Forum despre Colosseumul Muncii Externe SRL

ADMIN - undelucram.ro Marti, 23 Aprilie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Colosseumul Muncii Externe SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Colosseumul Muncii Externe.

fram Marti, 28 Mai 2013
e o mare tzeapa...cred ca sunt cel putin sute de persoane inselate de aceasta firma,printre care din pacate ma aflu si eu....sunt din timisoara.toti cei care au fost inselati sunt rugati sa ma contacteze la heredia_lazaro@yahoo.com pentru a tine legatura,uni si face ceva impotriva lor.
iasi Duminica, 14 Iulie 2013
bai da nu va invatati minte, astia de va cer bani inainte si va promit toate chestiile...ganditi oameni cu capu vostru, sunt toate indiciile sa va luati teapa
daia si profita de naivitatea vostra, sunteti prea creduli si botanisti la toti cocalarii de s-au vazut cu firme:)
BACAU Miercuri, 14 August 2013
TEAPA,TEAPA,TEAPA TOTALA
bistrita Luni, 26 August 2013
salut stie cineva de firma din cluj;COLOSEUMUL MUNCII EXTERNE, ,,,,este serioasa s au , ce fel de firma este ,,,daca stiti va rog raspundeti; sa nu m ai plece si alti,sa ia teapa; multumesc
Marius Miercuri, 4 Septembrie 2013
Buna daca stie careva de firma COLOSEUMUL MUNCII EXTERNE DIN CLUJ mi-am facut si eu contract la ei si as vrea sa stiu ce ma asteapta. Un raspuns daca se poate, multumesc!
costy Luni, 9 Septembrie 2013
azi 09.09.2013 am facut contract cu aceasta firma!!!
a plecat cineva sau deja miam luat teapa???
anca Marti, 10 Septembrie 2013
azi 10.09.2013 am fost la firma din cluj si m-am intersat de locurile de munca oferite ,nu cunosc pe nimeni sa fie deja plecat in germania ,daca stiti pe cineva va rog sa imi raspundeti eu nu am incredere totul este prea roz ca sa fie adevarat.
gliga nicu Duminica, 15 Septembrie 2013
si eu miam facut contract de 3 saptamani si miau spus sa astept sia mai facut cineva contract recent ?
Alexandru Marti, 24 Septembrie 2013
Si eu am facut contract cu aceasta firma in 29 08 2013 si nici un raspuns pozitiv decat atunci cand sun pe nr de telef ce este scris pe contract imi spune asteptati. Feriti-va de aceasta firma.
herlea-adriana-ioana Miercuri, 25 Septembrie 2013
si eu mi-am facut contract in 16 06-2013 si astept sa plec dar mi-au spus ca nu mi-a venit inca contractu din germania
csaba Miercuri, 25 Septembrie 2013
si eu am un contract cu ei din 19.07.2013. am primit 2 oferte NASPA pe care nu aveam cum sa nu le refuz........................
Stiti vorba din popor DESTEPTUL PROMITE IAR PROSTUL TRAGE NADEJDEA

BAAA FRATILOR IN JUNGLA sau STEPA E MAI USOR ca intre TZEPARII astia
ionut Joi, 26 Septembrie 2013
salut miam facut si ieu contract cu aceasta firma in 16.09.2013 si miau spus ca plecarea ie in 10b zile si o sa ma sune cu 5 zile inainte si inca nu mau sunat incerc sa sun pe numarul de pe contract si nu imi raspunde nimenia poate sa imi raspunda cineva si mie este serioasa a mai plecat cineva cu ia sa stiu sa astept sau sa imi caut de lucru ca ie teapa
sebastian Joi, 26 Septembrie 2013
buna seara . eu si prietena mea trebuie sa mergem sa semnam contractul cu ei . va rog frumos sp si voi ce siti , e serioasa firma sau e teapa ? din ce am citit aici am cam inteles ca e teapa mare .... ast ras voastre va rog
Dan Sambata, 28 Septembrie 2013
Personal nu cunosc detalii despre aceata firma, dar cunosc o firma din Brasov care are oferte doar pentru Italia (Napoli) si care pare sa fie serioasa din moment ce o cunostinta de-a mea a plecat, chiar eu am dus-o la aeroport pe 14.09.2013. Problema este sa stiti lb italiana la nivel mediu. Firma se numeste Social Punct Ro si are din partea mea o bila alba, dat fiind multitudinea de firme care au luat banii oamenilor fara sa isi respecte promisiunile facute vis-a-vis de client.
Cum puteti proceda:
Pas 1: Sunati la firma: 0268510793 sau 0268470183 sau pe adresa de email:socialjobeuropa@yahoo.com
Pas 2: Cereti o oferta de joburi pe adresa dvs de email
Pas 3: Pregatiti urmatoarele documente:
-copie dupa buletin
-adeverinta de la medicul de familie in care sa fie specificat faptul ca sunteti apt de munca
-trebuie sa faceti o cerere scrisa de mana in care sa fie specificat:
-datele din buletin
-durata contractului(3,6,9,12 luni)
-domeniul dorit
-data de la care sunteti disponibil
nr de tel. al dumneavoastra de mobil, un nr. de contact
Pas 4: Dupa verificarea documentelor , costurile suportate in tara sunt:

100 lei taxa rezervare contract
125 euro este taxa rezervare bilet avion
In Italia din primul salariu vi se vor retrage comisionul agentiei intre 200-250 euro. Doar din prima luna.

PS: Sincer, nu as fi avut curaj sa le trimit bani. Dupa ce s-a trimis prin cont bancar suma destinata transportului , in 24 de ore a avut biletul trimis prin fax (persoana nu avea internet acasa), apoi am venit cu ea la Bucuresti, s-a verificat autenticitatea biletului, s-a imbarcat in avion, m-a sunat din Italia sa-mi spuna ca este bine.

Cu aceasta ocazie am incercat sa vin in sprijinul concetatenilor mei, sa va gasiti un job fara sa fie teapa, evident pentru cei ce doresc sa plece in Italia
Va doresc succes!
sika Luni, 30 Septembrie 2013
prietene si tu esti unul dintre taparii aia tu te auzi ce zici 125 euro trimisi in cont si dinalea stai cuminte,taxe peste taxe si firma asta de care zici tu e tot o teapa
un fraier Miercuri, 2 Octombrie 2013
Tepari ordinari, am facut un contract cu ei acum un an de zile, am cheltuit cu drumul , taxa de medire si porcariile de analize medicale 1200 de lei , dupa care a urmat marea teapa! Dupa nenumarate convorbiri pe care le-am avut cu ei si ma tot amageau ca voi pleca la munca in germania (cand am semnat ctr.mi-au spus ca nu este necesara lb.germana, spunandu-le ca nu cunosc lb.germana decat la nivel de incepator) am fost sunat de acestia si mi-au spus ca trebuie sa sutin un interviu in lb.germana la care normal ca nu am facut fata, in acel moment ei spunand ca i-am mintit si ca nu pot sa plec, cu toate ca la inceput au spus ca limba nu este necesara.
Cascati ochii oameni buni si nu mai dati banii degeaba , marea majoritate a firmelor de medire care cer banii inainte nu sunt decat tepe ordinare!,,
AURICA Duminica, 20 Octombrie 2013
SUNT MARI DE TOT SI TARI ,TEPARI LA GREU AVETI GRIJA LA DISPERARE DAM TOT . NU AVETI INCREDERE EU AM PATIT . ATENTIE '''''
suceava Joi, 24 Octombrie 2013
Si eu am fost la cluj cu tatal meu pe 18.09.2013 si ne tot amana .E o mare teapa dar daca suna cineva trebuie sa suni de 8 9 ori si apoi iti raspunde .Insa m-am interesat si dupa 3 luni de zile de la semnarea contractului indiferent ce scrie pe contract poti sa mergi la OPC cu contractul si cu un avocat din oficiu ii poti da in judecata si te despagubeste .Acum asteptam si noi sa treaca 3 luni si mergem la OPC
Giovany Luni, 11 Noiembrie 2013
Hai m-ai lasa dane...eu am luat tiapa cu o firma....Sc. coloseum. sa , daca a plecat o conostinta de a ta cum ai spus....cum stii asa de precis ce acte au trebuit...s-au cunva u esti patronu? E tiapa...Brasovu, Aradu. oradea Cluj, Satu Mare dau tepe...oo persoana conduce totu...se si vede ...Vedeti oameni buni sa nu fiti tepuiti...nu este tiapa ieftina......Cu stima si respect Giovany