Forum despre CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

nn Vineri, 2 Noiembrie 2012
Cris, poti sa ne spui si noua pe ce proiect esti?
ion Sambata, 3 Noiembrie 2012
daca salariul e 800 ron plus bonuri de masa atunci e ok
MIK Duminica, 4 Noiembrie 2012
CINEVA LA BRASOV PE LIMBA SPANIOLA?? PUTETI DA MAI MULTE DETALII VA ROG.
STITI CUMVA LA BRASOV UNDE SE POATE APLICA PE SPANIOLA LA ALTA COMPANIE?
M-AM UITAT PE NET DAR NU AM GASIT NIMIC.MULTUMESC!
Cris Duminica, 4 Noiembrie 2012
@nn - sunt pe Dell.
eu Duminica, 4 Noiembrie 2012
lucru si eu in cgs de aproape o luna. sunt in trening
shefu Duminica, 4 Noiembrie 2012
naic sau adibas?
Euuu Miercuri, 7 Noiembrie 2012
plsss...HELP!! Vreau sa ma angajez full time la Computer Generated Solutions. Maine am interviu. Am citit comentarii de mai sus...si am vazut ca o sa ne dea un test multiple choice de 35 intrebari ...pls spune ti mi despre ce o sa fie testul acesta? ce alte intr ne mai pun?! Mi'e asa frica...daca suntem pe engleza cum o sa fie?!?!
usako Miercuri, 7 Noiembrie 2012
vreau sa va intreb. daca nu vreau sa imi fac card la BRD ce fac? ma dau afara? nu mai semneaza contractul cu mine?
Vreau sa stiu o modalitate legala prin care ma pot obliga sa imi fac card la ce banca vor ei, avand in vedere ca ar comite un abuz.
Johny Miercuri, 7 Noiembrie 2012
nu exista modalitate legala sa te oblige. ei au doar un contract cu BRD, le e mai usor.

deci exista 2 posibilitati

1. iti vireaza banii pe cardul pe care il ai tu deja
2 iti da banii cash

ok si varianta 3. accepti sa -ti faci card BRD :)))
Imparatul Miercuri, 7 Noiembrie 2012
Pai fiecare angajator are o banca cu care lucreaza iar la acea banca exista costuri preferentiale. Platindu-ti prin BRD ei scutesc niste costuri...Ar cam trebui sa iti faci. Eu spre exemplu am la BCR.
Johny Miercuri, 7 Noiembrie 2012
ei scutesc costuri, nu tu ca angajat ;) pt tine e.... un card in plus :)
Adi90 Miercuri, 7 Noiembrie 2012
auzi USAKO: pe ce post te-ai angajat? ai semnat deja contractul cu ei?
ANDRE Miercuri, 7 Noiembrie 2012
as dori sa stiu si eu ce pozitii sunt disponibile la CGS Brasov si in special ma intereseaza pe limba spaniola ce proiecte sunt si cam cat se plateste salariu full-time. gracias.
Dani Vineri, 9 Noiembrie 2012
Parerile sunt evident impartite. Insa, daca doar banu' conteaza, tin sa va spun ca:
1. cu cat stii mai multe limbi straine, cu atat e salariul mai mare (eu sunt entry level si am 2800 RON/ luna pentru 3 limbi straine;
2. daca stii o limba straina "rara" (ex. olandeza) esti remunerat mult mai bine
3. poti sa faci overtime (daca e necesar in cadrul proiectului) si ala e platit foarte ok
Pe langa bani, nici atmosfera din CGS nu e chiar de kkt asa cum zice multa lume pe aici.
Asadar, mergeti la interviu, semnati contractul si daca va place, bine. Daca nu, nu va tine nimeni legati acolo!
Gilbert Sambata, 10 Noiembrie 2012
Sunteti fenomenali fratilor. Pun pariu ca multi dintre voi care comentati aici nici macar nu ati lucrat o luna in firma si stiti doar sa duceti comentariile de prost gust mai departe.
Eu lucrez aici de ceva timp si ghici ce parere am despre cei ce comenteaza aiurea ? Ca sunt niste lasi.
Daca te duce capul ajungi bine si aici.
Inca din training de cand am facut eu pleca lumea tot asa ingroziti de aparente si de chestii auzite insa este destul de ok.
mam Sambata, 10 Noiembrie 2012
Hello all. Luni am interviu in Sibiu pentru postul de agent de vanzari prin telefon. Are cineva idee cat este salariul si cum este programul? Proiectul este pe limba romana. Va multumesc
kim88 Sambata, 10 Noiembrie 2012
pe mine m au suant pt interviu tot la agent vanzari pe romana la sibiu dar nu m-am mai dus ca urmarea comentariilor de aici dar si a unor cunostiinte chiar cunosc pe altii care lucreaza acolo si spun ca e obositor , greu etc....ramane de vazut daca voi regreta sau nu ca nu m am dus
mam Duminica, 11 Noiembrie 2012
ai idee cat e salariul? cum sunt turele?
cscscs Duminica, 11 Noiembrie 2012
a lucrat cineva pe franceza la ei? cum este la interviu?
Imparatul Duminica, 11 Noiembrie 2012

@Mam, uita-te in postarile mai vechi. Eu citisem ca pe romana ar fi 900 de lei pe full time (banuiesc ca se adauga si bonuri). E cam putin.