Forum despre CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

Not a slacker! Joi, 19 Septembrie 2013
eu lucrez in CGS, si salariul este bun, nu este munca pe santier, trebuie doar sa vorbesti la telefon. daca si asta este prea greu de facut...nu stiu ce sa zic... care vreti sa va angajati..veniti, incercati, nu va convine ..plecati. e simplu.
spor la treaba tuturor!
flory24 Luni, 23 Septembrie 2013
Buna! Ce stiti legat de CGS. Daca nu mi se ofera demisia la zi si nu vreau sa indeplinesc preavizul, ce imi fac?
Andra Luni, 23 Septembrie 2013
Flory, ti se desface contractul de munca, dupa cateva zile de absenta, pe motive de indisciplina la locul de munca.Si nu va fi tocmai un atu pentru urmatorul/urmatoarele locuri de munca.Incearca sa ajungi la o intelegere cu ei, sa-ti scada din perioada de preaviz, astfel incat sa pleci pe cale amiabila:) Succes!
Marius Sebastian Miercuri, 25 Septembrie 2013
Buna! Lucrez la CGS Bv romana de mai putin de o luna; trainingul a durat o luna fara cateva zile; bineinteles ca nu ai cum sa le stii pe toate la perfectie din prima; trebuie sa te informezi inainte de a-i da un rapuns clientului; este dezamagitor faptul ca te pune sa recuperezi (stat peste program) in cazul in care nu te-ai incadrat in durata apelului, chiar daca ai multumit clientul si iti cere la finalul apelului ca vrea sa ia legatura cu tine cand va mai avea nevoie. Sunt dezamagit complet; nu imi vine sa cred sunt apreciati cei cu durata apelului corespunzatoare si care dau cu flit clientilor. Salariul este f mic in comparatie cu volumul de munca-700 + bonuri>full-time. Nu stiu sa isi aprecieze oamenii. Total dezamagitor
Mihai Neacsu Miercuri, 25 Septembrie 2013
Salut
Mihai ma numesc

Am fost selectat la un interivu cu cei de la CGS, astazi pentru vineri
Postul este de customer support with english

Este cineva care a dat testele, si daca da, ce presupun si cat de dificile sunt ?
Cam ce salariu ar trebui sa cer, mai ales ca este primul meu job
(experienta o am doar ca voluntar, de 3 ani, care din cate inteleg se noteaza ca experienta de munca)

Daca sunteti amabili sa imi dati un e-mail la : neacsumihai2009@yahoo.com, sau un apel la 0765508367

Va rog, daca ma contactati, sa nu incepeti cu lucruri de genul : nu te duce, nu se merita, si asa mai departa
Daca sunteti amabili sa imi furnizati informatii, apreciez,

Toate bune
... Miercuri, 25 Septembrie 2013
Depinde de proiect. Eu pe lb engleza am 1500 in mana full time
Neacsu Mihai Joi, 26 Septembrie 2013
Poti sa imi dai niste ponturi, gen care proiect e mai bine platit ,care e mai prost ? asta daca stii
Neacsu Mihai Joi, 26 Septembrie 2013
eventual si niste informatii despre teste
ma intereseaza cele pe tehnic, ca am inteles ca o sa primesc si unul dinacela
IOANA Joi, 26 Septembrie 2013
ASTAZI S-A DUS SI PRIETENUL MEU LA INTERVIU , ARE CUNOSTINE DE ENGLEZA SI FRANCEZA SCRIS SI ORAL, ACUM SA VEDEM CE SALARIU PRIMESTE SUNT F CURIOASA
Neacsu Mihai Joi, 26 Septembrie 2013
O sa va dau si eu un feedback, maine , dupa ce merg la interviu
Neacsu Mihai Joi, 26 Septembrie 2013
Intre timp, daca primiti informatii despre teste, de la cei care au fost la interviu, as aprecia daca le-ati impartasi, si cu mine
moka Vineri, 27 Septembrie 2013
iar vorbiti de salarii si scrieti ”700 e prea outin”...pai cine va pune sa faceti contract atunci? atata timp cat firma are destui oameni care sa lucreze pentru 700, nu va mari oferta la salariu...e la mintea cocosului.
iar despre firma in general....de vreo 6 luni sau poate mai mult stau anunturile cu joburi vacante pe internet. voi de ce credeti ca sunt tot timpul joburile vacante?
ati platit ceva ca sa mergeti la interviu? daca nu, atunci de ce tot tremurati atata de emotie? mergeti la interviu si gata. acolo veti vedea daca e greu sau usor si ce fel de intrebari se pun.
interviul nu va obliga sa faceti nimic, nici daca treceti de el. interviul nu-i un examen pentru care inveti dinainte. angajatorul nu vrea sa vada daca sunteti pregatiti pentru interviu. pe el il intereseaza sa gaseasca oameni potriviti, iar criteriile le stie doar el. voi nu veti afla criteriile astea, ci doar rezultatul: sunteti sau nu angajati...
singurul lucru care va obliga la ceva este contractul
Neacsu Mihai Vineri, 27 Septembrie 2013
Eu am semnat dupa interviu, cu ei , pentru 1800
Am dat testul, am discutat cu HR-ul, si dupa cateva minute cu manager-ul, si 20 de minute mai tarziu, am semnat deja contractul
Se face o echipa noua, pe Sprint

P.s : Eu abia am terminat liceul si sunt la facultate, si am semnat pentru 1800, si nu am experienta in munca, si ca nu sunt salarii bune
kim Vineri, 27 Septembrie 2013
mihai in ce oras?
Neacsu Mihai Vineri, 27 Septembrie 2013
Bucuresti
alexavicj Sambata, 28 Septembrie 2013
Ce pot sa va zic. DIn punctul meu de vedere romanii sunt prea comozi. Mie mi se pare ca cgs-ul e ok.. Nu zice nimeni ca nu sunt team leaderi mai ales pe Sprint care sa fie de rahat. Sunt destui. Depinde de bafta ta daca ai ajuns pe proiectul asta. Dar ei ca firma sunt ok din punctul meu de vedere. SI eu m-am ferit de ei o vreme din cauza publicitatii negative dar acum am inceput trainingul si ce pot sa zic este ca o sa fac exact ce m-a sfatuit trainerul si anume sa imi trag singura concluziile odata intrata in program normal. Poate o sa am noroc sau poate lucrurile nu sunt atat de negre precum sunt prezentate.
Roxana Luni, 30 Septembrie 2013
Hello! Tocmai am primit un mail in care sunt anuntata ca miercuri voi sustine un interviu pe English&French Customer Support. Am citit parerile voastre si as vrea sa stiu daca aveti vreo idee cam despre ce ar fi vorba, detaliile primite sunt generale. De asemenea, daca salariul este ok, avand in vedere ca ar trebui sa stau in chirie in Bucuresti. Va multumesc!
Candidat Marti, 1 Octombrie 2013
Salutare,

Eu am fost astazi la interviu la sediul CGS din SemaPark. Ca si impresie generala va pot spune ca mi s-a parut ok. De la primire la interviu si mai apoi exit :)...am sustinut interviul pentru customer support for english. In prima faza mi s-a dat un test de engleza tip grila cu o singura varianta de raspuns, simplist de-altfel, in jur de 40 de intrebari. Dupa corectarea testului iti spuneau te pup pa pa daca nu raspundeai corect la cel putin 30 dintre ele sau mergeai in faza urmatoare. Anyway...dupa test m-a intampinat o domnisoara draguta alaturi de care am purtat o conversatie in engleza: de la fostele joburi, ce am facut, realizari, discutie libera etc. Dupa ce mi-a comunicat faptul ca din pctul ei de vedere totul este in regula m-a intrebat de asteptarile salariale. Am inteles ca salariul pentru entry level si in functie de nivelul lingvistic orbiteaza in jurul sumei de 1800 de lei plus bonuri. Postul este full-time si pentru proiectul Sprint, in night-shift.
Voi primi un raspuns pana in data de 14.10 atunci cand va incepe proiectul.
Deci ca si o parere personala este totul in regula pana acuma.
Sper sa va fi fost de folos aceste info.
O seara buna!
Neacsu Mihai Miercuri, 2 Octombrie 2013
Daca nu ti-a spus de o intanlire cu managerul, inseamna ca nu vei lua postul

Salariu pentru postul asta este de 1500
Candidat Miercuri, 2 Octombrie 2013
Mi-a spus si m-au si sunat dupa 2 ore sa imi stabileasca o intalnire pentru astazi cu managerul de proiect.
Sa vedem....