Forum despre Bunge Romania

Anca Marti, 29 Octombrie 2013
Mai multe detalii, va rog..Conditii de munca, salariu, pozitii, posibilitati promovare, sefi..Multumesc
attila Miercuri, 13 Noiembrie 2013

Salariul poti incerca sa-l negociezi la sange la inceput, posibilitati de promovare zero.
Au o imagine foarte proasta pe piata printre firmele de recrutare.
Ce departament te intereseaza?

Paul Luni, 27 Ianuarie 2014
Despre postul de Trading and Execution Trainee stie cineva ceva? salariu, conditii etc?
je Marti, 28 Ianuarie 2014
Am fost la interviu...parea o firma serioasa. N-am mai auzit nimic depre ei desi au spus ca revin cu un raspuns, oricare ar fi el. HR in Romania ....imaginea unei firme e lasata pe mana unor hr-iste de cele mai multe ori incompetente. Acum nu stiu ce sa va zic despre mediu..parea o firma ok, am intrebat-o pe tipa de la receptie: ''cum e aici'' si ea a zis: ''e bine''. Probabil am cerut prea multi bani, ca eram mai mult decat potrivit pentru job. Am primit la interviu informatii despre firma: se poate promova in interiorul companiei (asa era si deschisa pozitia pe care concuram), se lucreaza pe banda rulanta, nu este un program rigid. Bafta!
Paul Joi, 30 Ianuarie 2014
Daca ai aplicat pt postul de Trading execution trainee, ce salariu ai cerut? Ce intrebari au fost la interviu? Teste ceva? ms frumos
jr Joi, 6 Februarie 2014

este grup portughez..la fel la martifer si prio agricultura.

tot eu Miercuri, 10 Decembrie 2014
Care sunt conditiile si salariile in departamentul mentenanta? Am auzit ca au un sistem super nou de management si utilaje destul de noi.
lucipopescu321 Marti, 9 Iunie 2015
Salutare,
Compania este americana,doar fabrica de la Lehliu este in coproprietate cu grupul portughez Martifer.Salariile trebuie negociate la angajare,dupa nu prea mai exista sanse sa ti se mareasca salariul.In functie de departament exista atat oameni profesionisti cat si oameni care nu prea stiu de ce sunt pe acolo....departamentul de hr este la pamant,nu stiu absolut nimic din ceea se intampla in companie,au o parere foarte buna despre ele dar nu se implica absolut deloc in problemele angajatilor.Salariile sunt sub nivelul concurentei si echipele pe fiecare departament sunt sub dimensionate in raport cu volumul de munca ceea ce duce evident la un program prelungit si cam adio viata personala...daca va intereseaza si altceva va pot raspunde....
JiJi Miercuri, 16 Septembrie 2015
Bunge Lehliu - Total de acord cu cele de mai sus. Lipsa sanse promovare sau marire salariu, atmosfera de lucru descurajanta, management la pamant, HR-ul prezinta una la interviu si alta ti se serveste in fabrica, nu se pune pret pe valoarea umana, concedieri fara motiv si evaluari subiective, cumulate cu un volum foarte mare de munca in lipsa personalului suficient.
crm123 Joi, 24 Septembrie 2015
Ce salarii sunt pe pozitia de Account Receivable?
vasilica2 Sambata, 11 Iunie 2016
Partea buna: este totusi o multinationala si salariile, asa cum sunt, nu au intarziat niciodata. In ultima perioada, atmosfera este din ce in ce mai tensionata, fiind zile cand se anunta pana la 3 demisii. Oamenii vin si pleaca si nu se mai pot forma echipe. Nu as recomanda compania unei persoane apropiate, decat daca are nevoie urgenta si nu are alte posibilitati. Se tipa destul de mult la oameni, oamenii sunt demotivati si demoralizati, managementul fiind incapabil de a le da o directie si astfel se lucreaza intr-un haos general. Legat de HR, am avut cateva discutii, se pare ca fara rezultate. Este prezent si isi face simtita prezenta in timpul concedierilor, foarte dese mai nou...