Forum despre BRD - Groupe Societe Generale

fauna-corporatista Marti, 27 Mai 2014

felicitari OANA !
operator ghiseu pe 1700 ron + bonuri . imi vine greu sa cred :)
Poate esti pe " echipa mobila " sau " consilier clientela "

felicitari inca o data si sa te bucuri de acest moment . Mult succes in cariera .

fauna-corporatista Miercuri, 4 Iunie 2014
@Cyprien
in FO multe norme care se actualizeaza continuu
foarte mult stress pentru ca lucrezi cu clientii / bani sau cu acte in general
mult stress din partea sefilor care iti cer miliarde de raportari si vanzari
in general trebuie sa bagi pe gat clientilor produse din oferta corporatiei .
ai buget repartizat la inceput de an // apoi esti monitorizat saptamanal privind gradul de realizare buget . Ai bugete clare pe toate produsele
mai trebuie sa faci si teren daca nu iti faci bugetele
sedinte peste sedinte in care esti facut pres constant , multa munca , clienti stresanti , multe proceduri neclare , sefi nemultumiti
toate normele sunt facute in asa fel incat tu ca si om din FO sa fii vinovat pentru orice eroare
In rest incasezi salariul la timp , promisiuni peste promisiuni de promovare
intreaba-i si pe colegii tai care e atmosfera de lucru sa-ti spuna ei live cam despre ce e vorba
Pe forumuri se scriu verzi si uscate
In FO singurul job okay este cel de consilier corporate - aici poti invata multe si poti pleca dupa 2-3 ani in alta parte pe bani adevarati .
in rest operator ghiseu , consilier clientela persoane fizice , consilier imm , responsabil agentie sau director agentie in opinia mea nu se merita pentru un om cat de cat cu capul pe umeri si care are o inteligenta mult peste medie .
BRD in FO este in momentul de fata un fel de hoarda sau ceata plina de oameni 100 % dependenti de sitem pentru ca acesti oameni au imprumuturi foarte mari iar o eventuala plecare a lor ar insemna colaps financiar individual . Daca pleci din brd rata iti creste cu 70-80 % iar salariul oferit de o alta banca in cel mai bun caz creste cu 10-20 % in conditiile actuale de piata
Implicit daca esti dependent de un sistem ajungi sa faci orice numai pentru ca sa-ti primesti salariul si sa nu fii dat afara . Oricum amenintare constanta in acest sens va fi intotdeauna daca nu-ti faci bugetul ...acest sac fara fund . Majoritatea sefilor sunt 200 % spalati pe creier si nu vad altceva in afara culturii corporatiste . Multi au facultati particulare terminate pe la 30-40 de ani si dogoresc de inteligenta ...insa au o mare calitate " capacitatea de a te stresa la maxim "
Sistemul numeste " stres la maxim " ca fiind " motivare "

inca ceva : mai ai un bonus anual care din pacate nu stii pe ce criterii se acorda . Adica nu e reglementat in mod clar si obiectiv la inceput de an . se acorda asa ... dupa bunul plac al sefilor si dupa profitul facut de organizatie
Succes tuturor in cariera !
marcel Marti, 1 Iulie 2014
suna sau nu cineva sa iti spuna da sau nu?multumesc de raspuns!!!
ina Miercuri, 2 Iulie 2014
Pt Marcel
daca te referi la un telefon din partea lor pt a-ti spune daca ai fost sau nu acceptat, raspunsul este NU, doar daca ai fost tu cel ales! Cel putin asa s-a intamplat in cazul meu..
rox Joi, 10 Iulie 2014
Buna...Cum a fost Catalina la interviu? Cu privire la interviul de o ora in ce consta? Va multumesc!
Gabriela Joi, 10 Iulie 2014
Buna tuturor! Legat de postul de Teleconsilier din departamentul de Contact Center stiti ceva detalii? (atmosfera de lucru, salariu).. Va multumesc!
incasuntoptimista Vineri, 18 Iulie 2014
Buna,Aveti idee cat e salariul pt ofiter popriri si care e programul si atmosfera la servici??Multumesc mult!!!
Cyprien Sambata, 19 Iulie 2014
Citesc forumul cu foarte mult interes, pacat ca nu sunt decat putini cei care posteaza si isi exprima punctul de vedere. In alta ordine de idei, atat timp cat doresti sa lucrezi ...
Alex Miercuri, 13 August 2014
Stie cineva cat este salariul pe postul de Agent Servicii Clienti Recuperare?si daca se merita sa merg la interviu?Multumesc
liviu Miercuri, 13 August 2014
Alex, Salariul ii cuprins in intervalul 900 - 1200 net / luna ! Acuma depinde in ce oras va fi postul, 8 ore sau 4 ore .
Alex Miercuri, 13 August 2014
Mersi pentru informatii liviu, postul este pentru Bucuresti.Alte informatii despre interviu? Cum este colectivul daca stie cineva?
freestye Vineri, 19 Septembrie 2014
salut...maine am un interviu e postul de operator de ghiseu...m am mirat ca m au chemat pe mine,,fiind studenta ,fara experienta ,la interviu...ce intrebari mi ar putea pune? la ...
Adrian Miercuri, 1 Octombrie 2014
Care este salariul ptr postul de Reprezentant Customer Care?
bankeru Sambata, 11 Octombrie 2014
contabil sau economist in bcr / brd ce pachet salarial are?
kiwi Sambata, 18 Octombrie 2014
Am lucrat in Brd, postul Operator ghiseu universal, salariul 1400 RON brut + bonuri de masa. Atmosfera insuportabila, ore suplimentare neplatite, multa bataie de cap.  ...
aaa Luni, 17 Noiembrie 2014
BRD-ul m-a invatat sa lucrez responsabil si sa respect oamenii ce lucreaza cot la cot cu mine. Da, stresul este mare, dar odata integrat in sistem incepi sa intelegi ca fiecare ...
andreea Luni, 17 Noiembrie 2014
Buna seara, Are idee cineva cam ce viata are un consilier clientela small business in brd??? ma puteti ajuta cu un raspuns ?? multumesc anticipat!
mihaela - simona Vineri, 21 Noiembrie 2014
Buna ziuaLa anagajare in BRD se solicita recomandare de la fostul angajator ( tot banca)?In cazurile voastre cum a fost?Multumesc!
ani Miercuri, 26 Noiembrie 2014
@ mihaela simona Am lucat in BRD, nu mi-au cerut recomandare de la ultimul loc de munca, desi am lucrat tot in banca.NU stiu ce oferta ai primit, insa daca lucrezi la o alta banca ...
Adi Joi, 27 Noiembrie 2014
Eu am fost la interviu la BRD pentru teller si ofereau 1400 ron net, fara bonuri de masa.