Forum despre CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

gabyss Joi, 19 Decembrie 2013
sunt din FAGARAS si as vrea sa lucrez pentru CGS din BRASOV- trebuie sa fac naveta
am niste intrebari si va rog frumos pentru cei care cunosc firma sa imi raspunda
1. in ce consta interviul?
2. trebuie sa ai cunostinte tehnice sa lucrezi la ei
3.cum se lucreaza la ei CGS- cate ore si cum este platita romana si franceza
4.se deconteaza naveta si se dau bonuri ceva de masa
pentru cei care stiti situatia ,id de mess:tanarserios
lore Vineri, 20 Decembrie 2013
buna.are cineva idee cat este salariul pt lb franceza? Ms
fost angajat Sambata, 21 Decembrie 2013
@gabyss Vad pe net ca distanta e de 66 km dus. Ca sa iti deconteze cineva naveta pe 130 de km pe zi ar trebui sa fi cel putin manager. Sau daca nu vrei decontat, poti sa aduci cateva sute de lei de acasa pe langa salariul pe care il vei primi numai ca sa poti spune ca lucrezi la CGS.
O.P Joi, 2 Ianuarie 2014
In ultima vreme CGS-ul a devenit f selectiv in ceea ce priveste angajatorii ..asa ca daca va chema 100 de oameni la interviu, va angaja doar 10. Iar cine se bate in piept ca nu a fost la interviu desi a fost invitat si a aplicat sa stea frumusel acasa sa se uite pe pereti, ca nu ia niciun ban si e stress free. Mergeti, dragii mei si vedeti despre ce e vorba, vorbiti cu recruiterul in ce consta job-ul, aveti perioada de proba de 3 luni in care puteti pleca oricand. Nu sta nimeni cu forta acolo, intre timp va puteti cauta job daca vii se pare ca sunteti sclavi pe plantatie. Cunosc oameni care au lucrat 1 -2 ani la CGS si acum sunt la HP si Oracle. Experienta de la CGS va ajuta....
Alexandru Calin Joi, 9 Ianuarie 2014
Am avut doua interviuri in decembrie si unul in ianuarie. Mi se par oameni cumsecade.
piti talent Vineri, 10 Ianuarie 2014
la prima vedere sunt amabili, sa vedem daca macar te anunta ca ai fost sau nu selectat.
elena Vineri, 17 Ianuarie 2014
buna.si eu am fost chemata la interviu.as vrea sa stiu cam ce contine testul respectiv
Anca Joi, 23 Ianuarie 2014
nici nu au cum sa te anunte din prima. la nici un job nu face nimeni asa. si eu am maine. are dreptate O.P, ai perioada de proba, daca nu iti place pleci si gata. decat acasa...
Anca Joi, 23 Ianuarie 2014
A, si b.t.w, ar fi usor sa stim din ce orase este vb jobul, eu in Sibiu..
ana Sambata, 25 Ianuarie 2014
eu am fost la interviu..am fost respinsa..cand am dat interviul toate bune si frumoase...cand le-am spus ce salariiu as dori s-au schimbat la fata...am o experienta de 8 ani in call center...dar se pare k nu a contat
Terente Duminica, 26 Ianuarie 2014
Eu abia am inceput la CGS, mi se pare ok acum....deocamdata. Doar sa nu imi faca mie magarii si sa incearce sa ma sifoneze in vreun fel. In jobul anterior mi-am batut patronul pentru ca aveam sotia in spital si nascuse si el nu vroia sa mi dea banii chiar daca intarziase salariile de peste 2 saptamani. Pana la urma mi-a dat salariul dar am ajuns in asa hal in tara asta sa -ti bati patronul ca sa iti dea banii pt care ai muncit atunci cand ai o urgenta. Dupa cum am zis CGS acum e ok,ramane de vazut dar daca mi se pune o demisie in fata fara dovezi si motive si apoi mai sunt si amenintat o sa ma simt inghesuit intr-un colt si atunci nu mai ai multe sanse decat sa dai tare in stanga si dreapta si cine stie....poate ca un scandal de proportii de genul asta chiar o sa atraga atentia media si poate si a legii. Si atunci sa vedem daca s-a meritat pt ei sa se creada zei cand li se trage etajul de sub picioare. chiar sper sa nu se ajunga acolo dar cred ca am sechele de la jobul anterior unde nu mi se dadeau banii iar patronul isi cumpara semineu de 4000( patru mii de euro) de euro iar pe salariati nu ii platea si ii tratata ca pe carpe si caini.
FR Marti, 4 Februarie 2014
Am vazut pe ejobs posturi pentru franceza, as vrea sa stiu cit este salariul. ms
wondering Marti, 4 Februarie 2014
salut. se poate sa te angajezi la cgs doar pe perioada verii la part-time pe engleza? cat ar fi salariul pt entry-level? ms
andree Miercuri, 5 Februarie 2014
Pe maghiara la Bucuresti full time nu stie nimeni un salar?
@andree Miercuri, 5 Februarie 2014
nu exista proiecte pe maghiara in Bucuresti, doar in BV si Sibiu
tyop Luni, 10 Februarie 2014
se poate sa te angajezi la cgs doar pe perioada verii la part-time pe engleza? cat ar fi salariul?
un blond Marti, 11 Februarie 2014

stie cineva cat e salariul pe dutch customer support?

Freddy Vineri, 14 Februarie 2014
Stie cineva cat e salariul pe engleza? Am interviu azi la 11 la ei si nush cat sa cer. AAm mai fost odata la ei , acum 3 ani, am dat testul de limba si m-au pus sa vb cu o tipa in engleza. Tipa vorbea engleza de radio sant, a vazut ca-i dau clasa cu britishu meu si m-a pus sa imi spun numele pe litere, M-am ridicat si am plecat. Acum m-au sunat iara sa ma cheme...ma duc doar de fun...
Maya Sambata, 15 Februarie 2014
Hey buna.. nu stiu ce parere aveti voi.. dar eu lucrez la Cgs de 1 an.. si totul e chair super ok.. Treaba cu salariu e cam asa: ai salariu de 800 si ceva de lei ( la 8h) dar asta dupa la al 4 lea salariu. Sunt niste target-e pe care ar trebui sa le indeplinesti....dar acum daca nu le indreplinesti 100% nu te da nimeni afara.. INu iti zice nimeni nimic daca stai nsi te joci pe telefon cat vb cu clientu .. nu vine nimeni sa tipe la tine.. nu sta nimeni in carca ta sa vada ce faci.. Ideea principala care e? Tu trebe sa ii raspunzi clinetului si sa ii rezolvi problema.. atat! Nu ii pasa atceva.. conteaza sa iti faci treaba bine.. si cu purin noroc sa ai un TL cu care sa te intelegi... atat.. Sunt peroane care lucreza la Cgs de ani.. si nu vbm de Tl, Quallity ci de agenti .. asa ca nu mai credeti.. mergeti.. vedeti.. si daca nu va place.. jos la parter e HL.. si va dau fetele de acolo foaie pt demisie ..
Maya Sambata, 15 Februarie 2014
ca sa nu fie confuzii.. eu vb de proiect Orange ppd&ppy bv