Forum despre Carturesti

Lola Marti, 9 Aprilie 2013
Hello,

Stie cineva ceva de salarii/mod de lucru pt filiala din Cluj? Merci!
Ama Sambata, 13 Aprilie 2013
Nu are nimeni nicio parere despre lucrul la Carturesti?
Alex Joi, 4 Iulie 2013

Librar 800 RON

anonim Luni, 5 August 2013
salariu 800?
program?

managerii se angajeaza sau se promoveaza cei din interior?
eu Miercuri, 23 Octombrie 2013

salariul si acum in 2013 e de 900 ron si cica posibilitate de marire.

anonim Sambata, 2 Noiembrie 2013
program?
someone Marti, 10 Decembrie 2013

Am fost si eu la test la Carturesti. L-am luat si apoi m-au chemat la interviu. Unde mi-am dat seama ca sunt supracalificata pentru job-ul ala. Lucrezi de dimineata pana seara, ai un orar complicat, saptamana scurta, apoi saptamana lunga si un salariu care nu mi s-a comunicat. Mi s-a spus clar ca nu e un job pentru mine, ci pentru studenti.

Elena Luni, 30 Decembrie 2013
Eu am fost la interviu in vara lui 2012 pentru Carturesti IASI.
Programul de lucru este ca si programul de la iulius mall sau palas mall si anume 10-22 zilnic. Programul este pe ture, de 4, 6, 8 sau 12 ore pe zi, in functie de cum stabileste managerul. Salariul de atunci era de nimic, si anume 700 ron fara vreo certitudine de marire (acum poate e diferit si poate e si in functie de oras). Ca si sarcini te ocupi de aranjarea cartilor si produselor pe rafturi, curatenie, lucru cu casa de marcat, deschidere si inchidere librarie. Posibilitatile de avansare sunt mici in iasi si asta numai daca cumva pleaca managerul de librarie.
Student Duminica, 12 Ianuarie 2014
Exista un job si ptr studenti la Carturesti? Ceva de genul cateva ore pe saptamana, avand in vedere ca mai exista si facultatea. Multumesc:)
Mihai Joi, 18 Septembrie 2014

Am fost si eu la interviu la Carturesti, chiar recent la un Carturesti din provincie. Din pacate, salariul nu este nici macar de 800 ron.. ESTE DE 700 RON !!!