Forum despre Capgemini Romania

CiCi Joi, 10 Ianuarie 2013
Aveti idee cam ce intrabari sunt la interviul telefonic?
ank Vineri, 22 Februarie 2013
chestii generale despre tine, in lb.straina sa dovedesti nivelul scris pe CV
cati Vineri, 15 Martie 2013
Puteti va rog da mai multe detalii despre interviu....mie mi s-a specificat ca vor fi 40 de intrebari din domeniul IT...si cam atat....in rest,program de noapte si alte detalii nu mi s-au furnizat.Va multumesc anticipat
IncaUnul Miercuri, 10 Aprilie 2013
salutare lume! despre ce bani vorbim la firma asta pentru iasi?
Se merita sa ma mut din bacau pentru un job la capgemini?
Cum e testul de 40 intrebari IT?
Multumesc si bafta tuturor
just me Miercuri, 8 Mai 2013
Rugaminte pentru cei care au participat la interviul IT: ne puteti spune si noua mai precis ce fel de intrebari contine acest interviu,care sunt cunostintele in IT pe care ar trebui sa la detina un viitor angajat?Mersi anticipat!
Je Luni, 7 Octombrie 2013
Salutare. Poate cineva sa ofere cateva informatii despre postul de senior customer advisor? Ce cunostinte trebuie sa aiba si care ar fi nivelul salarial? Multumesc
elev silitor Vineri, 8 Noiembrie 2013
in afara de mari cunoscatori IT carora li s-a parut prea simplu, a mai fost cineva pe la firma asta?
niste conditii minimale de civilizatie gen aer conditionat/caldura, hartie igienica ofera?
sau sunt tot low-cost precum SCC?
Me Vineri, 22 Noiembrie 2013
Contractul e pe durata determinata la inceput? Se ofera training de specialitate sau au pretentia sa le stii pe toate din start? Sunt si oameni trecuti de 30 de ani sau doar pusti , proaspat absolventi?
Gabi Duminica, 12 Ianuarie 2014
Intrebari: 1.in consta interviul pentru postul "customer service" cu limba franceza?
2. daca puteti sa imi dati detalii despre salariu, program?
ggg Miercuri, 19 Februarie 2014
stie cineva ce program de lucru au cei de la suport?
test Joi, 10 Aprilie 2014
salariile nu sar de 1200-1400 lei ca si incepator. daca stii doar engleza chiar mai putin de atat.
in general se face suport in ture, 24 ore din 24 fara lucru in weekend exceptand noaptea de vineri pana sambata dimineata. in cazul in care nu ai experienta in campul muncii si vrei sa acumulezi ceva experienta este bun pentru inceput (de genul 1-2 ani). daca ai deja experienta te sfatuiesc sa cauti in alta parte. legat de beneficii....aproape nimic, iar ce se considera a fi sigure si acelea sunt cu intarzieri bineinteles din diverse motive puerile.
Comentariul este valabil pentru capgemini Iasi.
CCD Duminica, 20 Aprilie 2014
Capgemini este un angajator care iti da tot salariul pe cartea de munca, care nu intarzie niciodata cu plata salariului, care iti da si bonuri de masa. Ce mai vreti? In ceea ce priveste salariul, ganditiva ca daca ar fi sa dea de la 1000 euro in sus, de ce nu i-ar da in tara la ei, in loc sa vina sa investeasca intr-un oras precum Iasi-ul?

Dezavantajele sunt ca nu are legatura cu ce studiezi la facultate (gasesti in firma multi absolventi de Litere, Inginerie, Chimie, Marketing etc. care au dat de un loc caldut si care le asigura traiul si stau aici mai mult decat trebuie, distrugandu-si practic viata), faci ture de noapte daca clientul nu este exclusiv euripean si foarte multa birocratie idioata...care probabil ca are loc in toate firmele de outsourcing
bam bam Miercuri, 23 Aprilie 2014
Salut,

Ma intereseaza urmatoarele aspecte:
- Un prag salarial pentru pozitia de consultant implementare IT pe IBX business solutions?
- diurnal in tara
- diurnal in afara tarii
- conditii de cazare
- alte beneficii
- work/ personal life balance
- orice alt aspect care considerati ca m-ar putea ajuta

Multumesc,
una Marti, 3 Iunie 2014
ce presupune un test IT la Capgemini? si care sunt turele de lucru? stiu ca se lucreaza si noaptea
mersi
ex-ibx Marti, 24 Iunie 2014

@bam bam
Minim 5000 RON NET
- diurnal in tara : diurna legala pentru tara respectiva (nu sunt delegatii in tara)
- diurnal in afara tarii : diurna legala pentru tara respectiva
- conditii de cazare : e in functie de proiect si de project manager-ul proiectului
- alte beneficii : stres :) Orele suplimentare se platesc dublu sau se ofera dublu ca ore libere. Prost e ca e greu de gasit o perioada in care iti poti lua liber.
- work/ personal life balance : depinde de rolul pe care esti si de seful direct.

eu Marti, 30 Septembrie 2014
Capgemini
-Un post de Customer Service Advisor pe Engleza e platit 1200 lei + bonuri de masa de 180/190 lei. Pentru alte limbi, franceza, spaniola, pretul mai sare putin.
-Asigurare medicala inclusa
-Da, exista aer conditionat, caldura, apa calda la baie, masina de cafea si ceaiuri, apa de baut, si reduceri la food court pe baza unui card partener
-Programul depinde foarte mult de proiectul pentru care ai fost selectat. Exista proiecte cu ture exclusiv de zi, de luni pana vineri, si proiecte cu ture de noapte. Daca nu doresti ture de noapte iti poti exprima aceasta dorinta inca de la phone screening.
-nu se stau ore suplimentare, ba dimpotriva, esti incurajat sa pleci la sfarsitul programului. Daca se cer ore suplimentare, se platesc dublu.
Ce as dori sa precizez e ca sunt discrepante mari intre proiecte. E aproape ca si cum ai lucra in alta companie.

Capgemini e o rampa excelenta de lansare, sansele de promovare interne sunt mari, iti platesc certificari de limba si tehnice.
lidia Miercuri, 1 Octombrie 2014
Interviul pe IT este intr-adevar o bataie de joc pentru timpul tuturor....
nice Luni, 20 Octombrie 2014
Imi puteti spune mai exact in ce constantly testul IT??multumesc!
interviu IT Marti, 21 Octombrie 2014
Ati putea da detalii despre interviul IT? In loc sa va plangeti neproductiv, poate puteti ajuta pe altii.

Multumesc!
Maria Miercuri, 29 Octombrie 2014
Stie cineva care este salariul pentru un consultant in limbile italiana au franceza?