreodata. Certuri intre colegi si amenintari? Pentru ce? Pentru ca veniti la servici, faceti fiecare ce-i mai bine, plecati acasa si luati un salariu?
Chiar asa de rau e? Cine e instare sa nege in fata mea ca vrem sa facem orice pentru oameni, pentru protectia lor, pentru a le fi mai usor, pentru a castiga mai mult si pentru a fi fiecare multumit? Acela sa vina sa vorbeasca direct cu mine, n-am intors in viata mea spatele nimanui si o solutie exista pentru toate si orice.
Nu voi posta altceva pe acest site, mi-as dori doar sa nu va amenintati si sa ne intelegem toti conditia...sincer...nimic nu e mai usor decat sa spui cuvinte rele si sa necajesti.
Liu Rus
puiu Vineri, 8 Martie 2013
liu cred ca nu va straduiti destul nu stiu cand o sa va ajunga si voua in gat mizeriile ce le scoate HY si sa opriti stresul zilnic!ai dreptate NOI ar trebui sa fim uniti dar cum unii isi protejaza scaunul se intampla si mai conteaza si mediul de unde provin vezi unele au venit din piata de legume si au vocabularul adecvat!
Florin Rus Vineri, 8 Martie 2013
Trist dar adevarat!
Unii dintre voi ganditi deplasat ... rau.
Dar ganditi-va la un lucru: indiferent daca suntem directi sau indirecti suntem supusi aceluiasi stres.
Ba chiar mai mult, cu cat functia este mai innalta cu atat stressul este mai mare.
Si cum zice si Liu: are cineva vreo nemultumire? Sa i se adreseze. Daca nu se stie de problemele noastre, nu se pot rezolva. Daca Liu nu le rezolva, nu vi le mai rezolva nimeni. Lui chiar ii pasa de noi mai mult decat credem.
Si la o adica nu inteleg ce-i cu atatea nemultumiri: ne credem mai buni? meritam ceva mai mult? Suntem mai capabili? Sa dovedim.
Daca nu ne convine situatia, nu ne tine nimeni aici fortat.
Traim intr-o tara democrata, decizia ne apartine.
Haideti sa terminam cu comentariile aiurea, deoarece credeti-ma ca nu rezolvam nimic.
Mai repede daca ne vedem de treaba, daca suntem o echipa si avem rezultate IMPREUNA din ce in ce mai bune.
Toate cele bune!
Si 8 Martie fericit colegelor ;)
tiberiu Sambata, 9 Martie 2013
pt.SIMO-spui ca bonusurile sunt ceva facultativ,adevarat dar crezi ca numai tu si echipa ta munciti si va faceti planul si peste?nu crezi ca la cate bucati s-au adaugat la plan 30,45,ar trebui marit salariul? si Florin asa zis Rus ce vrei sa zici ?ca nu ne vedem de treaba ?ca nu avem rezultate?ce rezultate mai mari decat ce norme sunt?dupa 8ore suntem terminati!
Bianca Sambata, 9 Martie 2013
In primul rand ,multi dintre voi aveti dreptate cu privire la multe dintre descrierea firmei BOS..sunt multe chestii care ar trebui schimbate, dar nu judecati toate departamentele pentru ca habar nu aveti ce munca si responsabilitati se duc acolo...stiti doar treaba operatorilor si hai sa fim seriosi..eu trageam in linie ca un hamal..si nu am adus asemenea injurii in special cand habar nu aveam de activitatea de la birou si responsabilitatile pe care le presupune..am fost avansata pentru ca am meritat, pentru ca mi-am dat interesul...daca cel putin 2% dintre voi si-ar da interesul ati avea o sansa mai buna..insa tot ceea ce stiti voi sa faceti e sa va plangeti ca niste babute..de ce nu incercati sa schimbati ceva ca si o echipa..stiti doar sa va plangeti pe la spate dar nici unul dintre voi nu are suficient curaj pentru a spune in fata...Pe de alta parte, sunt si foarte multi operatori care nici macar nu au habar sa isi scrie numele si are pretentii.Si ce sa mai spunem ca o lalaie toata ziua, nu respecta regulie interne care sunt pur si simplu de bun simt, etc..Nu va convine...usa e deschisa pentru toata lumea nu e nimeni tinut si legat cu lanturi la picioare...Reveniti-va si realizati ca MUNCA in orice domeniu nu e roz..Nu faceti absolut nimic daca scrieti niste comenturi de genul si in special, oameni care vor merge sa se angajeze vor fi destul de multi, nu sta BOS-ul in nici unul dintre noi...