Forum despre CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

IBM Vineri, 3 Octombrie 2014
@Bougie @Teya E vorba de salariul net. La IBM salariul net e 475 euro plus bonuri.
Iuliana T Marti, 7 Octombrie 2014
Maine am interviu la CGS..imi poate da cineva detalii despre proiectele pe spaniola? cam cat se castiga in medie? multumesc
Viky Marti, 7 Octombrie 2014
@Iuliana T.

Sunt proiecte interesante si se castiga binisor.
End Marti, 7 Octombrie 2014
Maine am interviun la CGS pe proiectele in limba romana. Imi poate da cineva mai multe detalii va rog? Din ce citesc aici e cam urat ce se intampla. Merita sa ma deplasez pana acolo sau nu?
Andrei Vineri, 10 Octombrie 2014
Salut, stie cineva in ce consta interviul pentru Webdeveloper la CGS? Si care are fi salariul oferit de ei? Multumesc!
Maria Sambata, 11 Octombrie 2014
Hey :) cine a fost recent la interviu la CGS? Cum este? Stie cineva detalii?
CGS Miercuri, 15 Octombrie 2014

E greu sa cred ca multe lucruri nu sunt adevarate. Am citit si pe Glassdoor si tot in aceeasi directie e feedback-ul, chiar si din partea angajatilor americani. Recomand tuturor, chiar si pentru a lasa si acolo note si comentarii. Eu m-am convins. nu e de mine.

costy Sambata, 18 Octombrie 2014

sunteti niste frustati toti care spuneti ca e nasol ,ca se lucreaza ca pe plantatie ca e greu,vreti bani dar nu vreti munca,daca e greu la un birou unde stai si vorbesti la tel in conditiile in care stii exact ce ai de zis ,mergeti la Takata ,Marquard,CMR si vedeti akolo munca ,daca nu va place sa faceti banii cu capul merge-ti si munciti cu spatele stati in picioare trageti pt tot aceeasi bani!si inca ceva nu trebuie sa te supui mergi si negociaza-ti cariera ,stabileste obiective sigure si fa eforturi sa ajungi unde vrei ca nu iti da nimeni pe un post de entr-level 1000 de euro pe luna ...... hai sa cerem bani ,dar nu suntem in stare de nimik !!!!! Iar cei care citesc parerle de aici si se lasa influentati clar au caracter slab!

Sanki Duminica, 19 Octombrie 2014
Asa s-a scufundat si Titanicu', au zis ca nu o sa dea fix ei fix in noaptea aia fix peste un ghetar!
eu Duminica, 19 Octombrie 2014
@man

Din cate stiu eu este proiectul Dell pe portugheza in Bucuresti.
Salariul este undva la vreo 500 de euro net+bonus intre 40-60 euro+bonuri de masa .
Sunt multi frustrati pe aici care au avut ghinionul sa lucreze pe Sprint si acolo nu are prea mare putere CGS-UL ,acolo cine nu e bun pleaca .
In rest e o rampa de lansare si vorbesc din perspectiva unui fost angajat inmax 1 an cu experienta de aici pleci la o firma si mai buna pe bani mai multi (daca esti ambitios).
Someone with brain Duminica, 19 Octombrie 2014

Mai Costy, te-au platit bine ca sa vorbesti??? Da ce te crezi in Africa pe plantatie??? De ce sa nu isi spuna oamenii parerile si de ce sa nu ceara un salariu decent? Asa s-au invatat corporatistii astia : vin in Romania ca sunt pretentii mici, saracie mare si isi bat joc de oameni!!! Pai cum sa nu ne intereseze parerile ,mai desteptaciune, dar noi nu avem case de tinut, datorii, taxe si alte alea??? Cu ce le platim daca nu avem salarii decente??? Ca nimeni nu vine la servici sa se distreze (in afara de tine probabil) vine sa munceasca pe bani, chiar daca cu creierul pe care astia vor sa ti-l faca terci pe 3 lei ...Ce suntem cumva in comunism sa nu avem voie sa comunicam???

alex Miercuri, 22 Octombrie 2014
Eu lucrez la cgs cam de 3 ani, pe un proiect back-office. Pentru un post entry-level, este un inceput destul de bunicel, nu poti sa ai pretentii de salariu mare atunci cand tu efectiv nu stii sa faci nimic :)) Ca plusuri, pot sa spun ca intotdeauna am primit salariul si bonurile la timp (am prieteni care lucreza in alte firme si isi roaga sefii sa le dea banii pt ca respectivii ii tot amana), colegii sunt toti tineri si e imposibil sa nu iti faci o gasca de prieteni...Ca minusuri, nu intotdeauna sunt avansati cei care merita si cei din management te trateaza uneori doar ca pe un numar in rapoartele lor, nu ca pe un om. Cu cat stai mai mult in firma si inveti mai multe, ai tot mai multe responsabilitati pentru aceiasi bani (nu exista renegociere de salariu la cgs) si devine usor frustrant sa vezi ca oamenii nou veniti sunt platiti la fel ca tine, chiar daca nu sunt asa de bine pregatiti. Nu exista loc de munca perfect, daca va angajati la cgs si nu va place, puteti pleca oricand :))
Ady Vineri, 24 Octombrie 2014
Salut! azi am fost contactat de CGS pentru un post pe germana. Poate cineva sa imi spuna care este procedura lor de recrutare si poate alte informatii aditionale? Avand in vedere ca sunt foarte multe pareri..prefer sa raman neutru si sa ma conving pe parcurs. Sunt la inceputul carierei si chiar as fi recunoscator daca as mi-ar raspunde cineva. Multumesc!
Ana Miercuri, 29 Octombrie 2014
Buna! Stie cineva cat este salariul pe limba romana si cum decurge interviul?
criss Vineri, 31 Octombrie 2014
Am lucrat la CGS 3 ani jumate pe periaoda facultatii. Ideea e ca li s-a dus buhul in tot orasul,acum am terminat facultatea si imi cautam de munca.La toate itnerviurile cand se uitau in C.V si vedeau 3 ani jum de CGS ma numeau eroina :)) ca am rezsitat atat. Pe scurt: salariul ff mic, targeturi imposibil de realizat ca sa te claifici pentur un bonus. Eu am lucrat pe Romtelecom. Ore suplimentare cat cuprinde,daca nu stateai nu mai vedeai preferinta de program.. Marire de salariu nu exista. Singurul lor plus e ca nu au intarziat cu banii niciodata.Si daca ziua de salariu pica sambata sau duminica luai banii de vineri. Toul porneste de la conducere, care e proasta. Un team lider uracios, plin de aere care te privea ca pe un vierme, trebuia sa te milogesti pt orice.....Si stateai ore suplimentare,nu erau platite si nu se dadeau liober cand aveai tu nevoie,te trimiteau ei aksa cand aveau chef.,...CU alte cuvinte,daca aveti alte optiuni, ocoliti CGS-ul...
Mihai Duminica, 2 Noiembrie 2014
Buna!
Sunt angajat la CGS de 1 an, pe engleza pe un proiect de telefonie cu americanii, mai mult backoffice . Salariul e de 1500 +bonuri de masa.
Am citit toate comentariile de pe aici si vreau sa va spun ceva: in acest an nu am avut nicio problema cu team leaderii sau cu altcineva . mediul e foarte placut , oamenii foarte glumeti si de treaba. atata timp cat esti muncitor, serios si iti faci treaba nu se ia nimeni de tine . sunt si zile mai stresante cand ai ft mult de munca si mai dai si de clienti americani foarte dificili , dar zile naspa sunt oriunde ai lucra.
Am observat ca mai multe probleme sunt pe departamentele de call center unde toata lumea e nervoasa si TL-ii tipa la toata lumea. Cam atat
Mel Joi, 6 Noiembrie 2014
Stie cineva ce oferta salariala au pt italiana si engleza? E vorba de proiectul Dell.
Didi Joi, 6 Noiembrie 2014
Lucrez de ceva timp la CGS, e super fain. Nu e un job unde sa faci cariera, dar e super ok pt experienta si ocupatie pana iti gasesti un job unde sa faci cariera. Sefii super de treaba cat timp iti faci treaba. Pt un job unde sa nu trebuiasca sa vii la program, sa pleci cand vrei si munca sa nu iti fie evaluata, FACETI-VA FIRMA VOASTRA. Pana atunci obisnuiti-va cu un job unde se munceste, iar statul de geaba si munca proasta nu se platesc.
Eli Marti, 11 Noiembrie 2014
Si eu ca toti ceilalti de aici am citit comentariile fiecaruia. Interviul se deruleaza extrem de repede, in cazul meu, in doua zile am avut parte de cele doua interviuri + cele doua teste si minunata compunere in limba pe care se presupune ca o cunosti. Dupa cele doua zile am inceput training-ul saptamana ulterioara, so far so good. Pentru cine a mai lucrat intr-un call center training-ul va fi ca un fel de flash-back insa nimic deosebit. Ar trebui sa incercati sa vedeti daca vi se potriveste ( mai ales cei care sunt la facultate) iar daca nu vreti sa lucrati in turele de noapte feriti-va de proiectul O.S SPRINT ( ture de la 15:00-23:00 si 21:30-maxim 6:00 am). E doar un job temporar in care acumulati experienta. Succes tuturor!
costi Miercuri, 12 Noiembrie 2014
as vrea sa stiu si eu in ce consta interviul pentru postul de IT Helpdesk.