Forum despre CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

ana-maria t. Vineri, 23 Septembrie 2011

Incerc sa-mi caut ceva de lucru. As vrea sa aplic la CGS mai ales ca sunt aproape de unde stau si as vrea ceva part-time

nicky Sambata, 1 Octombrie 2011

O gramada de munca, stres si asta pe salariu mic. bine acum depinde si de proiect. unele sunt bine platite, dar.... in principiu daca ar fi mai bine organizati ar fi un mediu normal. bafta !

Mele Luni, 10 Octombrie 2011

Au schimburi de noapte, unii sefi aiurea si salariu mic.

roby Marti, 11 Octombrie 2011
am auzit si eu de salarii mici, ma rog, mai mici ca la genpact sau accenture de ex :)
Mirela Marti, 11 Octombrie 2011

Eu am o prietena care a lucrat pe engleza si avea acum un an avea 20 de milioane in mana - era si primul ei job.

Matei Vineri, 14 Octombrie 2011
@Mele: si daca sunt schimburi de noapte, acestea cum se platesc? se lucreaza si in weekend si daca da cam cate weekenduri pe luna si evident as dori sa stiu daca se platesc dublu sau cel putin diferit de normal. va multumesc.
Mele Vineri, 14 Octombrie 2011
Matei, nu stiu detalii de genul asta. Oricum, legea spune ca cei care muncesc in weekend ori sunt platit 200% ori 2 zile consecutive libere in timpul saptamanii.
Keo Duminica, 16 Octombrie 2011
hehe, imi aduc aminte de cand lucram pe unul din proiectele de la ei, pe spring, maxim 10 telefoane pe zi mai mult plictiseala :) dar asta se intampla prin 2010, acum nu mai stiu am plecat. oricum e un start bunicel la cgs insa depinde foarte mult de proiectul pe care esti si de managerul pe care il au.
Maria Vineri, 28 Octombrie 2011

scurt si la obiect: am plecat dupa 2 luni jumate (din care o luna jumate a fost trainingul) deci am ramas foarte foarte dezamagita de CGS. management slab. in schimb trainingul foarte util pt mine pt ca am invatat lucruri pe care nu speram sa le invat in domeniul IT.

Oana-Maria Sambata, 29 Octombrie 2011
la angajatari de top de azi de la sala palatului nu era asa inghesuiala la CGS cum era la HP, Genpact sau Accenture de ex. nici la WNS nu era cine stie ce :)
michel Joi, 10 Noiembrie 2011
bai fratilor se impute treaba cu locurile de munca. greu se mai gaseste ceva, stiu engleza foarte bine am terminat universitatea din buc si incerc sa apuc si eu ceva. si aud multi care se plang ca piata e cam rece. una alta am un prins un interviu la cgs pt saptamana viitoare asa ca orice detaliu imi va fi de ajutor. eu voi reveni cu impresiile mele. michel
canaf Marti, 24 Ianuarie 2012
lume, s-a ajuns la salarii de nimic in brasov. serios d-abia iei zece milioane desi stii o limba straina :( si asta nu e doar la cgs, se pare ca e peste tot :((((
angel Miercuri, 1 Februarie 2012
pe ce limba straina ai tu oferta de 10 mmilioane? engleza sau ce poate sa fie? banuiesc ca salariile in brasov sunt un pic mai mici decat in bucesti, nu e vorba doar de cgs.
Ioana Luni, 13 Februarie 2012
as dori sa stiu si eu ce pozitii sunt disponibile la CGS Brasov si in special ma intereseaza pe limba spaniola ce proiecte sunt si cam cat se plateste salariu full-time. gracias.
Erica Joi, 16 Februarie 2012
@Ioana: auzeam ca orange are externalizat ceva prin CGS si e ceva la brasov legat de asta. ca salarii nu stiu dar de management auzeam nasoale ;)
monik Miercuri, 7 Martie 2012

buna seara la toata lumea. am mai citit pe mai multe site-uri si de bine dar mai ales de rau de CGS. o intrebare scurta: ce proiecte sunt acuma la cgs (brasov) pe spaniola si daca au part time? ciao.

Ramona Marti, 27 Martie 2012
si pe mine ma intereseaza daca e ceva la CGS in brasov pe spaniola. stiti va rog?
int Joi, 29 Martie 2012
Aveti idee postul de Consultant vanzari prin telefon - cu cat este platit..in Bucuresti.
roggg Joi, 29 Martie 2012
citeam p-aici si... interesant ce sa zic.

chiar e bine de stiut chestii d-astea :)

@int: postul respectiv implica si limbi straine?
int Joi, 29 Martie 2012
nu cred....