Forum despre Carrefour Romania

georgi Miercuri, 30 Aprilie 2014
Stie cineva ce salar au cei de la scanning preturi??
bby Miercuri, 7 Mai 2014
Am auzit ca cei care lucreaza noaptea ajung cu sporurile la 2700 de lei chiar daca salariul net trecut in cartea de munca este 970 de lei brut. Este adevarat?
dori Vineri, 23 Mai 2014
atributiile unui agent monitorizare preturi si salariu,imi poate spune cineva?
Tudorica Marti, 5 August 2014

Pentru postul de operator supraveghere salariul este 800 lei si bonuri.

In prinicpiu trebuie sa controlezi tot ce misca in magazinul ala, ce intra ce iese, daca nu e nimic stricat pe undeva, daca s-a umplut pubela sa faci cerere sa vina sa aduca alta,.

Program de la 7 la 15:30.

timi Miercuri, 6 August 2014
buna ziua!
imi poate spune cineva cam care este salariul pentru un manager de department?
axelshrek Marti, 26 August 2014
eu am facut practica in carrefour berceni ,la raionul brutarie-patiserie ,iar angajati de acolo si doamna de la resurse sunt foarte de treaba!
val Sambata, 30 August 2014

am lucrat candva la carrefour...lucrator comercial la bancul de probe si garantii...
am ajuns sa gandesc asa:
~ poti fii promovat si poti ajunge sa castigi mai bine daca reusesti sa treci peste rautatile colegilor si ale superiorilor (care nu intodeauna sunt foare calificati/ profesionisti).
Totul este sa iti stabilesti obiectivul carierei si sa ramai focusat pe el.

Acum sunt in situatia de a cauta alta provocare in cariera si pentru ca mi-a placut domeniul, analizez a nu stiu cata oara experienta carrefour.
As fi tentat sa ma intorc...dar nu as mai lua-o de la zero (lucrator comercial)

Desi s-a mai intrebat, am sa repet si eu: cam ce salariu are un manager de departament ? sau un manager de raion ?

Toate cele bune

anonim Vineri, 5 Septembrie 2014
Salut , am si eu o intrebare pt cei care lucreaza la carrefour in prezent , eu am primit prima de casatorie , daca demisionez va trebui sa returnez banii ? Cat timp trebuie sa stau la ei ca sa nu returnez banii ?
Vali Miercuri, 17 Septembrie 2014
Am cateva ore de cand am parasit Carrefour Vulcan!
Am fost angajat ca Lucrator Universal, salariul este de 970RON + bonuri in valoare de aproape 200RON(bonurile pot fi folosite in orice magazin).
Am avut parte de colegi extraordinari, un manager de.departament foarte de treaba, sefii de echipa isi vad de treaba lor.
Imi pare rau ca am plecat dar am tras cat am putut de mult.

Daca aveti intrebari, voi raspunde cand mai intru pe aici.
c Miercuri, 17 Septembrie 2014
970 ron este salariul net?
kim88 Vineri, 19 Septembrie 2014
nu trebuie sa returnezi banii pt casatorie din ce stiu
@ anonim Vineri, 19 Septembrie 2014
Anonim,

Banii primiti de la firma pt casatorie, nasterea unui copil, deces nu se dau inapoi de angajat la incetarea raporturilor de munca cu angajatorul !
Dragos Marti, 7 Octombrie 2014
Buna ziua,
Stie cineva venitul lunar al unui director de magazin?
Am inteles ca ar fi aprox. 4.000eur + masina (VW Passat B7) + locuinta.
Anonim Marti, 7 Octombrie 2014
Buna..stie cineva in ce consta interviul pentru sediul central departament administrativ? Si care sunt salariile?
Va multumesc anticipat?!
Stefan Marti, 7 Octombrie 2014
Salut! M-au sunat si pe mine de la Carrefour Pantelimon astazi,ca sa ma duc maine la interviu,adica cred ca ma angajeaza! dar intrebarea mea este,daca este cineva care vrea sa imi raspunda,este urmatoarea: ce salariu o sa am la vanzator mezeluri,in anuntul lor pus la iesirea si intrarea in magazin scrie "operator vanzari"! Vai ce frumos suna,de zici ca e cine stie ce post....in fine...stie cineva cam cat platesc cei de la Carrefour pt un asemenea post?? Ca tind si eu sa cred ca este un salariu cat de cat un pic mai mare fata de un "lucrator comercial",nu?? zic si eu parerea mea doar!! In fine...oricum o sa merg maine la interviul programat,si daca nu imi raspunde nimeni,aflu maine sigur!!
Anonim Miercuri, 8 Octombrie 2014
Stie cineva care sunt salariile in centrala.?
vasile Duminica, 12 Octombrie 2014
ptr director de magazin , stiu situatia de acum 3-4 ani :

grila de la 2000 de euro net + masina+ telefon , casa ti-o plateai singur - ei nu asigura., directorul stagiar avea 1000 euro.

manager dep de la 2500 ron net, prima grila
Gaska Luni, 24 Noiembrie 2014
Va salut.Imi poate da cineva cateva detalii despre program de lucru,activitate in sine,salarizare in cadrul unui centru logistic Carrefour pentru o pozitie middle level(team leader,supervisor)?Va multumesc.
Devil Luni, 1 Decembrie 2014

Eu am fost contactat de cei de la Carrefour pentru postul de manager de raion, post care necesita studii superioare (pe care le am si nu mai vorbesc de experienta in domeniu) iar cand am ajuns la interviu mi s-a oferit o mare surpriza...mi s-a spus ca de fapt postul e de lucrator comercial in rezerva (post pentru nu ai nevoie decat de 4-8 clase, doar e munca de necalificat).

corina Vineri, 9 Ianuarie 2015
E adevarat ca se inchide Carrefor-ul din mall din Targu-jiu?