Forum despre CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

Candidat Miercuri, 2 Octombrie 2013
Iar salariul este negociabil...depinde daca te incumeti sa incepi o astfel de negociere ;)
Sebi Miercuri, 2 Octombrie 2013
Proiectul incepe pe 14, am inteles corect?
Corect.
Candidat Miercuri, 2 Octombrie 2013
Salutari. Revin cu feedback. Am batut palma cu ei pe 1800 ron cu tot cu sporurile de noapte plus bonuri.
Vlad Miercuri, 2 Octombrie 2013
Interviul cu managerul este tot in engleza?
@Vlad: da
alina Joi, 3 Octombrie 2013
contractul l-ati semnat pe perioada determinata?
Candidat Joi, 3 Octombrie 2013
@Alina: da, 6 luni
Bea Vineri, 4 Octombrie 2013
Am vazut parerile voastre si pot sa spun ca eu lucrez de aprox. 3 ani la CGS pe o limba straina si sa stiti ca suntem bine tratati. Am vorbit si cu persoana care lucreaza pe proiecte pe lb.romana si este adevarat ca situatia nu e tocmai roz insa nu neaparat din cauza salariului sau a job-ului in sine ci din cauza managementului care ii trateaza foarte rau.
Cred ca merita incercat deoarece nu pe toate proiectele este asa. Din punctul meu de vedere CGS-ul este o firma serioasa in privinta salariilor, a bonurilor si a modului de bonusare. Mult succes va doresc
buna Vineri, 4 Octombrie 2013
Buna! imi spune si mie cineva ce se intampla daca nu merg la interviu? va rog :* m-au sunat si eu am confirmat interviul..dar acum m-am razgandit..
@buna Vineri, 4 Octombrie 2013
Te executa silit =))))))))))))))))))). Stai linistit(a), ca nu-ti face nimic. Noi cand asteptam feedback-ul de la ei (si de fapt degeaba asteptam), cum este? Sa mai astepte si ei pe altii.
Candidat Vineri, 4 Octombrie 2013
Pur si simplu anulezi intalnirea telefonic cu persoana care te-a invitat la interviu
Ctrl Alt Delete Sambata, 5 Octombrie 2013
salut,are cineva idee de salarizare pe it helpdesk ? :D pentru support desk-ul lor
a mai fost cineva la interviu la sibiu ? cum a fost ?
cris Marti, 8 Octombrie 2013
hallo zusammen,

ma intereseaza doar cineva care lucreaza pe germana in sibiu. cum este mediul de lucru? colegi? managament? proiecte? salarizare? mersi
Valentin Miercuri, 9 Octombrie 2013
Salutare,

Am fost chemat azi la un interviu pentru postul Customer Support with English and Spanish. Voiam sa stiu daca a mai fost cineva la un astfel de interviu si daca da o/il rog frumos sa-mi ofere mai multe detalii legate de :
- interviu : sunt doua teste scrise si interviul doar in engleza sau e mixt?
si
- job : sunt cumva incluse si ture de noapte sau e doar program de zI?
De asemenea intrebarea este valabila pentru cineva care deja lucreaza pe acest post.
Multumesc frumos!
Rozi Miercuri, 9 Octombrie 2013
Am fost zilele trecute la un interviu la CGS Bucuresti, pe fran-eng customer support, test scris 50 intrebari (pentru engleza) - recomandare: atentie si nu va grabiti, nu este greu dar luati peste 30 din cele 50 intrebari, in sala s-a luat si 25 si au fost invitati frumos sa paraseasca cladirea :) (presupun ca, de regula, se obtin punctaje mari, avand in vedere ca functionara care a vazut rezultatul a parut socata de prestatia slaba). Daca e ok la scris, in 10 min va preia o alta d-soara draguta si vorbiti cam 10 - 15 minute diverse chestiute, gen experienta, cum va descurcati cu cei care apeleaza si fac crize etc etc, ce asteptari salariale aveti, daca va deranjeaza turele de noapte (majoritatea turelor pe USA asa sunt), ca se va lucra si de Craciun/ Revelion, ca liberele cam sunt in timpul saptamanii, ca nu prea mai e loc de viata sociala etc etc - salariile pe Sprint (cam asta e proiectul pe care fac angajari, se pare) se invart cam pe la 1700 lei, +/ - ... depinde. Atentie, asta a fost pentru Support - au domenii diferite, pe acest post nu se vinde nimic, nu se initiaza contactul, raspunzi la solicitari, reclamatii sau intrebari.

Spor si daca va mai pot ajuta cu detalii....

P.S. cei care merg mai departe au un al 2-lea interviu (a doua sau a treia zi) cu un team-leader sau project manager, tot in lb aleasa, gen engleza. Daca si aici e ok ....se bate palma.
anca Miercuri, 9 Octombrie 2013
valentin la englis si apnish pe night shift iei 20-21 in man ain fiecare lun a
am 6 luni de can lucrez
Valentin Joi, 10 Octombrie 2013
@anca: Ms frumos pt raspuns! Imi poti spune exact ce program de lucru ai? Ms
Mark Duminica, 13 Octombrie 2013
Buna am observat un comentariu anterior al cuiva Flory legat de demisie.
Demisia este un act unilateral nu bilateral prin care instiintezi angajatorul asupra deciziei tale. Angajatorul nu trebuie sa isi dea acordul , doar sa ia la cunostinta de ea , iar in functie de tipul contractului sa fie grevata demisia de o perioada de preaviz insa acest aspect nu este obligatoriu .
ioana Miercuri, 16 Octombrie 2013
Care este situatia acum la sibiu?si pe romana?va rog frumos....multumesc