Forum despre Cegeka Romania

fost_angajat Miercuri, 3 Iulie 2013
Se merge din cate stiam la suport tehnician pe engleza, nu exista doar romana evident.
Salariile sunt un pic peste salriul mediu, dar mai mari comparativ cu un post entry level la alte firme
sys Luni, 22 Iulie 2013
are cineva idee de cat este salariul net pentru un system engineer wintel la cegeka?
sys2 Joi, 25 Iulie 2013
Salariile variaza la sys engineers in functie de experienta si skills. Nu sunt angajat dar am fost la interviu si te intreaba cat vrei. Poti spune orice suma, atat timp cat nu e nesimtita raportandu-te la nivelul tau. La urma urmei ei aleg dar tu poti cere putin si sa pari nevaloros, sau sa ceri mult, cateva mii de roni bune, si sa poti parea valoros si interesant, cel putin cat sa te cheme la urmatorul interviu.
Totul se decide la interviul tehnic daca ai fost suficient de interesant sa te cheme :)
Mario_12 Marti, 30 Iulie 2013
Eu am fost la ei la interviu acum cateva zile. initial i-am refuzat, insa apoi un amic mi-a recomandat sa ma duc si am zis why not. Testul foarte interesant, interviul tehnic este cu 2 baieti care chiar stiu meserie, iar la hr o discutie placuta. Nu stiu daca am trecut, dar mi-ar placea sa descopar mai multe lucruri despre ei. Mi-au lasat o parere buna.
etien Marti, 30 Iulie 2013
Cateva intrebari de milioane. Ce salarii sunt ? Se ajunge la o 1500euro ?
Boytoy Miercuri, 31 Iulie 2013
Am cativa prieteni care s-au angajat la Cegeka si sunt multumiti de salarii. Si eu momentan sunt in proces cu ei pentru o pozitie de . Net developer. Acum depinde pentru ce pozitie aplici si cum vei fi evaluat tehnic
at_me_bis Miercuri, 31 Iulie 2013
Team Leader First Line - 4000 RON net
un adm Joi, 1 August 2013
Aveti idee pentru pozitia System Engineer se poate lucra part-time? sau remote. Am vazut ca au mai multe joburi soase pe networking/sys in intervale orare diferite :). Multumesc
Paul Sambata, 3 August 2013
Salariile variaza mult in functie de ce stii sa faci, cum negociezi si cat de mult are nevoie firma de tine in momentul ala.
Sys engineer e o pozitie de L3 cu responsabilitati mari, nu se lucreaza part-time si nici remote.
fuzzy Sambata, 3 August 2013
Salariile variaza in functie de bla-blauri. Spune ceva concret daca stii, aici nu se scriu povesti de Ion Creanga.
sysWintel Luni, 5 August 2013
A primit cineva oferta pt System Engineer Wintel ?, sunt curios ce salariu dau concret.
Multumesc
dadyboy Marti, 6 August 2013
Eu am fost in proces cu ei, au fost seriosi si prompti...Asta mi-a placut la ei, insa m-au dezamagit la partea salariala oferindu-mi cu 1300 Ron mai putin decat castig in prezent. Daca o sa lucreze la salarii poate vor reusi sa angajeze cat zic ca vor sa angajeze.
sysadmin Miercuri, 7 August 2013
am fost la ei pentru un post de system engineer. am avut un interviu de hr placut si apoi un test tehnic. testul overall e interesant, te pune sa iti folosesti mintea si nu e axat doar pe teorie. astept sa vad ce sa intampla mai departe, dar prima impresie e ok...
sysWintel Joi, 8 August 2013
@dadyboy: ai putea spune te rog suma exacta sau macar rangeul in care te-au situat (ex. 6000 7000, 7500 8000 RON) ? asta daca nu sunt indiscret.
Multumesc anticipat.
george Miercuri, 28 August 2013
Am fost la interviu si a fost destul de ok, astept sa ma anunte daca continuam discutiile. Dureaza mult pana primesti confirmarea finala?
bulk Joi, 29 August 2013
Cat e salariul pentru un Support Tech?
Sonic Joi, 29 August 2013

Eu am fost la interviu la ei acum cateva luni pentru postul de Support Tech si i-am refuzat atunci. Acum as fi preferat sa nu fac asta. Ma gandesc sa le scriu sa vad daca mai au ceva disponibil.

@ bulk: Salariul oferit este decent (nu il spun din mai multe considerente). Cel putin asa l-am perceput eu in comparatie cu ce ti se spunea la interviu ca ai de facut. Iti ajunge si de chirie si de iesit in oras.
Roxio Vineri, 30 August 2013
De obicei CEGEKA pun anunturile clar in Best Jobs sau alte site-uri. Posturile de Support Tech asa la modul general nu exista. Exista nivel de suport pe mai multe nivele si pe unele categorii de infrastructura IT in CEGEKA. Pe ce ai dat tu @bulk?
bulk Vineri, 30 August 2013
Eu am fost pentru first line
Angajat Sambata, 7 Septembrie 2013
Motivele principale ale angajatilor care pleaca sunt de natura salariala.
Totusi noii angajati sunt multumiti de salariile primite din moment ce au acceptat ofertele.
Exista exemple concrete de oameni care au evoluat in cadrul companiei de la 1st line pana la 3rd line sau au ajuns pe pozitii de management.

Overall... Salariu competitiv, colegi - oameni, bonusuri (bonuri de masa, decont transport, sala de fitness, piscina, abonament medical, masaj, training-uri interne si externe.... dar daca nu-ti convine esti liber sa pleci sau sa refuzi oferta.