Forum despre Citibank Romania

mara Joi, 23 Februarie 2012
ola. e adevarat ca citibank face angajari prin Lugera&Makler? as dori sa stiu mai multe despre procesul de interviuri va rog. mersi pt. raspunsuri!!!!!
dionisie Luni, 27 Februarie 2012
da, prin lugera cauta cei de la Citibank ;) stiu ca am vazut undeva cand ma uitam dupa joburi la lugera dar nu mai stiu unde. legat de citi, nushh mai nimic (nu-i pe domeniul meu :D)
antoaneta Marti, 15 Mai 2012
deci daca vreau sa aplic la citibank trebuie sa contactez lugera sau cum ca nu inteleg? si interviurile se dau la lugera sau la citi bank?
irina Joi, 21 Iunie 2012
M-ai interesa cam cat este salariul pentru un post de "deschidere conturi" la Citibank?
Luci Sambata, 22 Septembrie 2012
Un DSA (Direct Sales Agent) la Citibank castiga pentru inceput 1200 RON/ luna + comisioane din vanzari. Targetul minim este de 10 carduri lunar iar un card este platit cu 110 RON + 15 RON pentru asigurare. Daca nu faci targetul minim ramai cu salariul fix. Mai departe esti platit la praguri, astfel: 15 carduri - 130 RON/card, 20 carduri - 135 RON/card, 25 carduri - 140 RON/card. Daca promovezi ajungi la un salariu fix de 1500 RON + 10% in plus la comisioanele mai sus amintite iar pe urmatoarea treapta de cariera ajungi sa castigi 2000 RON fix, iar comisioanele sunt cu 20% mai mari. Una peste alta este mult de munca dar ca un incepator poti lua lejer 1.800 RON net, iar cand acumulezi experienta ajungi cam la 5-6.000 RON/ luna net. Mentionez ca salariile de mai sus precum si comisioanele sunt sume brute din care se scad darile la stat.
Mircea Joi, 6 Decembrie 2012
Am vazut la Pro TV ca cica City Bank ar pleca din Romania. stie cineva ceva?
Citibank Romania Miercuri, 23 Ianuarie 2013
In ceea ce priveste recentul anunt facut de Citi cu privire la repozitionarea companiei la nivel global, va rog sa regasiti mai jos o declaratie oficiala.

"Citigroup a anuntat recent o serie de actiuni de natura sa reduca cheltuielile si sa eficientizeze compania. Pentru Romania, Citi a luat decizia strategica de a se concentra pe segmentul dedicat persoanelor juridice valorificand reteaua globala pentru a oferi clientilor excelenta in servicii.

Astfel, ca parte a repozitionarii globale anuntate, vor fi luate in considerare alternative strategice, inclusiv o posibila vanzare a diviziei de retail a Citibank Romania. In perioada urmatoare, insa, nu vor exista modificari in ceea ce priveste felul in care Citibank Romania isi deserveste clientii persoane fizice si in felul in care conduce operatiunile locale de retail.

Dorim sa subliniem faptul ca aceasta decizie nu va influenta angajamentul bancii fata de Romania, unde avem o prezenta inca din 1996. In viitor, Citibank Romania va continua sa isi dezvolte operatiunile destinate clientiilor companii mari, institutii financiare si intreprinderi mici si mijlocii."
user Sambata, 26 Ianuarie 2013
asa cu am promis revin cu noi informatii!!!! manageru de la colectaret-u-l-e-a mi-a spus ca vom fi preluati de catre Raiffeisen
lori Joi, 28 Martie 2013
sunt curios ce se mai intampla cu Citi Bank. Stiu ca cei care sunt la ei, ma refer la clienti, trec la Raiffeisen. Dar angajatii?
cristi Marti, 2 Aprilie 2013
Alina, poti te rog sa-mi dai link-ul?
elena001 Vineri, 24 Mai 2013
ceva nou cu Citi Bank?