Forum despre Clinica Sante

ADMIN - undelucram.ro Miercuri, 7 August 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Clinica Sante, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Clinica Sante.

oarecum Marti, 13 August 2013

Caracterizare Clinica Sante:
O firma EXTRAORDINAR DE LEGALA(in ceea ce tine de acte) si nu glumesc, de la angajare pana la incetarea colaborarii.

Salarii:
Director centru: sub 2000
Reprez. medical : 1200
Asistente: 1000
Salariile la sante sunt asa mici pentru ca angajeaza 80-90% oameni fara experienta pe partea medicala.

PS:
a)am plecat nu pt ca m-a suparat cineva, ba din contra, mi-au placut multe lucruri acolo, insa nu faceam fata fizic
b) ca pacient am sa imi fac tot timpul analizele aici, chiar au cele mai mici preturi

yo Miercuri, 21 August 2013
cam ce intrebari ti au pus la primul interviu? mss
ana Miercuri, 4 Septembrie 2013
Sa vorbesti despre tine, sa le spui de ce iti doresti sa muncesti la ei, sa vada ce fel de om esti.... Ce au fost parintii tai, ce iti doresti tu de la sante... E un interviu putin mai atipic...
the one Sambata, 5 Octombrie 2013
pentru ei a-ti dedica viata sante-ului este ceva absolut firesc, sa stai peste program este de la sine inteles, dar doamne fereste sa intarzii la program sau sa ai ceva de obiectat regulamentului, cuvantul si amenintarea cu 'penalizare" planeaza peste tot. asistentele sunt obosite si satule (pe buna dreptate), nimeni nu stie sa zambeasca si pacientii simt asta inca din sala de asteptare...PACAT!
micas Miercuri, 29 Ianuarie 2014
as vrea sa stiu ce presupune job-ul de sef centru si salariul. multumesc.
Lusa Miercuri, 19 Februarie 2014
Pentru angajari cu cine trebuie sa iau legatura.As dori sa ma alatur si eu acestei echipe.Va multumesc.
UNDERLINE Joi, 20 Februarie 2014
Crede-ma e mai bine oriunde decat la sante, salariul e mic la inceput, pt ca zic trebuie sa vada ce fel muncesti, iti vor promite ca ti-l vol mari si asa este, dar nesemnificativ si apoi volumul de munca despus o sa depaseasca clar salariu derizoriu pe care il vei lua
alina Marti, 4 Martie 2014

eu lucrez in aceasta firma de cativa ani..
salariul e mic la inceput oriunde,dar daca iti vezi de treaba si muncesti aici chiar esti rasplatit.
cat despre program ,as vrea sa stiu si eu o firma privata unde te trimite acasa la program fix,de cati ani lucrez nu am vazut asa ceva.
sunt mai mult de 30 reprezentanti in toata tara,nu este adevarat ca sunt tinuti doar cate 2 luni.
daca doriti sa va aluturati echipei este de ajuns sa trimiteti pe adresa domnului Ene un Cv(o gasiti pe internet )sa specificati orasul de unde sunteti si postul pentru care optati iar dumnealui va trimite cv-ul catre directorul care se ocupa de angajari in acel oras.

un frustrat Miercuri, 19 Martie 2014

Am fost si eu la un interviu.
Ei bine,exact cum spunea "oarecum" la primul post asa este,primul interviu ,nimic deosebit si neinteresant de altfel,apoi te suna destul de repede daca e si te programeaza pt alt interviu.

Te intreaba despre parinti,frati,surori,nepotic si dinastea.Ce au fost?Ce n-au fost?Bunicii de unde sunt,n-am mai vazut asa ceva in viata mea.Facand o paranteza in ultimul timp am sustinut mai multe interviuri si am vazut abordarea asta la inca vreo doi oameni.Oricum nu le acceptam postul,am vrut sa vad cat dau.

lusa Luni, 24 Martie 2014
stiti cat e salarul unei asistente?
S.B. Joi, 17 Aprilie 2014
Ciudat interviu. Nimic concret despre ei. Am inteles totusi ca in Sante " se munceste"! De parca nu pentru asta am fost la interviu. M-a intrebat ce astept de la Sante. Am spus corectitudine. Daca eu nu intarzii la serviciu, astept salariul la timp, sa plec la ora terminarii programului, iar ceea ce mi se promite asa sa fie. Tipa a fost dezamagita ca vreau sa plec la ora incetarii programului. Nu stiu unde ati lucrat restul, insa eu tot la privat lucrez de 3 ani si mereu am plecat la timp. Ce-i drept, am venit la timp. Iar cand am plecat treaba imi era facuta.
bazgaune Joi, 15 Mai 2014

Salarii decente.800 de lei.

emilia Luni, 23 Iunie 2014
Hello. Ma pregatesc sa ma duc la un interviu ca si reprezentant vanzari la sediul din Militari. Voi ati vb mai sus doar despre clinica sau si despre alte firme conexe? Gen: sante h&m. Merci.
eu Duminica, 24 August 2014

Am fost la interviu.Am asteptat 35 minute desi eram programat . Este exact cum spun mai multi din cei de mai sus. Este un interviu atipic, cica vrea sa te cunoasca. Vrea sa iti cunoasca familia, relatiile cu ei, etc, etc. .Ok, trecand peste asta, ne-am dat deama amandoi ca nu vom lucra impreuna. Mi-a explicat foarte clar ca daca un doctor lucreaza 12 ore dupa ce a studiat atatia ani, noi, cei care mergem pe acel post , e normal sa o facem la fel. Normal, cu salar de 8 ore...si la alt nivel decat un doctor. Ce mi-a placut cel mai mult? Cica din ianuarie se cauta pe Cluj iar pana acum au incercat 5. Nici unul nu a rezistat. Suna interesant. Faceti un calcul matematic . Ok. Pe urma, cica esti angajat pe o perioada determinata de 1 luna. La intrebarea mea ca ce se evalueaza dupa o luna, raspunsul a fost : caracterul! WTF? Ok. Intreb de ce nu se iau recomandarile din CV sa se verifice. Raspuns: pentru ca 90% din CV sunt micinoasae si nu avem timp sa facem si verificarile acestea. Ok. Concluzia mea la final: cauta persoane care sa munceasca in numele Domnului si sa fie rasplatiti prin bunatatea Domnului. Poate o sa reuseasca, cine stie , sa-i gaseasca si acesti oameni. :)

geo Miercuri, 29 Octombrie 2014
Lucrez in clinica sante de 1 an si am fost si eu la interviurile de care spun ceilalti! Diferenta este ca eu am fost acceptat si imi este foarte bine aici-Clinica Sante. Nu cumva frustratii de mai sus care nu au fost acceptati isi omoara timpul pe forum-uri in loc sa mearga la lucru?!
Si eu ,daca nu stiu sa merg cu rolele, nu sunt eu de vina -sunt rotile lor ca fug in toate partile!Normal! Daca erau niste nenorociti nu cred ca mai lucrau cateva sute de oameni ! Fiecare cu parerea lui. Eu sunt mandru ca lucrez in aceasta companie si pana la urma mai bine sluga la un frate de-al meu (roman), decat sluga la straini!
cucu Luni, 10 Noiembrie 2014
Ce salarii au reprezentantii medicali? Au gps pe masini? Te lasa sa folosesti masina in interes personal?
the one Marti, 2 Decembrie 2014

Am lucrat si eu la aceasta clinica...tare dezamagita sunt...dupa o saptamana si jumatate m au dat afara...pe motiv ca nu stiu preturile...etc. Dezamagire totala...dar vede al de Sus.

fost angajat Luni, 15 Decembrie 2014
Mai bine pentru tine the one.in ce locatie sante ti s-a intamplat ?
fost anagajat Luni, 15 Decembrie 2014

Pot sa-ti spun multe alte motive penibile pentru care angajati cu vechime sunt dati afara.