Forum despre Comdata Service

madeira Luni, 16 Decembrie 2013
Buna tuturor!
Eu am o experienta anterioara intr-un call center, din fericire scurta, ca mai mult nu m-au tinut nervii. Sub nicio forma nu as mai lucra in domeniu. Insa as vrea sa-i rog pe cei care lucreaza pe back office Constanta, daca pot, sa-mi spuna cum e treaba acolo, ce anume fac, care e programul, atmosfera, etc. Multumesc!
Anya Marti, 17 Decembrie 2013
Bine Mda,ce fericire si multumire este pe tine cand in ziua de Craciun Comdata te cheama la munk?te mai satisface atat de tare locul tau de munk?cine naiba are nevoie de asistenta comerciala in ziua de Craciun?
dana Miercuri, 18 Decembrie 2013
Dana daca nu ai mai semnat nimik la plecare erai cu siguranta im cele 90 de zile de proba ... contractele sunt inreg la itm stai linistita.
Anya daca esti chemata de craciun esti platita dublu... daca e in programul tau de munca cu siguranta ti se aloca alte zile libere. Vorbiti ca sa va aveti in treaba..... Toti cei care comenteaza aiurea pe aici cu siguranta au mai putin de 3-4 luni in firma ... vorbiti numai prostii
coardata Miercuri, 18 Decembrie 2013
auzi ma dana, dar daca de ex eu nu vreau salariul tau dublu ptr ziua de Craciun si nu vreau alte zile libere ci vreau fix zilele de Craciun libere, cum e?
coardata Luni, 23 Decembrie 2013
a deci nu trebuie sa ne dorim ce e bine si normal pentru noi ? mai ales daca niciuna din variantele propuse de voi nu sunt de bun simt? te deranjeaza ca pe forumul asta se spun lucrurilor pe nume si in felul eventualele victime vor fi informate si va vor evita?
mamata Marti, 24 Decembrie 2013

Sa ajungi la 2000 ron cu strao e rau? E cam mic salariul asta. Va invit sa va scrieti demisia si sa incercati in alta parte unde va sunt permise doleantele.

zzcomdata Joi, 26 Decembrie 2013

galateni opriti call center vodafone pentru o ora i sa va schimba ceva.

Darius Duminica, 29 Decembrie 2013

Treaba este in felul urmator , De platit te platesc la timp nu ai ce sa spui , dar se tipa foarte mult vor multe chestii de la tine Gen trebuie sa fii operatorul perfect pe cand ei "TL sau Supervisor " se gandesc la ei nu exista sipirit de echipa . Daca ar fii dupa ei ar trebuie sa fii nu mai la munca nu ar trebuie sa ai viata perosnala . Daca esti promavat dormi in firma . Daca vrei sa ajungi undeva mai sus esti trebuie sa faci compromisuri adica trebuie sa iesi cu sefu' la cina sa te cunoasca. Pacat de firma ca are potential bun dar sunt numai copiii care conduc firma varsta maxima este de 26 de ani ....Daca sar' schimba structura poate firma ar ajunge intr-un alt nivel . PS bonurile de masa sunt o aberatie iti zic ca iti dau nu stiu cate si dupa iti zice nu ai calitate nu ai OCW etc. Si toate bonurile si le iau ei . Am multe de spus despre firma asta cate nereguli se fac !

vasilica Duminica, 29 Decembrie 2013
Enumera tu desteptule cateva nereguli!
Dupa cum am spus... si repet... pe forumul asta sunt numai operatori nedreptatiti si... culti pe deasupra.
Lica Miercuri, 8 Ianuarie 2014
Doamne,ce citesc aici! am fost chemata la interviu,as vrea sa vin dar nu stiu ce sa fac. Va rog sa-mi spuneti si mie in ce consta munca voastra si daca pentru o femeie de 51 ani ar fi o solutie.
cheloo Joi, 9 Ianuarie 2014

Dragii mei aici lumea vb de rau de la mic la mare de la craiova la galati pe urma pe la bucuresti si cu cap de linie la constanta : dragi cititori sa intrebat vreunul din vii cati dintre cei care au comentat mai lucreaza inca in aceasta firma? Parerea mea este ca mai bn de 80% asa suntem noi romanii ne punem paie in cap si dupa ne dam foc, santieristii, bonele si alte spalatorii  din italia au venit aici sa lucreze, dar fac pariu ca daca nu cunosteau limba italiana acum lucrau 10-12 ore pe zii pe 900 RON

Qui s'excuse, s'accuse! Luni, 13 Ianuarie 2014
cazare gratis - IN CE CONDITII???
50 de bonuri - UNDE CAND CINE???
salarii pe masura - CAT???
concediu cand a avut nevoie - UNDE CAND CINE???

am impresia ca tu esti vreun teleu speriat sa nu-i plece oamenii - probabil ca da rau in fata italienilor , bine mah iti pleaca unul doi , dar 100? e deja prea mult - nu stii sa-i prostesti suficient de bine.

Faptul ca va scuzati pe aici pe forum dovedeste ca sunteti vinovati de tot ceea ce vi se reproseaza.
andreea Joi, 16 Ianuarie 2014
romania Joi, 16 Ianuarie 2014
salut.
as dori sa mi spun si eu parerea despre comdata si cei ce lucreaza la aceasta firma.
stres foarte mare,munca la maxim,salariu de romania.
multumesc.
o zi buna
hellooooooo Sambata, 18 Ianuarie 2014
Qui s'excuse, s'accuse! ,pe putin 400 de persoane au plecat,nu esti bine informat/a.Mult mai multi decat stiti voi,oare de ce?de bine ce este in acea firma,nu?:))
sluga Sambata, 18 Ianuarie 2014

Firma comdata respecta contractul
Munca la firma este o munca de stress continuu,imposibil de lucrat pe o perioada lunga.
La stresul muncii se adauga si cei care pt un os putin mai mare se zbat la maxim si fac orice.
Asta e viata .
Comdata merge inainte.

Mihai-IT Luni, 20 Ianuarie 2014
De ceva vreme doar citesc aici si nu mai scriu deorece nu prea e pasionant sa scrii in mijlocul a zeci de posturi incoerente si pline de greseli gramaticale.
Revenind, scriu pentru ca mai sus s-a pus o intrebare pertinenta:

"andreea Joi, 16 Ianuarie 2014
buna ziua ...as vrea si eu sa stiu cam ce te intreaba la nterviu si cam cat de bine trebuie sa stii italiana???multumesc frumos"

Ideal ar fi la interviu sa nu scoti un cuvant in romana daca nu ti se vb in romana - trebuie sa se vada ca esti "prieten" cu limba italiana.
Te intreaba daca ai adus un CV - daca-l ai ti se trec cateva date intr-un Excel, daca nu-l ai te intreaba cum te cheama, cati ani ai si un numar de telefon.
Te intreaba cum ai invatat limba italiana, ce ai mai muncit (dupa caz in Italia sau in Romania).
Deja, dupa ce raspunzi la intrebarea cu locurile de munca anterioare se formeaza o imagine destul de clara asupra nivelului la care vorbiti.
Daca pare ca vorbesti bine dar exista ezitari, daca pare ca reciti raspunsurile (o mai fac unii care sunt prieteni cu cei vechi si probabil o vor face cei ce citesc acum) ti se mai pun diverse intrebari, ti se da voie sa vorbesti despre tine... pana se trage o concluzie.
Undeva printre astea poti fi intrebat daca ai idee de unde se aprinde un PC (glumesc, dar va intreaba daca stiti macar chestii de baza despre operarea PC).

Nu aveti cum sa pacaliti persoana care tine interviurile, toti TL-ii care tin interviurile vorbesc o italiana frumoasa, au fost in Italia, unii au fost operatori si au vorbit cu clientii.

Sfat: ATITUDINEA - nu veniti cu nervi, atitudine agresiva, ironii si alte de-astea la interviu.
Sfat 2: NU DISPERATI - Daca vi se spune ca veti fi sunat este posibil sa fiti sunat. Sau nu. Eu am fost sunat la vreo saptamana dupa ce mi s-a spus ca vor sa lucrez pentru ei si am facut spume in saptamana aia crezand ca mi-au zis asa... de complezenta. Dar asta nu inseamna ca toti cei carora li se spune ca vor fi sunati daca apare ceva chiar vor fi sunati.
Sfat 3: MAI BAGA O FISA - Firma este mare, sunt efectiv zeci de mii de hartii care se invart prin ea. Si file-urile Excel se invart la fel. Si uneori, pentru ca suntem oameni, se mai fac greseli. Daca esti BUN, ai avut avut o discutie frumoasa la interviu, ti s-a spus ca vor sa lucreze cu tine si nu te-a sunat nimeni o luna... SUNA TU! mai ales daca ai nevoie de munca, ca ei au nevoie de oameni mereu.
pt Mihai Marti, 21 Ianuarie 2014

Vorbiti fumos sa prostiti lumea cu ce puteti.
Calculul pt concediu ati invatat sa il faceti?
sau tot in acelasi ritm de ilogica aberanta si o pacaleala de copii mici?
5 zile lucratoare x 8 ore = 40 ore / saptamana mod normal
6 zile lucratoare x 6 ore 40 min = 5 zile lucratoare x 8 ore mod normal
dar la comdata se calculeaza - sperie logica clar,dar ei nu au o logica asta e alta problema,

6 zile lucratoare x 6 ore 40 min = 6 zile de concediu = -1 zi care este furata binenteles.

cam asta e problema cu cinstea si logica la comdata

Logica Marti, 21 Ianuarie 2014
Daca era un job de viitor si bine platit si RESPECTAT,NU MAI ANGAJAU PE BANDA RULANTA.
CAM ASTA INSEAMNA LOGICA.
dar nu este.
nici pt cei ce lucreaza dar le-au intunecat vederea cu bonuri :o)
vask Marti, 21 Ianuarie 2014
ceva pareri despre centru din Galati?